Kategórie
Energia Svet kameňov

Elixíry z minerálov…

Vedle čisté křišťálové vody se velice osvědčila také kombinace ametystu a křišťálu, což jsou oba krystalické křemeny.

Ametyst jako očišťující a projasňující kámen zbavuje vodu přijatých negativních i nformací, udržuje ji čistou a osvobozuje od rušivých vlivů. A křišťál dodává vodě či rost, energii, vitalitu a živoucnost.

Kombinace ametystu a křišťálu dává krystalovou vodu, která podporuje duchovní očistu a posiluje a ochraňuje jasnost ducha. Posiluje bdělost, bystrost,pozorovací talent a schopnost smíření a nenásilného řešen í konfliktů. Proto se směs obou krystalů nazývá krystalicky jasná kombinace. Díky těmto vlastnostem působí oba kameny blahodárně rovněž při technickém zpracová ní vody. Když vodu info rmujeme ametystem před filtrací, přijímá pak mnohem méně filtračních informací, které často ovlivňují její energetickou kvalitu! A i nformujeme-Ii tuto vodu po filtraci ještě křišťálem, získá takovou čirost a energii, že snese srovnání s velice dobrými pramenitými vodami.

Ametyst a křišťál zlepšují energetickou kvalitu filtrované vody. V ideálním případě by mělo informování ametystem probíhat před filtrací (očista vody od nežádoucích informací a ochrana
před nimi) a informování křišťálem po filtraci (oživování vody).

Základní směs

Přidáme-Ii k ametystu a křišťálu ještě růženín, získáme takzvanou zá kladní směs. Lidé ji do pitné vody vkládají už dlouho. Ačkoli zá kladní směs postrádá univerzální neutrálnost krystalové vody a čirost kombinace ametyst-křišťál, růženín do ní vnáší prvek blaženosti, jenž ze směsi činí oblíbenou “wellness-vodu “. Díky blízké mineralogické příbuznosti lze tyto tři křemeny dobře kombinovat: ametyst zastupuje zklidňující pól (jinový aspekt), křišťál neutrální střed a růženín povzbuzující pól (jangový aspekt).

V čínské medicíně představují jin a jang relativní protiklady veškerého bytí. Jin symbol izuje temné, pasivní, studené, zhuštěné, měkké atd., kdežto jang světlé, aktivní, teplé, rozvinuté, tvrdé atd. Jejich vzájemný vztah je harmonický, pokud jsou protiklady ve vyváženém poměru a plynule přecházejí jeden v druhý.

Střídání dne a noci nebo čtyř ročních období jsou příklady harmonického vztahu jin a jang. Stejně tak srdeční tep nebo nádech a výdech. Základní směs harmonizuje poměr jin a jang. Ve velmi aktivních fázích (jang) může také u klidňovat a uvolňovat (jin), naopak v pasivních, letargických fázích (jin) aktivovat a oživovat (jang). Harmonii v této souvislosti představuje vyvážené, plynulé střídání aktivity a pasivity.

Avšak v základní směsi jin a jang nejsou póly n ijak vzdálené. Všechny tři křemeny mají mnoho společného:

Zlepšování vnímání

Ametyst posiluje duchovní bdělost a inspiraci, křišťál smysly a cit, růženín intuici a vnímavost. Společně zajišťují schopnost dokonalého vnímání na všech úrovních.

Oživování a vitalita

Tato zá kladní vlastnost krysta lických křemenů (a metyst a křišťál) a h rubých křemenů (růženín) se v případě ametystu u platňuje spíše n iterně. Ametyst pomáhá překonávat smutek a vnitřn í krize. U křišťálu se tato vlastnost promítá do pozorovacího talentu, pozornosti a koncentrace, zatímco u růženínu do extrovertního jednání a smyslových požitků. Všechny tři společně zlepšují kvalitu života.

Stabilní vnitřní střed

Tato základní vlastnost m noha minerálů z trigo nální soustavy (trojúhelníkově strukturovaná krystalická mřížka podporuje odol nost a vnitřn í stabi litu) se projevuje obzvlášť zřetelně u křemenů: ametyst pomáhá nalézt vnitřní střed, neboť vede k d uchovnímu rozletu a vnitřnímu míru. Křišťál tento vnitřní střed posiluje neutrálností, která působí jako hráz proti mnohým vlivům. A růženín podporuje duševn í naplnění a z toho plynoucí klid mysli. Společně vytvářejí klidný, ale bdělý stav usebrání a síly.

Regulace organismu

Všechny tři křemeny stimulují a harmonizují hlavní reg ulační mechanismy v těle. Ametyst vylaďuje mozek a nervovou soustavu, křišťál hospodaření s energií a vodou, jakož i hormoná lní systém, a růženín krevní oběh a srdce. Společně uvádějí do rovnováhy veškeré tělesné funkce. Základní směs tvořená ametystem, křišťálem a růženínem je díky svému komplexnímu a harmonizujícímu působení univerzální směsí pro krystalovou vodu.

Protože však může vyvolat výrazné účinky, neměla by se zá kladní směs užívat tak dlouho jako čirá křišťálová voda. Jeden až tři měsíce plně postačí, potom se doporučuje přestávka. Když o ni náhle ztratíte zájem, nebo k ní dokonce pocítíte odpor, je to neklamné znamení, abyste j i vysadili.

Viac o elixíroch z minerálov nájdete v knihe Kryštálová voda.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.