Kategórie
Duchovné učenie Energia Myšlienky

Desať brán k vnútornému bohatstvu…

Na blogu Eugenika som našla zaujímavý článok, tak posúvam jeho myšlienky ďalej. 😉

Čoraz častejšie sú odporúčania o tom, že sa máme spojiť s naším Vyšším ja. No dobre, ale ako, keď nepoznáme dobre ani naše obyčajné Ja? Vaše Ja najlepšie pochopíte, ak sa nebudete snažiť rozmýšľať nad tým kto ste, ale dovolíte si, byť sám sebou.

Pokiaľ človek o niečom premýšľa, alebo hovorí, nie je tým. O niečom premýšľať znamená byť od toho oddelený.

Myšlienkami sa spájame s predmetom nášho myslenia, alebo vytvárame predmet nášho myslenia, ale nie sme tým. Nájsť seba, či iných môžeme iba v nich samých, rovnako ako nemôžeme nájsť Boha mimo nás. To sa jednoducho nedá. Keď človek niečo pozoruje je od toho vzdialený, oddelený, je akoby na opačnom konci. Všetko vidí z istých uhlov pohľadu. Nemá to s realitou veľa spoločného. Možno takto sa dajú vysvetliť slová umierajúceho významného rabína, ktorý odchádzajúc z tohto sveta zanechal odkaz: Všetko je naopak. Myslime na to. Príkladom môže byť aj sledovanie písmena E. Podľa nášho pohľadu ide zľava doprava, ale, ak si ho dáme pred seba, teda sa s ním spojíme, leží presne naopak. Iba ak ste uprostred vecí, viete aké sú naozaj. Ten pohľad zvnútra sa dá jednoducho natrénovať.

Spomínam si na seminár s talianskou vedmou Idou Donelli. Kázala nám priniesť so sebou jednu vec, ktorej históriu veľmi dobre poznáme. Všetci sme potom vložili veci do vreca a o chvíľu si každý z nás vytiahol jeden predmet. Našou úlohou bolo, povedať, čo najviac o veci, ktorú držíme v ruke. Mali sme na to využiť systém – Jednota. Spočíval v myšlienke, že všetci sme jedno. Ja som ty a ty si ja. Takže pokojne môžem byť aj medailón, pohárik, krištáľ, či čokoľvek iné. Ja som si vytiahla hrnček. Podľa pokynov som sa stala jeho súčasťou. Bola som atómom v hrnčeku. A v každom atóme je celý hrnček. To máte ako s gulášom, ak odoberiete z hrnca žufanku guláša, obsahuje v sebe celý guláš so všetkými jeho prísadami. Ako hrnček som sa zrazu ocitla na poličke v takej presklenej vitríne z vojnového obdobia. Celá izba bola zariadená nábytkom z tej doby. Poťahy boli trocha vyblednuté, ale pôvodne boli modré. Pani, ktorá ma brávala do ruky a píjavala zo mňa kávu bola drobná láskavá starenka, ktorá mala na pleciach vlnenú šatku, lebo jej reuma spôsobovala problémy. Jej útly, malý manžel, ktorí chodil domov až okolo piatej, bol vždy precízne vyholený a usmievavý. Cítila som doslova vôňu jeho vody po holení. Majiteľka šálky mi potvrdila, že to bola šálka jej babičky a aj ostatné veci „sedeli“. Nechcem povedať, že som uhádla, lebo to nebolo hádanie.

Bolo to vcítenie.

Týmto spôsobom pracuje veľa liečiteľov. Precítia každú vašu bolesť, váš smútok, vaše problémy, na základe toho vám môžu pomáhať. Niektorí tvrdia, že to nie je dar, ale tvrdá služba. Takže pre lepšie pochopenie budúcich udalostí si môžete týmto spôsobom trénovať svoju schopnosť spolupatričnosti. Jednoty. Keď sa vám napokon podarí byť v Jednote so svojou Podstatou, zistíte presne, kto ste vy, aké je vaše vyššie Ja a aj to, čo vás čaká. Nie nás, lebo nič sa nedá aplikovať všeobecne. Všetci to máme inak naplánované.

Čím bližšie budeme ku koncu roka 2012 tým sa budú líšiť naše osobné reality.

Každý bude odmeňovaný podľa zásluh a úrovne evolúcie. Naše svety sa budú čoraz menej prelínať. Ľudia, ktorí budú hľadať svetlo, ho budú nachádzať čoraz častejšie. Aj horúce letné dni pomáhali priniesť viac svetla pre tieto bytosti. Ľudia, ktorým vyhovuje súčasný systém klamstva sa budú tiež „grupovať“. Každý bude riešiť iné problémy. A na konci tohto a na začiatku budúceho roka sa budú problémy riešiť často aj ako veľmi vyhrotené konflikty. Doba kulminuje a s tým ruka v ruke kulminujú aj naše životy. Je čas uvedomiť si, svoju úlohu v tejto súčasnej dráme, ktorá sa môže hocikedy zmeniť na komédiu alebo selanku. Vy ste režiséri. Prevezmite v plnej miere zodpovednosť za stav, do ktorého ste dobrovoľne vošli.

Toto sú štyri základné pravidlá pre zveľadenie a udržanie vnútorného bohatstva a dosiahnutie úspechu.

