Kategórie
Bylinky

Stévia…prírodný cukor

Dnes som kupovala jednej pani Stéviu sladidlo a aj kvapky. Spomenula som si, že som si ju chcela objednať zo Stárklu, lebo jej listy obsahujú prírodný cukor. Nakoniec som si ju neobjednala. 🙄 Ako pozerám, čo všetko obsahuje, tak ju zaraďujem ku kráľovným byliniek. 😉

Stevia Rebaudiana Bertoni či inak nazývaná aj Stévia cukrová, Stévia sladká, sladké lístky i medové lístky patrí k rodu Stevia, ktorých poznáme viac ako 150 druhov. Patri do kmeňa Eupatoriaceae, čeľaď astrotivé – Aseraceae (Compositae). Je to rastlina, ktorá dorastá do výšky 30 – 60 cm. Táto viacročná rastlina, či skôr menší krík, je 300 krát sladší než cukrová repa.

V súčasnosti sa Stevia pestuje hlavne pre svoje sladké zlúčeniny, nazývané glykozidy, ktoré sú vynikajúcim nekalorickým sladidlom, najmä pre diabetikov či obéznych ľudí. Okrem sladivých látok – glykozidov, obsahujú listy Stévie aj ďalšie zlúčeniny, ktoré dodávajú tejto ratline jedinečné liečebné vlastnosti. Sú to chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály a vitamíny: vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamín C, beta-karotén (vitamín A), riboflavín (vitamín B2), tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3), tokoferol (vitamín E), bioflavonoidy (vitamín P) a vitamín K.

Stévia cukrová obsahuje sladivé látky, nazývané glykozidy steviolu, ktoré sú v sušených listoch obsiahnuté asi v 6 – 8%. Majú takmer nulovú kalorickú hodnotu, ktorá je využiteľná ako náhradné sladidlo pre ľudí trpiacich cukrovkou, s ochoreniami srdca, obéznych ľudí a pre osoby trpiace vysokou kazivosťou zubov.

Výskumy (už aj na Slovensku) sú zamerané na toxicitu, zloženie a metabolizmus látok obsiahnutých v Stévii. Skúmajú sa ich protizápalové i protinádorové vlastnosti. Neustále vznikajúce nové stúdie dokazujú bezpečné využitie Stévie, čím len dokazujú aj praktické skúsenosti obyvateľov Južnej Ameriky a dnes i Japonska a iných krajín. Doposiaľ nebol zaznamenaný nijaký prípad alergickej reakcie.

Stévia objavená už Indiánmi

Sladkú chuť Stévie, ale aj jej priaznivé účinky na ľudský organizmus objavili a hojne využívali už starí Indiáni. Sladili si ňou čaj, najčastejšie čaj maté, ale liečili si pomocou Stévie aj zranenia. Stéviu volali ka’a he’ê, čo znamená „sladká bylina“. Do Európy sa dostala až neskôr, s návratom Colomba z Ameriky. Veľmi si ju obľúbili aj Japonci. Po nich to boli Číňania, Kórejci i Thajci a Vietnamci. Stévia však prenikla aj do USA, Izraela, Nemecka, Bulharska, do Čiech i na Slovensko, do Bulharska, Mexika i Ruska. Pestuje sa napríklad v Kalifornii, ale aj Mexiku, Anglicku či Francúzsku.

Látky, ktoré Stévia obsahuje

Už sme naznačili, že Stévia má, okrem svojej sladkej chuti, aj iné priaznivé účinky pre človeka. Je to vďaka látkam, ktoré obsahuje – steviozidom. Sušené listy ich obsahujú zo 6 až 8 percent. Tieto látky dokážu stimulovať slinivku brušnú i tvorbu inzulínu. To je ideálne najmä pre diabetikov II. typu. Okrem toho Stévia, aj napriek tomu, že je sladká, neobsahuje takmer žiadne kalórie. Aj to je veľkým plusom pre ľudí, ktorých trápi cukrovka. Avšak ideálna je aj pre obéznych ľudí, ktorí sa snažia, aj kvôli zdravotným problémom, znížiť svoju hmotnosť či pre ľudí, ktorí chcú jednoducho schudnúť, ale sladkého sa nevedia vzdať.

Steviozidy, ktoré spomíname, patria do skupiny glykozidov. Tých má však Stévia ešte viac. Ide o Rebaudiozid A, B, C, D, E a Dulkozid A. Všetko sú to sladivé látky. Okrem nich však Stévia obsahuje aj ďalšie zlúčeniny, ako chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály – vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamín C, beta-karotén, a teda vitamín A, riboflavín – vitamín B2, tiamín – vitamín B1, niacín – vitamín B3, tokoferol – vitamín E, bioflavonoidy – vitamín P či vitamín K.

