Kategórie
Energia

Zisťovanie posadnutosti duchmi…

Abych vám pomohla s diagnózou posedlosti u sebe samých nebo u lidí, o něž máte starost, popíšu známky a symptomy, které fungují jako nejjasnější ukazatele. Mějte však na paměti, že důležitý je celkový efekt, nikoliv jeden nebo dva příznaky.

1. Jeden z rysů, který prožívá každá osoba trpící posedlostí, je trvale snížená hladina energie. Pro prověřeni vlastní energie se hodí především ráno. Klidně ležte na lůžku – těsně před tím, než vstanete – a nalaďte se na vlastní tělo. Zkontrolujte, zda jste připraveni na nový den a zda máte dost energie na to, abyste se postarali o svoje potřeby. Řiďte se selským rozumem! Únava může mít mnoho důvodů: nekvalitní nebo nedostatečný spánek, to, co jste dělali předchozí noci, alergie, krize, s nimiž se zrovna potýkáte, i stres. Pokud, bez rozdílu mezi nimi, nenacházíte žádný logický důvod své únavy, považujte to za pozitivní znak možné posedlosti.

2. Nejprůkaznější rys posedlosti je změna osobnosti – někdy se střídají proměnlivé nálady. Např.: používáte někdy jazyk nebo jednáte způsobem, který není v souladu s vaší povahou? Myslíte si někdy „tohle přece nejsem já“? K tomu může docházet především tehdy, když jste toho příliš vypili, nebo když jste byli pod vlivem drog. Říkají vám lidé, že jste někdy jako „vyměněný“?

Pocítili jste náhlou změnu osobnosti?

Pokud k ní došlo po smrti milované osoby nebo blízkých přátel, je možné, že to oni se k vám připojili. Všimněte si, zda se u vás projevují ně­které jejich zvyky, zájmy, sklony nebo rysy jejich osobnosti. Zavolali jste si je, nebo jste se jich drželi? Zdá se vám, že ke změně došlo po operaci nebo během hospitalizace či po ní?

3. Mnoho z nás mluví sami se sebou – verbálně nebo mentálně. Může to být útěcha i zábava. Tyto „konverzace“ se mohly stát takovým obyčejem, že si je ani neuvědomujete. Pokud se jedná o rozhovor mezi vámi a bytostí, mohou vám prozradit mnoho o osobnosti přivtěleného ducha i o vašem „vztahu“: kdo se bojí nebo se zlobí a kdo z vás je šéf. Když se naladíte na myšlenky bytosti a přijmete je za svoje vlastní, lze jen těžko rozlišit, čí vlastně jsou.

Řada mých pacientů si později uvědomila, že když se domnívali, že mluví sami se sebou, diskutovali vlastně s přivtělenými duchy, které znali podvědomě! Typické poznámky zněly takto: „Nemáš se čeho bát.“ „Uklidni se!“ „Nech toho!“ „Nemusíš se takhle cítit, můžeš toho přece hodně nabídnout.“ Často k „sobě“ promlouvali způsobem, jakým by mluvili k dětem, nebo k jiným lidem s odlišným charakterem.

Snadnější je, když vás duch „oslovuje“ nebo s vámi „mluví“ v druhé osobě. Např.: „Chceš si dát zmrzlinu“, nebo „Nevěříš na duchy“ apod. V tomto případě je daleko snadnější roz­poznat, že se nejedná o vás samé.

Někdy vám můžou přivtělené bytosti dávat příkazy, nebo vám dokonce nadávat. Podle osobnosti ducha může být jeho chování k vám ochraňující, kritické nebo ponižující: „Ne­musíš se tolik dřít.“ „Nenech se od něj zneužívat.“ „Děvko, nikdy tě nikdo nebude mít rád.“ „Tlusťochu!“ Ve většině případů jsou tyto rozhovory nebo poznámky myšlenkami. V extrémních přípa­dech si pacienti stěžovali, že skutečně slyší hlasy v hlavě – občas hlas, který poznali.

