Kategórie
Meditácia

Jdi klidně zaštěstím…

4 replies on “Jdi klidně zaštěstím…”

🙂 Martinka,

ĎAKUJEM Ti,
našla som tu súvislosti,
so snom, ktorý sa mi sníval dnes nad ránom :

Bola som na ceste a mala som v opatere dieťa – chlapec predškolského veku so zlatými vlasmi a zvláštnymi očami – akoby zrkadlenie nočnej hviezdnatej oblohy. Putovali sme spolu domov a našu cestu sme si spríjemňovali hrou a pozorovaním krás prírody. Vedela som, že nás čaká náročný výstup a pri okraji zeleného poľa sme trošku oddychovali.

Z lesa v susedstve poľa zrazu vyšiel Ivan Tásler a pridal sa k nám, vraj ide tam, kde aj my, ale ešte potrebuje nazberať drevo. Vtedy som si všimla, že má v rukách tesárske nástroje. Uvedomila som si, že má povolanie ako Jozef a Ježiš Kristus a ani som sa nestačila spýtať, prečo opustil slávnu kapelu a zrazu sme všetci boli vysoko nad hranicou lesa na ceste, ktorá sa serpentínovo – špirálovite tiahla na strmý kopec akoby v tvare pyramídy.

Boli sme kúsok pod vrcholom, ale najnáročnejší výstup nás ešte len čakal. Stála som s rozpaženými rukami, akoby som sa chystala vzlietnuť a dieťa v mojej opatere sa o mňa opieralo chrbtom v rovnakom postoji – vtedy som si uvedomila, že sme ako písmená T. Dieťa vložilo ruky do mojich dlaní a tesnejšie sa oprelo o mňa, lebo z dola sa blížil nejaký dunivý zvuk.

Po chvíli sa z prava do ľava prehnalo stádo – hoci sa rútilo, vedela som, že sú to voly a stihla som si všimnúť aj ich zvláštnu farbu zlatistobielu – uvedomila som si, že majú netradičnú farbu ako to zriedkavé plemeno koní = isabella. Stádo pôsobilo ako bez dozoru, ale povedala som dieťaťu, že určite to bude ako v Amerike a príde aj cowboy – a skutočne za stádom šiel pastier vysokej štíhlej postavy a pomáhalo mu šesť psov, ktorých si bolo možné zameniť s vlkmi – 3 vpravo a 3 vľavo od pastiera.

Vôbec som sa nebála ani o seba a ani o dieťa. Ivan sa od nás vzdialil, aby našiel to, čo potreboval k tesárčine, pretože v našom okolí už les nebol a kým sme na neho čakali, zrazu prišla Tina – tá speváčka a rozprávala, aby sme nečakali na Ivana, že ona chce ísť do mesta, kde pracujem. Ako som začula slovo označujúce miesto výkonu môjho povolania, tak som zrazu presne vedela, kde sme – boli sme na Kráľovej holi tesne pod vrcholom.

Asi 3 kusy zabehnutých volov sa spustili cestou smerom k nám a akoby chceli oňuchať Tinu – stála ako ochrnutá, neschopná pohybu, tak som pravou rukou stále akoby objímajúc dieťa a zároveň pokojným pohybom ľavej ruky, aby som ich nevyplašila alebo nepodráždila, ukázala volom smer do ľava odkiaľ prišli a voly zrazu zmizli. Usmiala som sa a povedala som, že počkáme na Ivana a že už sme blízko vrcholu a ak sa jej tak páči to miesto, kde vykonávam povolanie, môže prísť – kedykoľvek je vítaná.

Obzrela som sa do ľava a videla som prichádzať spokojného a usmiateho Ivana. Cítila som radostný pokoj a vedela som, že na výstup je optimálne počasie.

Páči sa mi

Ak ťa sprevádza dieťa tvojou cestou a venuješ sa mu, tak je to pozitívny sen.
Zlatá : je barvou slunce a patří mužské složce duše (animus), nevědomí prostřednictvím přebytku či nedostatku této barvy radí snícímu posílit či omezit svoji mužskou složku (platí pro muže i ženy)

Les a voly sú pudové zložky.

Mne kamošky vravia, kde chodím na svoje sny, ale ako čítam teba s celebritami som ešte nesnívala. 😆

Páči sa mi

😆 seľebrita 😛

🙂 Sen má viac vrstiev a súvisí aj s inými snami, z ktorých jeden som zverejnila samostatným článkom na našom blogu a zvyšné sny zostali bez zverejnenia na blogoch. Sny ma dokážu poriadne pobaviť a prekvapiť 🙂 a zvláštny býva aj pocit potvrdenia nielen časom 😉

Martinka, prajem ti pohodové snívanie a príjemné napĺňanie snov 🙂

Páči sa mi

Tak to pohodové snívanie potrebujem, v sobotu ma naháňal obrovský had a toľko nepríjemných vecí sa mi udialo no desivý deň a dnes som si vo sne na brade vytrhla veľký šedivý chlp a mala som zuby z brady ako nejaké praveké zviera a potom som si všetky spodné zuby vytrhala, lebo sa mi hýbali a skúšala či šušlem. Zuby rýchlo rástly nové, takže nik to nespoznal. 😉

Jáj chcem krásne sny ! Tak sem s nimi!

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.