Priaznivé účinky na ľudské telo

Ako sme už vyššie spomínali, Stévia je ideálna pre diabetikov či ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť. To však nie je ani zďaleka všetko. Stévia vďaka svojmu zloženiu pomáha urýchľovať hojenie rán, porezaní či uštipnutí hmyzom, Stevia stabilizuje hladinu cukru v krvi i pečeni, stimuluje i činnosť pankreasu, zlepšuje trávenie, kožné problémy ako je akné, ekzém či dermatitída, má antibakteriálne účinky, čo pomáha najmä pri problémoch v ústnej dutine a zubnom kaze, ale pomáha aj zmierňovať migrénu a zvyšuje energetickú hladinu či zhutňuje svalstvo. Vedci však skúmajú aj teóriu, že Stévia lieči diabetes druhého typu. Okrem toho Stévia cukrová zmierňuje chuť na sladké, ale aj na tabak či alkohol.

Vedci však skúmali aj toxicitu Stévie a dospeli k záverom, že Stévia nemá žiaden vedľajšie účinky. Spokojní s ňou boli vedci v Japonsku natoľko, že ju odporučili používa ako náhradu za umelé sladidlá, a to napríklad aj pri dochucovaní perlivých sladkých nápojov. K srdcu si toto odporúčanie zobrala aj taká nadnárodná spoločnosť akou je Coca cola či Pepsi. Okrem toho Japonci Stéviu využívajú už roky na sladenie nielen nápojov. Pokiaľ by mala akékoľvek nepriaznivé účinky, isto by nebola v tejto krajine taká obľúbená.

Pestovanie Stévie Cukrovej

Možno ste to nevedeli, ale Stévia rastie v kvetináčoch na mnohých slovenských oknách. Najmä diabetici ju majú radi, ale svoje miesto si pomaly nachádza aj v bežnej kuchyni, pri sladení studených i teplých nápojov či pri pečení koláčov. Pestovať ju môžete aj vy. Avšak na Slovensku v zime iba v kvetináči. Korienky tohto kríčka totiž pri teplote iba 5 až 10°C vymŕzajú. Na jar si však Stéviu môžete vysadiť do záhradky a hojne zalievať. Pozor však na silné slnečné lúči. Mohli by ste jej spáliť lístky.

Využitie Stévie Cukrovej

Stéviu dnes využíva nielen potravinársky priemysel ako náhradu za umelé sladidlá, na dochucovanie nápojov, na konzervovanie, do mliekarenských či cukrárenských výrobkov, ale aj do čokolád či žuvačiek. Nájsť ju môžete aj v produktoch označených ako „light“, pretože Stévia neobsahuje takmer žiadne kalórie. Stévia cukrová sa využíva aj v kozmetickom priemysle, pre je antibakteriálne účinky sa pridáva napríklad do zubných pást, ale aj do šampónov, či produktov na ošetrenie pokožky, pretože Stevia pomáha aj pri liečbe akné, dermatitíde či ekzémoch.

Stévia verzus umelé sladidlá

Náhradné sladidlá sú potravinové prísady, ktoré bývajú viac sladké než biely cukor, ale majú menej potravinovej energie. Náhradné sladidlá poznáme umelé a prírodné. Umelé sladidlá sú napríklad sacharín, aspartam a cyklamát, z prírodných poznáme sorbitol či xylitol. Aspatram či sacharín vznikli ako náhodný produkt pri chemickej reakcii.

Mnohí nielen preto, že ide o umelo vytvorené prírodné sladilo, ale aj pre iné nežiaduce účinky na ľudský organizmus, tieto sladidlá zatracujú. Niektorí vedci či lekári dokonca zastávajú názor, že by sa umelé sladidlá nemali používať vôbec. Aspartam dnes nájdete aj v detských džúsoch, ale tiež v takmer všetkých sýtených nápojoch, nevynímajúc tých, ktoré sú označené „light“. Ďalším mínusom umelých sladidiel je ich chuť. Po sacharíne vám v ústach ostane horká chuť a rovnako aj Aspartam nechutí ani zďaleka tak ako cukor. Aby sa tieto pachute „zamaskovali“, výrobcovia ich miešajú s inými sladidlami. A poďme k tým horším príkladom. V roku 1960 vykonali vedci štúdiu na potkanoch, ktorej výsledkom bol súvis medzi Sacharínom a rakovinou mechúra. Aspartam sa zase v ľudskom tele rozloží na metanol a formaldehyd. Obe tieto látky sú nebezpečné chemikálie. Vedci však hovoria, že metanolu a formaldehydu sa vytvorí tak málo, že to neohrozí zdravie človeka.

Áno, ale my žijeme v dobe, kde sa všetko hnojí, všade sa pridávajú konzervačné látky či farbivá, tak sa toho v tom ľudskom organizme stretne veľa. Aj preto dnes čoraz viac ľudí dbá na správnu životosprávu, kupuje bio produkty či vitamíny. A čo by ste si vybrali vy, aspartam, ktorý sa vám v tele rozloží na chémiu, alebo prírodnú bylinku Stéviu, ktorá ešte zlepší stav vašej pleti, podporí trávenie či zmierni bolesť hlavy?

 Celý článok nájdete na tejto stránke.
 
Podobné články…
Liečba cukrovky bylinkami
Bylinky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.