Kategórie
Duchovné

Duchovné dary …

                                  Ako môžem vedieť, ktorý je môj duchovný dar?

Neexistuje nejaká magická formulka alebo test duchovných darov, ktorý nám môže presne odpovedať, ktoré sú naše duchovné dary. Duch Svätý rozdeľuje dary ako sa sám rozhodne.

1. Korinťanom 12:1

1 Ani o duchovných daroch, bratia, nechcem, aby ste nevedeli. 2 Viete, že keď ste boli pohania, k nemým modlám ste chodievali, ako ste sa dali viesť. 3 Preto dávam vám na vedomie, že nikto, hovoriaci v Duchu Božom, nepovie: Prekliaty Ježiš! A nikto nemôže povedať: Pán Ježiš! ak len nie v Duchu Svätom. 4 Lebo rozdelené sú dary milosti, ale ten istý je Duch; 5 a podelené sú prisluhovania, ale ten istý je Pán; 6 a podelená je pôsobnosť, ale ten istý je Boh, ktorý pôsobí všetko vo všetkých. 7 A každému je daný prejav Ducha na (všeobecný) úžitok; 8 lebo jednému sa dostáva od Ducha reč múdrosti, inému slovo známosti od toho istého Ducha, 9 inému viera v tom istom Duchu, inému zas dar uzdravovať v jednom a tom istom Duchu, 10 inému opäť schopnosti činiť divy, a zas inému prorokovať, opäť inému rozlišovať duchov, inému druhy jazykov a inému vykladať jazyky. 11 Ale všetko toto pôsobí jeden a ten istý Duch, ktorý rozdeľuje každému osve, ako chce.

Duchovný boj často vyžaduje neustále zápasenie v duchovnej oblasti. Nie vždy je jednoduché dosiahnuť odpovede na naše potreby a modlitby. Sú to obdobia, keď musíme zniesť ťažkosti ako dobrý vojak Ježiša Krista. Písal o tom apoštol Pavol.

Zároveň, Boh nechce, aby sme nevedeli o tom ako si praje, aby sme Mu slúžili. Problém je v tom, že sa ľahko môžeme nachytať do pasce duchovných darov a budeme mu chcieť slúžiť iba v tých oblastiach, v ktorých cítime, že máme duchovný dar. To nie je spôsob ako fungujú duchovné dary. Boh nás pozval, aby sme mu slúžili v poslušnosti. On nás vybaví s hociktorým darom, alebo darmi, ktoré sú nám potrebné, aby sme vykonali úlohu alebo úlohy, do ktorých nás on pozval.

Spoznávanie nášho duchovného obdarovania je možné na niekoľko spôsobov.

Test alebo zoznam duchovných darov, bez toho, že by sme sa úplne spoliehali na ne, nám definitívne môžu pomôcť, aby sme pochopili, kde sa možno nachádza naše obdarenie. Potvrdenie inými ľuďmi tiež osvetľuje naše duchovné obdarenie. Iní ľudia, ktorí nás pozorujú, kým slúžime Pánovi, veľmi často môžu rozpoznať, ktorý duchovný dar sa používa, ktorý my samy berieme ako samozrejmosť, alebo ho vôbec nerozoznávame. Modlitba je tiež dôležitá. Jediná osoba, ktorá presne vie čím sme duchovne obdarovaný je tá, ktorá nám aj dáva ten dar – Duch Svätý. Môžeme sa pýtať Boha, aby nám ukázal čím sme obdarovaný, aby sme mohli lepšie používať naše dary Jemu na slávu.

Áno, Boh pozýva jedných za učiteľov a dáva im dar poúčania. Iných pozýva, aby slúžili a žehná ich darom pomoci. Avšak, špecifické spoznanie nášho duchovného obdarovania nie je výhovorka, aby sme Mu neslúžili v oblastiach, ktoré sú mimo nášho obdarovania. Či je dobre vedieť, ktorý je náš duchovný dar (dary), ktoré nám Boh dal? Samozrejme, že áno. Či je zle, ak sa priveľmi sústreďujeme na duchovné dary a tak zmeškáme možnosť slúžiť Bohu? Áno!

Ak sme posvätený tomu, aby si nás Boh použil, On nám dá potrebné duchovné dary na to.

Zdroj

Zoznam-duchovnych-darov

Kniha Duchovné dary v učení a praxi Ulonska Reinhold

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.