Kategórie
Energia Život sám o sebe

Pravidlá života – Prijatie

Základní životní pravidlo číslo 1: PŘIJETÍ

Sebedůvěra, sebepřijetí a uměnílaskavého přijímání

I když to není pravidlem, toto životní pravidlo bývá nejčastěji cílem žen. Jestliže v tomto životním pravidle zafunguje negativní katalyzátor, jeho vliv ob­vykle spočívá v tom, že si dotčení lidé zvyknout pohlí­žet na sebe jako na oběti a do tohoto dramatu se zcela zapletou.

Energetické bloky v této oblasti se mohou projevo­vat jako sabotáž, kdy dotyčná osoba působí dojmem, jako by dělala všechno správně, a přesto v jejím životě nic nefunguje. Takový člověk může být poměrně tvo­řivý, ale jakmile se energie, kterou přeměňuje, vrací zpátky k němu, mívá potíže tuto odměnu přijmout.

Navenek tito lidé obecně působí dojmem, jako by trpěli nedostatkem sebeúcty. Základní příčinou těchto pocitů je přesvědčení, že jsou bezcenní. Pokud toto přesvědčení pramení z energetického otisku, může být změněno tím, že se odhalí jeho důvod. Pak je třeba neustále pracovat na změně životního scénáře. Pokud je příčina v energetické matrici, lze ji pouze zvládnout prostřednictvím umění laskavého přijímání. Je rovněž třeba pochopit, že energie je tok sám o sobě, nikoliv jeho cíl.

Přijetí představuje umění nechat energii protékat vlastní bytostí.

Podle definice nemůže energie existo­vat, pokud se nehýbá. Dokud se nezačne pohybovat,  jedná se pouze o potenciál. V životních zážitcích je schopnost našeho ducha cítit se příjemně v naší bio­logické bublině přímo podmíněna množstvím energie, která skrze nás protéká. Jedná se o umění laskavého přijímání.

Jestliže se pečlivě staráme o ty své životní oblas­ti, kde je energie zablokována, možná pochopíme, že nám chybí právě přijetí. Upřímné duše, které si zvolí přijetí za základní životní pravidlo, mohou mít potí­že s přijímáním zodpovědnosti za vlastní skutečnost. Vnímají věci jakoby ve dvou dimenzích.

Tato energe­tická matrice je nejlépe zvládána pomocí ženské ener­gie.

Není tedy neobvyklé, když tito jemní lidé uza­vřou dohody o tom, že se z nich stanou oběti. Vždy mívají potíže s vnímáním událostí a zážitků. Mohou mít velmi silný, i když nevědomý odpor k ostatním lidem. Zvládnout pravidlo zvané přijetí může být vel­mi nesnadný úkol. Jakmile je nastavena určitá životní šablona, bývá těžké ji změnit. Dokonce i když tito lidé chtějí nést plnou zodpovědnost za vytváření vlastní skutečnosti, mohou ulpívat na konkrétních šablonách. Ty bývají připraveny k tomu, aby tyto osoby tak či onak přinutily být oběťmi. Netýká se to však pouze lidí, kteří hrají role obětí.

Pravidlo přijetí se může projevovat mnoha způsoby a v mnoha oblastech.

Například vracející se šablona finančních problémů může signalizovat, že se dotyč­ný člověk tomuto pravidlu stále ještě nenaučil. Může vyprodukovat všechnu svou energii potřebnou k to­mu, aby se začal posouvat žádoucím směrem. Jakmile však tato energie opíše kruh a vrátí se zpátky k němu, je pro něho těžké přijmout hojnost, kterou mu s sebou přináší.

Pokud pomáháme ostatním nebo se sami snažíme zvládnout přijetí jako základní energetickou matrici, je důležité energii umožnit, aby skrze nás proudila všemi možnými cestami. Pátrejme po oblastech, kde se mohla energie zabrzdit, a snažme se ji znovu uvol­nit. Praktikujme umění laskavého přijímání. Buďme v tom co nejlepší.

Dalším důležitým aspektem tohoto životního pra­vidla je přijetí zodpovědnosti. Zodpovědnost je rovno­váha osobní moci. Rovnice je jednoduchá: jestliže si v osobním životě přejeme dosáhnout většího úspěchu, pak musíme přijmout více zodpovědnosti za své štěs­tí. Pokud chceme být úspěšnější ve vztazích, musíme přijmout více zodpovědnosti za jejich budování. Na­příklad ti, kdo stále hledají svou spřízněnou duši nebo někoho, kdo by se k nim dokonale hodil, budou mít ve vztazích méně štěstí než ti, kteří vědomě pracují na po­silňování a přeměně již existujících vztahů. Vztah, jenž se může zdát nedokonalý, postupně promění ve vztah, který bude fungovat.

Z knhy 12 základních duchovních pravidel Rother Steve

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.