4. Jak jste v celé knize viděli, drogová či jiná závislost je obvykle závažným prvkem posed­losti. Pokud jste závislí na alkoholu, drogách či na obojím, můžete si být jisti, že trpíte posedlostí. Rozhodnete se, že přestanete pít, kouřit či užívat drogy, a potom se „vy sami“ od úmyslu odvrátíte, anebo slyšíte vnitřní rozhovory shora uvedené? Pokud ano, zřejmě hostíte jednoho nebo více duchů, kteří mají zájem na tom, abyste v těchto návycích pokračovali.

5. Jste impulzivní a jednáte bez uvážení? Třeba opatrně sestavíte rozpočet, ale pak vyrazíte na extravagantní nákupní tah. Možná se to projevují jiní. Duchové mají svoji vlastní mysl a nemusí splácet následky – ani účty!

6. Pokud vaše tělo obývají dva nebo více lidí, můžete zapomínat a mít výpadky vědomí. To může být zvláště závažné, zdá se vám pak, že celé hodiny, celé dny vám vypadly z paměti! Vejdete do místnosti, ale už si nevzpomínáte, proč tu jste? Pokud toho máte mnoho na mysli, mohlo by to vysvětlovat takovéto chování, ale už ne zapomínání celých hodin, dnů, nebo nedávných činností. Pokud zjistíte, že k tomuto dochází, je to pozitivní známka posedlos­ti.

7. Problémy s koncentrací jsou úzce spojeny se ztrátou paměti. Dělá vám potíže vydržet u mentálních činností? Nedokážete zaměřit pozornost na to, co zrovna čtete, nebo na rozhovor? Máte někdy pocit, jako byste byli „v mlze“? Možná vás posedla zdrogovaná bytost nebo duch staršího člověka.

8. Prožíváte bezdůvodné obavy nebo deprese? Přicházejí jako blesk z čistého nebe, nebo číhají neustále v pozadí? Jak jsme viděli v kapitole 6, někteří duchové se tak cítí a prostřednictvím vás se projevují.

9. Duchové, kteří vás posedli v nemocnici, mohli zemřít nemocní, pod vlivem drog a v boles­tech, nebo sem mohla být převezena jejich těla po nehodách či infarktech. Měli jste obzvlášť obtížnou rekonvalescenci? Pociťujete od doby hospitalizace nové boles­ti nebo příznaky, které zřejmě nesouvisejí s vašim stavem? I tady platí – používejte rozumu a neprovádějte ukvapené závěry!

10. I samotná vaše reakce na tuto knihu může být vysoce diagnostická. Pokud se vám špatně četla, nedokázali jste dočíst určité případy nebo pasáže, protože vás přepadly obavy nebo jiné citové reakce, potom se v nich zřejmě odrážejí přivtělení duchové.

Dokud máte v mysli čerstvé reakce, poznamenejte si je i okolnosti jejich spuštění do bloku. Jste sami sobě detektivem, a tak si musíte všímat všech stop. Poznamenejte si veškeré chování, které se vám zdá být podezřelé. Přečtěte si tuto knihu znovu s blokem po ruce a pozorujte svoje reakce. Nalaďte se na reakce vlastního těla: bušení srdce, pocení, obtíže s dechem, chvění, mravenčení. Ty jsou příznakem obavy. Pociťujete strach nebo paniku? Začněte si dobře uvědomovat sami sebe.

Teď, když jste si pročetli deset nejběžnějších příznaků posedlosti, je čas, abyste zhodnotili sebe nebo člověka, o něhož máte obavy. Je dobré zachovat si maximální objektivitu. Znáte lidi, s nimiž se dokážete v klidu podělit o svoje starosti? Pokud ano, požádejte je, aby vás ohodnotili podle následujících bodů a aby s vámi probrali další příznaky, kterých si povšimli.

