Kategórie
Duchovné učenie

Je nutné mít učitele ?

Nepřehlížejte nejdůležitějšího učitele, kterého máte, a tím jsou Vaše intuitivní znalosti.

Vyučování je vždy připomínáním, prohrabáváním žhavých uhlíků. To umožňuje všemu tomu, co spí ve vědomí vstoupit do aktivního ohniska. Člověk se nemůže učit tak, že si vše vycucá z prstu. Každý z Vás se podobá řečišti. Jste naplno otevřeni a můžete naslouchat svým srdcím, v opačném případě byste zde nebyli. Z hluboké studny Vašich lidských zkušeností vynášíte na povrch čistou vodu.

Lásky, vědomostí a moudrosti, které posléze přidáte k ostatním věcem Vašeho lidského společenství, Nakolik dlíte v Pravdě, natolik jste světlem na nebesích, které září vstříc Lásce a Božskému Světlu. Ale zapamatujte si, když se učitel přestane učit, přestane také vyučovat.

Takový se stane ztuhlým a neohebným možná se stane směrovkou, ale ne učitelem.Koncepce učitele jako žáka a žáka jako učitele není nová.

Hovořili o ní mudrci snad všech generací. Z vyučovacího procesu je možné vyvodit mnoho poučení. Ale pokud chce učitel růst, musí zůstat žákem. Kořeny každého náboženství byly inspirovány Bohem. Potom se jich zmocnila mysl a omezovala je, deformovala a všelico jiné učinila, snad kromě úplného zničení. Neútočím na náboženství. Ptám se jen na užívání dogmat.

Jediným náboženstvím je víra v Boha v každém z nás. A je jedno, kterou cestou se k němu dostanete.

Náboženství by měla požívat úcty aspoň pro explozi Světla, které je přivedlo k životu. Náboženství však nesmí být uctíváno, jako by mělo větší moc, než skutečně má kterékoliv individuum samo o sobě. I když jsou možná náboženská dogmata učena po staletí, a možná právě proto, že jsou učena po staletí a nemohou se ohýbat a růst spolu s růstem vědomí lidstva, je třeba stále pochybovat. Nejvyšším soudcem čiňte vždy své srdce. Bůh, který přebývá v lidských bytostech, je živý a dobrý.

Ti, kdo si volí cestu náboženství, jež obchází hodnoty lidských zkušeností, se obávají, že v lidství není přítomen žádný Bůh. Jejich vize Boha neobsahuje teplo, soucit a vitalitu, kterou jste schopni prožít Vy, hledající Boha uvnitř.

Dejte svoji lásku a soucit těm, kteří zapírají své lidství. Jejich cesta je bolestná.

Emanuelova kniha Poselství z duchovních světů

19 replies on “Je nutné mít učitele ?”

🙂 už zasa som bola zvedavá na dnešný článok u Martinky, pretože sa mi dnes sníval snový mix 3 snov – jeden asi tesne pred precitnutím a dva pred úsvitom, z ktorého pripájam prvý :

do precitnutia = do 3.15 :

bol prvý deň prvého mesiaca.

letela som bez viditeľného dopravného prostriedku a pozorovala svet pod sebou, bolo so mnou dieťa predškolského veku – chlapec, ktorý letel akoby na úrovni stredu môjho tela. komunikovali sme len v duchu, myšlienkami, avšak videli sme sa bez toho, aby sme sa na seba pozerali očami.

uvedomila som si, že letíme akoby vo vákuu, pretože nejaká obrovská sila nad nami tlačila vzduch pred nami do prúdenia pripomínajúceho víchricu a my sme sa pohybovali po oblohe v úplnom pokoji a sledujúc, že pod nami víchrica odviala rastlinstvo a zostala len púšť.

akonáhle som si uvedomila, že síce putujem oblohou, ale vlastne aj púšťou, spoznala som, že idem do Egypta pod krídlami anjela spojenia vody a ohňa.

od uvedomenia si púte púšťou formou letu, začala som vnímať údolie, kde okrem skál a piesku sa objavovalo čoraz väčšie množstvo rôznych mušlí.

jedna mušľa sa vryla do môjho vnútra ako živý obraz, len čo som si to uvedomila, zrazu sme aj s chlapcom boli v chráme, ktorý sa skladal z viacerých miestností. chrám bol jednoduchý a akoby splýval s okolím, takže bol takmer neviditeľný.

všimla som si, že v chráme sú muži i ženy ako chrámový personál a že aj iní pútnici – muži i ženy sú tam.

každý pútnik niečo hľadal, prešla som viacerými miestnosťami – vnímala som šperky, obradné nádoby, knižnice, akoby laboratóriá, avšak stále som mala vo vnútri aktívny obraz tej jednej mušle a tak som aj s chlapcom prišla do zadnej časti chrámu, kde v malej miestnosti boli len rôzne mušle – tu už iní pútnici neboli a bol tu za personál len jeden štíhly, stredne vysoký muž stredného veku v jednoduchom bielom splývavom odeve, pozeral na nás, bol ticho, ale usmieval sa očami.

prešla som celú tú miestnosť – akoby som opísala kruh v štvorci a pozorne som vnímala všetky mušle, až som na polici v úrovni srdca – situovanej na tej strane miestnosti, kde bol jediný vchod – našla akoby dvojičku tej mušle z púšte, ktorej obraz som si niesla vo vnútri. vzala som ju a pozrela na chlapca a na muža v bielom – obaja sa len mlčky usmiali a ja som si uvedomila, že vo dverách miestnosti stojí nejaký ďalší muž a vedela som, že má právomoc tú mušľu mi vziať alebo vydať mi doklad na jej používania a prenos domov.