1.Zodpovednosť za svoje činy

Prevezmite v plnej miere zodpovednosť za stav, do ktorého ste dobrovoľne vošli. Ak chcete dobrovoľne vystúpiť alebo s pochopením prijať „rozchod, odchod, vystúpenie, rozluku“ z nejakého zväzku, z pracoviska, od rodiny, od súrodencov, priateľov, neodchádzajte v zlosti, poproste o uvoľnenie a proste aj o náhradu za seba. Ak sa budete búriť, zlostiť, nenávidieť, kuť pomstu, dostaneme príručku „zhora“. Univerzum je založené na systéme a ten sa nesmie porušovať. Ak sa niekde cítite zle, či už vo zväzku, na pracovisku alebo v rodine, poproste v meditácii vyššie sily o pomoc a potom prijmite rady a v pokore v súlade s vašou intuíciou urobte zmeny.

2. Dohoda s Vyšším ja.

Ak chcete dosiahnuť úspech, musíte sa naučiť komunikovať so svojím Vyšším ja. Nič zvonka vám nepomôže. Všetko je vo vnútri. Všetko je o vás a vo vás.  Ak sa vám to podarí a nebudete sa riadiť iba klasickými riešeniami, ale budete kreatívne hľadať nové cesty a postupy, vtedy ste na vlastnej ceste. Intuitívne prijímate správne rozhodnutia, okolo vás sa začínajú veci harmonizovať. Vtedy viac ako rady potrebujete ochranu. Proste o ňu silu, ktorej dôverujete.

3.Ego ako sluha, nie ako pán.

Povzniesť sa nad požiadavky svojho ega sa dá rôzne. Kým si s vami robí vaše ego, čo len chce. A vy sa zlostíte, trpíte, obetujete sa, ste závislí na láske a iných „drogách“ , zatiaľ je ťažké hovoriť o úspechu, hoci občas…ako hovorí porekadlo, unavené šťastie sadne aj na vola. Povzniesť sa nad požiadavky svojho ega sa dá rôzne. Tým, že sa zbavíte svojej zatrpknutosti, získate slobodu. Rovnako ju získate, ak sa zbavíte závislosti a nastavíte si reálne zrkadlo, v ktorom napriek tieňom uvidíte celkom fajn človeka, bojujúceho so slasťami a strasťami. Ak je vaša duša uväznená v putách minulosti, ak potláčate emócie, je ohrozený váš imunitný systém. Preto sa nebojte vyplakať, uvoľniť emócie, porozprávať sa s priateľmi o svojom detstve, či problémoch v manželstve. Nebojte sa nájsť svoj stred, svoje ja, zistiť kto ste a zveriť sa do rúk Bohu, či Vesmíru. Len do toho nechoďte s poľnicami. Toto nie je boj, toto je cesta. (Nuž, ale keď chcete, môže byť aj bojová. Každému podľa gusta.)

4. Uznajte vyššiu moc.

Uverte, že nie vy ste korunou tvorstva, vládcami sveta. Uznajte, že sú tu sily, ktoré vás presahujú. Pre svet, aj ten váš, sú dôležitejšie ako naša momentálna myšlienka, nápad, nálada. Sú to sily ako kolektívne vedomie, národné, náboženské, európske, planetárne vedomie, vedomie živlov, slnečnej sústavy i galaxie. Sú to vyššie systémy ako to naše – „ ja chcem“. A my, keďže človek je multidimenzionálna bytosť sa v nich tiež nachádzame. Je najvyšší čas naučiť sa bázni a pokore voči vyšším svetom a otvoriť svoje vedomie pochopeniu vesmírnej hierarchie, zákonom vesmíru a usporiadaniu tohto sveta a rešpektovať ho v každodennom živote. V tom spočíva trvalý úspech.

K vnútornému bohatstvu a k úspechu patrí desať brán. Radosť, spokojnosť, vnútorný mier, vďaka, úcta, autorita, sloboda, kreativita, zodpovednosť, odmena. Nad všetkými týmito bránami panuje porozumenie, láska, dôvera a jednota.

Erica di Orendi

4 replies on “Desať brán k vnútornému bohatstvu…”

Zdravím.Minule ste mi pomohli.Len tak som si zadal dátum svojho narodenia do prehliadača a prečítal som si,že sa vtedy udiali strašné veci…13.11.1970

Páči sa mi

Milan neber do úvahy udalosti, ktoré sa odohrali v deň tvojho narodenia. Má to úplne iný význam. Tvoje životné číslo po zrátaní je 5.

Päťka je číslom prírodnej mágie.
Praveký človek možno päťku ani nedefinoval. (Možno nedefinoval ani predchádzajúcu štvorku.) Ale takmer určite si všimol, že každá z jeho rúk má päť prstov, rovnako ako každá z jeho nôh. Mohol teda toto číslo zadefinovať ako to, čo ďalej predlžuje druhé “ja”; z jeho dvoch rúk a dvoch nôh vyrastalo zakaždým päť prstov. Alebo ho mohol zadefinovať ako niečo, čo obklopuje jeho prvotnú stoličku, sporák, dom… Mohol definovať päťku ako prírodné číslo, mohol si všimnúť, že to, čo stvoril svojimi rukami na úrovni štvorky, by nevykonal bez práce svojich piatich prstov. A to ho mohlo priviesť k číslu ako takému. viac tu…http://daedu.wordpress.com/2011/07/05/patka/

Potom si v znamení škorpióna, teda máš zvládnuť jeho vlastnosti a naučiť sa ich spracovať. Ovplyvňujú ťa planéty, ktoré na teba vplývajú buď kladne , alebo záporne. Je tu aj tvoj ascendent, ktorý ti dáva tiež nejakú silu. Z astrologického pohľadu ti tvoj dátum narodenia dá úplne iný význam ako si myslíš.

Číslo tvojho mena je 4, takže máš vnútornú silu, ktorá ťa ženie vpred, nenechaj sa ovplyvňovať inými a daj vždy na svoje vnútorné cítenie.
Pekný deň ti želám. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.