Malý test na posedlost

Následující položky byly sestaveny z výše uvedeného materiálu a poskytují vodítko pro ohod­nocení možnosti posedlosti u sebe sama nebo u druhých. Jelikož většina bodů na seznamu může být vyvolána jinými příčinami, nepředpokládejte, že hostíte „návštěvníky“ kvůli jedné nebo dvěma položkám. Důležitý je celkový obrázek. Výhodou tohoto výčtu je to, že vám pomůže být vnímavějším a citlivě rozlišit, jestli se jedná o posedlost. Jakmile jednou znáte nebo tušíte příčinu svého stavu, můžete začít dělat něco pro to, abyste pomohli sobě i k vám přivtělené bytosti.

Hodnocení…

Bez problému, nezaznamenáno – 0

Někdy, bez větších obtíží – 1

Teď vždycky, většinu času, nebo ano – 2

Seznam…

1. Nízká hladina energie

2. Změny povahy a náhlé změny nálady

3. Mluví k vám vnitřní hlas(y)

4. Návyk na drogy, včetně alkoholu

5. Impulzivní chování

6. Problémy s pamětí

7. Chabé soustředění

8. Náhlé záchvaty obav nebo deprese

9. Náhlé záchvaty tělesných obtíží bez zjevné příčiny

10. Citové a (nebo) tělesné reakce na četbu této knihy

Výsledná hodnota 10 a více naznačuje posedlost. (Hodnota 2 u bodů 2, 3, 4 nebo 10 vyso­ce pravděpodobně naznačuje posedlost.)

Pokud vám vyšel výsledek nižší než deset, použijte vlastního úsudku; neznamená to, že rozhodně nejste posedlý. Pouhé „slyšení“ vnitřních hlasů může naznačovat přítomnost duchů.

Posedlost není „rozsudek smrti“, ani smrtelná choroba. Je to stav, který lze obvykle napravit. Pokud nejste schopni tento problém vyřešit sami, jste na tom stále lépe než dříve, protože nyní svým příznakům rozumíte – a lze vám pomoci.

Techniky samoosvobození nebo osvobození druhého člověka budou popsány v kapitole 14. 

Viac v knihe Tajomstvo zblúdilých duší Dr. Edith Fioreová

10 replies on “Zisťovanie posadnutosti duchmi…”

Ahojky……..
Super článok,trefa do čierneho!Kiež by si z toho vzali všetci pre ktorých je to určené a pomohlo im to.Toto sú veci ktoré stále omielam 🙂 Pekný deň.R

Páči sa mi

Ja furt niečo nachytám 🙂 ale už si pomaly zvykám a sledujem sa z čoho som unavený a kto to vlastne na mňa hovorí. Občas na mňa príde dosť veľký strach a hlavne v jeseň (asi si hľadajú miesto na prezimovanie) to zvyklo byť pre mňa dosť nepríjemné keď som bol dieťa. Teraz som už väčšie decko… 😆 diki

Páči sa mi

Máš asi trhlinky v aure, alebo ak si oslabený, využije toho nejaká potvorka a mňam cucá ťa. 😆
Duško nosíš nejaký kameň na ochranu? Rob si ochranu bielym svetlom každé ráno, časom stačí len si na to pomyslieť a zapne sa podvedome spínaš. 😉

Páči sa mi

Nemám, vieš som ezoterik v utajení. 😀 Ale už si nejaké musím a chcem zohnať. 🙂 Hm ja som si zvykol robiť zo svojej energie okolo seba “vežu”- moja posledná obrana. Asi som to vyčítal niekde u Helar ale neviem to ani za toho nájsť. 😀 Bola vysoká aj 3 metre. 🙂 To zaberalo parádne aj na “Uriela”. Predstavil som si aj kusy tehál. Guľa a biele svetlo sa mi zle vizualizuje. (prečo asi?) 😛 Hmm možno by som už zvládol aj Efnielov meč.
ú trhlinky. Istého času som si mal posilňovať auru aby bola jemnejšia, šťavnatejšia a ďalšie …šia. 😀 Juj si to musím zapisovať. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.