Kategórie
Energia

Zbavte sa svojich projekcii…

Náš život je trvale propojen s veškerým životem kolem nás; není od něj oddělen. Všichni dýcháme tentýž vzduch, a tak jsme prostřednictvím dechu propojení nejen se všemi lidmi, ale také s přírodou, například se stromy. Tento obousměrný vztah zakoušíme i tak, že musíme pít a jíst, abychom přežili. A kdybychom neměli k dispozici další královské říše přírody, také bychom nemohli přežít.

Uznáváme, že jsme na sobě vzájemně závislí a propojeni ve službě Celku (nezaměňujme se závislostí Ega), uznáváme naše „propojené bytí” i uvnitř naší moderní společenské struktury a našich technických vymožeností. Kdyby mělo dojít k atomární válce, nezastavilo by se smrtící záření na hranicích určitého státu. Dojde-li ke globálnímu finančnímu krachu, postihne to i naši domácí banku.

Nemůžeme zažít své vyléčení, pokud se odvrátíme od globálního dění (tedy „zlého světa”) kolem nás a utečeme do ráje těch, kteří chtějí utéci z normálního světa. Na to jsme až příliš propojení s Celkem. Naopak můžeme nalézt svou jistotu v otevření se Celku, v uznání našeho „propojeného bytí”. Pokud se z Celku vymezíme, pak se tím také vymezujeme od „prazákladu bytí”, a tím i od země, která nás živí. Jsme tedy individuální součástí Celku.

Naše existence není pouze „zapouzdřená pod kůží našeho Já”, ale je propojena také s tímto „vnějším světem”.

Máme sice tělo, které je ohraničeno od ostatních těl, ale naše vědomí jde i daleko mimo toto tělo. Nejsme jen tělem, které máme, ale jsme vědomím a díky tomu vším, co je našemu vědomí přístupné.

Myslíme si, že dokážeme vnímat něco, co je „mimo nás”, ale jak bychom to mohli vnímat, pokud by to bylo opravdu někde „mimo nás”. Všechno, co vidíme, slyšíme, cítíme, ochutnáváme, je uvnitř našeho vědomí, a tím i uvnitř nás samotných. Můžeme to vnímat jen proto, že naše vědomí to dovede uchopit a obsáhnout. To znamená, že všechno, co můžeme vnímat, je uvnitř nás samotných, a nikoliv mimo nás. Pokud už dále neklademe překážky mezi to, „co je” a naše „Já”, prožíváme sami sebe jako „Celek”. Naše vlastní frekvence je to, co je do světa vysláno jako vlna a co vytváří náš život.

I když se život zdánlivě permanentně sestává z něčeho „jiného, co je mimo nás”, sestává vlastně jen z té síly, kterou můžeme nazývat naším „Já”. Poznáme to právě podle toho, že každý z nás říká sám sobě „Já”. Ten zdánlivě někdo jiný je vlastně pouze „dalším Já”. Nakonec neexistuje vlastně nic jiného než toto Já, které ve vlastním království vstupuje do interakce se samými dalšími „Já”. K interakci s dalšími „Já” dochází podle rezonančního principu.

Existuje tajemný magnetismus, který se stará o to, že k vám přijde právě to, co máte zakusit, protože to odpovídá tomu, co potřebujete.

To, čím v životě procházíte, má tedy něco do činění bezprostředně s vámi, ať už to chcete nebo nechcete. Z tohoto důvodu nepřijde k žádnému člověku „chybný osud”, „chybný partner”, „nesprávné utrpení”. Život to dělá právě pro nás.

Stěžujeme-li si na agresivního partnera, místo abychom léčili agresi v sobě, pak onemocníme. Možná budeme mít žlučníkové kameny, žaludeční vředy nebo něco podobného.

Jakmile však pochopíme, že tříska, která nám vadí v oku druhého člověka, nás odkazuje na trám v našem oku, a dokážeme tento trám ze svého oka vyndat, zátěž zmizí, a tím zmizí i symptom. Uzdravíme se, jakmile vezmeme zpátky své projekce.

Cvičení

• Uvědomte si člověka, s nímž se nejvíce zaobíráte kvůli nějaké nepříjemné záležitosti. Může to být váš partner, vaše dítě, vaše matka, váš soused, váš šéf nebo kdokoliv jiný.

• Zapište si tři nepříjemné vlastnosti, které na této osobě shledáváte.

Například:

– má matka je agresivní, potlačuje své okolí, vyžaduje pravidla,

– můj partner není eroticky založený, není přitažlivý a deprimuje mě,

– mé dítě je nezdvořilé, nezralé a prostořeké.

Poté vejděte do svého středu. Navažte kontakt s „prazákladem bytí”, případně požádejte o intuici. Pak ve spolupráci se svou intuicí nasměrujte svou pozornost na ty oblasti, v nichž vy sami ztělesňujete tyto nepříjemné vlastnosti. Změňte své předchozí výpovědi (např. „Já jsem agresivní, potlačuji své okolí a vyžaduji pravidla !”) V modlitbě nebo v meditaci najděte příklady proto, kde by se vás dané téma mohlo týkat. Otevřete se ve svém srdci těmto nepříjemným aspektům v sobě, které vám zrcadlí vaše okolí. Vejděte přitom do hloubi svého srdce. Požádejte, aby byly tyto aspekty vaším rozsáhlým vyšším Já přijaty a mohly být uzdraveny.

Zatímco se vaše srdce otevírá těmto nepříjemným aspektům, začne se měnit vaše reakce na nemilé vlastnosti vašich bližních.

Vaše tělo přestane vytvářet žaludeční kyseliny a vaše játra přestanou tvořit žluč ve chvíli, kdy druhý člověk začne být agresivní, protože jste právě rozpoznali tutéž agresi v sobě, přijali jste ji a odevzdali ji svému vyššímu Já. A navíc: Zažijete, jak tím, že stáhnete zpátky své projekce, pozitivním způsobem stabilizujete nejen své zdraví, ale i své vztahy.

Z knihy Liečivá sila intuície Kurt Tepperwein

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.