Kategórie
Liečenie

Uzdravit znamená učinit šťastným.

Už jsem vám říkal, abyste se zamysleli nad tím, kolik příležitostí potě­šit sami sebe jste měli a kolika se vzdali. Je to totéž, jako bych vám řekl, že jste odmítli sami sebe uzdra­vit. Světlo, které vám patří, je světlem radosti, pro­tože záře není spojena se smutkem. Radost vyvolává ochotu se o ni podělit, a podporuje tak přirozené nut­kání mysli reagovat jednotně. Ti, kdo se snaží uzdra­vovat, aniž by sami byli naprosto radostní, vyvolávají v jeden okamžik různé odezvy, a připravují tím druhé o radost, již přináší upřímná reakce.

Abyste mohli být upřímní a pravdiví, musíte být šťast­ní. Jestliže strach a láska nemohou existovat společně a jestliže je možné být zcela naplněn strachem, a pře­sto zůstávat naživu, je jediným možným celistvým stavem stav lásky. Mezi láskou a radostí není žádný rozdíl, a proto je i stav naprosté radosti jediný možný celistvý stav. Uzdravovat čili činit radostným je tu­díž totéž jako scelovat a sjednocovat. Proto nezáleží na tom, jaké části či jakou částí synovství je uzdrave­ní poskytováno. Je prospěšné každé, a navíc stejnou měrou.

Každá blahodárná myšlenka kohokoliv z vašich brat­ří odkudkoliv na světě vám přináší požehnání.

Na oplátku byste jim jako projev vděčnosti měli chtít také požehnat. Není nutné, abyste osobně znali vy je nebo oni vás, protože světlo je tak silné, že září ve všech částech synovství a vrací díky Otci za to, že ho oza­řuje Svou radostí. Pouze svaté Boží děti si zasluhují, aby jimi proudila Jeho nádherná radost, neboť pouze ony jsou dostatečně nádherné na to, aby ji zachovala tím, že se o ni budou dělit. Není možné, aby Boží dítě milovalo svého bližního jinak než samo sebe.

Proto zní modlitba léčitele takto: Dej, ať znám tohoto bratra stejně, jako znám sebe.

Z knihy Kurz zázraků 1. – V čem spočívá boží klid Schucman Helen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.