Kategórie
Svet kameňov

Selenit tyčinka…

Dnes som si pozerala Svet kamienkov a objednávala si nejaké veci. Natrafila som aj  na selenit, ktorý je považovaný za anjelský kameň a umožňuje prístup k anjelskému vedomiu, vyššej časti nášho Ja a k svojmu duchovnému sprievodcovi. Výborne sa hodí na meditáciu a duchovnú prácu. 😉

Priesvitný selenit sa vyznačuje veľmi jemnými vibráciami. Do mysle vnáša jas, otvára korunnú a vyššiu korunnú čakru. Umožňuje prístup k anjelskemu vedomiu a duchovnému sprievodcovi. Čistý selenit ponúka spojenie s vyšším svetelným telom a pomáha ho ukotviť v pozemských vibráciách.

Selenit je kľudný kameň udržujúci hlboký kľud a mier.

Každý, kto drží v ruke kus selenitu vydávajúci rýdze vibrácie, je schopný telepatie. Najrýdzejší priesvitný biely selenit je obdarený nadpozemskými vlastnosťami. Uvádza sa, že jeho domovom je oblasť rozprestierajúca sa kdesi medzi svetlom a hmotou. Aj keď je to kameň pochádzajúci z dávnoveku, jedná sa o jeden z najsilnejších kryštálov, pokiaľ ide o nové pozemské vibrácie.

Selenit sa dá použiť na vytvorenie ochrannej mriežky okolo domu a súčasne ho môžeme použiť na nastolenie pokoja v priestore, kam nemajú zasahovať vonkajšie vplyvy. Môžeme ho položiť do všetkých kútov v dome. Veľký kus selenitu položený v dome vytvorí kľudnú a mierumilovnú atmosféru.

Selenitovú tyčinku je možné použiť na odstránenie cudzích entít z aury alebo pri preventívnom zákroku proti čomukoľvek cudzorodému, čo by chcelo ovplyvniť myseľ.

Kameň v sebe nesie odtlačok všetkého, čo sa kedy na svete udialo. Selenit ale dosahuje aj do ďalších životov a veľmi dobre poslúži, ak chcete zistiť, aký pokrok ste už spravili. Súčasne odhaľuje plán, podľa ktorého sa odohráva váš súčasný život od chvíle, kedy ste opustili stav medzi životmi. Vyjavuje všetky problémy, ktorých dôsledky na vás dosiaľ pôsobia a ukazuje, ako ich najlepšie vyriešiť. Dá sa použiť na veštenie z gule, prípadne aby ste sa uistili, čo presne sa odohralo v minulosti.

V duševnej rovine pomáha selenit pri vynášaní súdov a schopnosti preniknúť do jadra vecí. Mentálne ponúka ukľudnenie zmätkov a napomáha hlbšiemu pohľadu. Prináša porozumenie dejom, ktoré sa odohrávajú v podvedomí. Dokáže rozptýliť a stabilizovať nevyspytateľné city.

Liečebné využitie
Selenit narovnáva chrbticu a zvyšuje jej ohybnosť. Chráni pred epileptickými záchvatmi. Tento kameň neutralizuje pôsobenie ortuti v zubnom amalgáme a vyrovnáva pôsobenie „voľných radikálov“. Jedná sa o vynikajúci kryštál pre kojenie a výživu dieťaťa. Najvýznamnejšie liečivé schopnosti prejavuje na energetickej úrovni.

Umiestnenie
Držte v ruke alebo rozložte v dome, alebo okolo neho. Vo vlhku sa selenit rozpúšťa.

Oranžovohnedý selenit uzemňuje anjelské energie a napomáha uzdravovaniu Zeme.

Modrý selenit položený na treťom oku, ukľudňuje myseľ. Počas meditácie dokáže umlčať vnútorný dialóg. Rýchlo odhaľuje korene problémov.

Zelený selenit pomáha pri práci smerujúcej k dosiahnutiu najvyššieho dobra. Núti vás vnímať dobro v súvislosti s vlastnou osobou a pomáha prekonávať dôsledky starnutia kože a kostry.

Rybí chvost zaisťuje hlboké uzdravenie nervovej sústavy. Pôsobí mimoriadne ukľudňujúcim spôsobom, harmonizuje emócie a uvoľňuje napätie. Táto forma selenitu sa nazýva tiež anjelske krídla, lebo umožňuje kontakt s anjelskou ríšou.

Púštna ruža pomáha skoncovať so správaním, ktoré sme kedysi vnútili sami sebe a ktoré už trvá príliš dlho. Odhaľuje v našej mysli prítomnosť takého „naprogramovania“ a pomáha hľadať spôsob, ako ho odstrániť. Dá sa použiť na posilnenie schopnosti stotožniť sa s určeným cieľom.

 

selenit modry selenit oranzovy
selenit modrý selenit oranžový

 

selenit pustna ruza selenit rybi chvost
selenit púštna ruža selenit rybí chvost

 

selenit zlty  
selenit žltý

Zdroj

3 replies on “Selenit tyčinka…”

Dobrý deň Martinka, chcem Vás poprosiť o radu. Pracujem s kamienkami už viac rokov, v spálni mám na stolíku okrem iných aj selenit mydielko. Podľa pocitu som si ho na noc brávala do ruky. Teraz som si všimla, že má z jednej strany v sebe prasklinu. Ako ho mám ošetriť? Do zeme nie, nemá rád vlhko a mám tento kameň rada. Prosím o radu. Ďakujem

Páči sa mi

S prasklinou už nič neurobíte, je to vápenec..aj mne sa urobili nejaké v tyčinke. Čistiť sa dá na hematite, zároveň sa aj nabíja , pri splne, alebo som našla že aj dymom…zapáliť vonnú tyčinku a nechať ho odýmyť. Môže sa aj vodou, ale len opláchnuť a hneď vysušiť. Občas som ho čistila aj nad sviečkou. Pekný deň prajem. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.