Kategórie
Duchovné učenie Energia

Vyjadrenie vďačnosti a lásky…

Vyjádření vděčnosti

Když vyjadřujeme hlubokou vděčnost jinému člověku, používáme stejnou formu, jako když odevzdáváme své ego nekonečnému vesmíru. Odevzdáváme se tomu člověku s plným pocitem vděčnosti a díků, a modlíme se k němu a vzýváme jej.

Když provádíte toto cvičení, nezaměřujte se na oči, tvář nebo oblečení toho člověka, ale namísto toho se dívejte na jeho duchovní podstatu. Obětujte svou vděčnost a úctu k němu jako projev ducha. Seďte přitom ve standardní meditačni poloze proti svému partnerovi, s rukama v modlitební poloze. Rozostřete svůj zrak, a začněte vnímat toho člověka jako ducha. Po chvilce se s dokonalou úctou a vzýváním. Vraťte se do vzpřímené polohy, a pak položte dlaně vedle stehen a udělejte plnou poklonu, při které se čelem dotknete země. Ukloňte se s postojem nejvyšší úcty a dokonalého odevzdání, pak se vraťte do normální polohy a nechtě tento postoj rozplynout.

Vyjádření lásky

Když se s někým hádáte, často přitom zkřížíte ruce před tělem. Zkřížení rukou způsobuje ztuhlost a odmítání druhého člověka. Tato poloha je příznakem strachu; jste ztuhlí a uzavření vůči světu kolem vás. Ale když sedíte s rukama v klíně nebo vedle těla, jste víc otevření a přijímající. Otevíráte srdeční čakru uprostřed hrudi. Toto neviditelné energetické centrum je zdrojem takových pocitů, jako je láska, soucit a něha.

Abyste vyjádřili svou lásku jinému člověku, seďte proti svému partnerovi ve standardní meditačni poloze. Ruce držte vedle těla, dlaně směřují dopředu. (Můžete také použít modlitební polohu). Rozostřete svůj zrak a vizualizujte svého partnera jako duchovní bytost. Pak v duchu opakujte následující slova:

Přicházíme z Jednoho (Nekonečného Vesmíru). Jsme v Jednom. Jdeme k Jednomu. Jsem tady pro tebe. Jsi tady pro mne. Jsme Jedno navěky. Milují tě jako Jedno navěky.

Poté, co několikrát zopakujete tato slova, zaostřete svůj zrak a zrušte polohu.

Vyjádření vděčnosti a lásky

Při tomto cvičení kombinujeme obě výše popsané formy. Seďte proti svému partnerovi. Sepněte ruce do modlitební polohy, a mírně se ukloňte. Pak položte ruce do klína, rozostřete zrak, a když vidíte partnera jako ducha, hluboce se ukloňte s dlaněmi na zemi. Vraťte se do vzpřímené polohy a položte ruce vedle těla, dlaněmi dopředu. Otevřete svou srdeční čakru, a zopakujte několikrát v duchu výše uvedená slova. Vraťte se do modlitební polohy, a opět projevte svou úctu lehkou úklonou. Pak se uvolněte a zrušte polohu.

Toto cvičení můžeme provádět pro někoho, kdo je vzdálený. Je obzvlášť dobré provádět jej pro někoho, koho nemáte rádi. Zformujte si obraz toho člověka a začněte s výše popsaným cvičením. Vyjádřete svou vděčnost, lásku a jednotu s tímto člověkem. Od této chvíle pokud cítíte, že někoho nenávidíte, anebo se na někoho zlobíte, postavte se proti němu, ať je kdekoliv, a udělejte to. Brzy se vaše pocity rozrušení rozpustí. Můžete změnit své neštěstí ve velmi šťastné pocity. Když se zlobíte, znamená to, že vy sami jste nešťastní. I když vám ubližují, i tehdy činíte sebe sama nešťastným, když cítíte hněv. Totéž platí, když vás podvádějí. Toto cvičení vám pomůže změnit své neštěstí ve štěstí a nepřítele v přítele.

Prevzaté z knihy Duchovná cesta  od  Michio Kushi a Edward Esko

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.