šla som aj s chlapcom za ním a on, stále stojac v tom jedinom vchode-východe, mi mlčky a akoby bez výrazu v tvári položil na mušľu malý list bieleho papiera – doklad o mušli a práve ju používať. vtedy som si uvedomila, že viem čítať miestne písmo a že chápem význam čítaného.

vyšli sme z chrámu a vydali sa na let domov, mušľa bola kruhovitá a mala perleť nielen vo vnútri ale i navonok, prevládala perleťovobiela v chráme, ale vonku jej farby boli intenzívnejšie a akoby ožili vo farbe oblohy pri úsvite.

Páči sa mi

mi dve sa nejako divno priťahujeme … 🙂

začala som písať komentár, nič tu nebolo, odoslala som a už si tu ty … hm, hm, hm …. :-)))))

pekný deň želám 🙂 všetkým 🙂

Páči sa mi

Jéjda, že by zase nejaký súvis?

Púšť je symbolom pudového života.Oslobodzuješ sa od pozemského a vzlietaš k výšinám, chránená bytosťami svetla. Nahliadnutím do svojej mysle sa dostávaš k nejakému tajomstvu tvojej duše. No nie je úplné, ale hľadaním sa k nemu dopracuješ a nájdeš aj jeho chýbajúcu časť. Perleť sa astrologicky spája s mesiacom a ten s citovo animou. Ten doklad a potvrdenie sú dôkazom toho, že len ty sama môžeš do duše nahliadnuť a čítať z nej a odhaliť tajomstvo ukrývajúc v sebe.

O mušliach som nepísala, ani o tajomstvách našej duše, ale rozmýšľala som o nich v súvislosti s orgonitmi, lebo chcem niekomu robiť prívesok na krk v tvare mušle. Ráno o pol 6-tej som na ne pozerala a utvrdila sa v tom, že to vyskúšam. To len tak na okraj, ak by sme boli nejako prepojené. 😆

Múdrosť vekov, ktorú sme dosiahli máme v sebe. Tam je všetko ukryté, tak ako ma nabádala Selenitová déva nazrieť do svojho vnútra duše, aby som spoznala všetko, čím som si prešla a lepšie pochopila niektoré veci.
Ty sama si duchovne vyspelá bytosť a možno tvoj sen len odzrkadlil, že si našla chýbajúcu časť niečoho duševného k čomu si mala len krôčik. Ty sama vieš najlepšie. 😉

Páči sa mi

🙂 Martinka,

určite môžem potvrdiť súvis a naviac 🙂 príjemný – v čase, kedy si sa rozhodla použiť mušle, bolo mi v treťom sne symbolmi ukázané vnútorné pôsobenie tajomného obsahu mušle do budúcnosti.

Druhý sen mi ukázal vonkajšie pôsobenie obsahu mušle v živote dvoch konkrétnych ľudí – videla som ich vzdialenejšiu a aj blízku minulosť a vplyv ich rozhodnutí v prítomnosti na budúcnosť, pričom som u jednej z tých osôb videla aj živé vnútorné dary, ktoré si prítomnosťou nesie, aby sa plne prejavili v budúcnosti.

Tretí sen – hlavne jasnosťou troch geografických názvov, ktoré sú zároveň v prvom mieste pomenovaním stromu, v druhom pomenovaním skultúrnenej formy divočiny a v treťom pomenovaním duchovnej aktivity – priniesol prepojenie aj na teba, pretože si bola medzi pozvanými hosťami v tom treťom mieste = v mieste duchovnej aktivity 🙂

Konkrétne podrobnosti dnešného druhého a tretieho sna však ponechám bez zverejnenia 🙂

Pohodový víkend prajem všetkým 🙂

Páči sa mi

krásne ránko želám

keď je žiak pripravený, učiteľ si ho nájde …
toto je svätá pravda, ktorá platí či sa nám páči alebo nie …

ja osobne, aj keď som burič, rebelant, večne sa pýtajúcí atd “žiak” vlastne požehnanie pre každého učiteľa 😉 ( smejem sa a zároveň to myslím vážne … )
moje otázky sú tak netradičné, že skutočne vylučuje učiteľa, ktorý nebude ovplývať tým najzakládnejším čo učiteľ mať musí
skutočne bude vyššie odo mňa ( vedomostne, zážitkovo atd )
lásku k žiakovi
úctu k žiakovi ako k bytosti, cez ktorú sa aj on vyvíja
trpezlivosť
schopnosť rozpoznať, kedy si žiak povedzme zúfa naozaj, ( trebárs zlyhanie ) alebo kedy je to len prejav hodeného decka sa o zem
nikdy žiak nesmie učiteľovi prekážať ( liezť na nervy )
( tu narážam na jeden komentár na inom blogu, nie mojom, ale patriaci pre mňa 🙂 ktorý znie v zmysle: vyrastieš pochopíš … na toto môžem povedať jediné, .. ďakujem za predvedenie zrkadla … načo sa pasuješ do roly učiteľa, keď mi nedokážeš odpovedať, namiesto toho sa ma snažíš zhodiť? 😉 🙂 .. ak môže učiteľ testovať žiaka, prečo nie naopak? aspoň dovtedy pokiaľ si učiteľ vážnosť žiaka získa? … )
no zároveň si nesmie nechať skákať po hlave

prosto a jasne … žiak musí učiteľa, rovnako ako učiteľ žiaka iba oddane milovať …
musí si ho ctiť a ceniť ako čosi významné vo svojom živote, len vtedy to má skutočný význam …

toť môj “skromný” názor … 🙂

Páči sa mi

🙂

nie, to ja ďakujem martinka. Vždy sa tak čudujem, s akou trpezlivosťou, vždy odpovedáš na všetky komentáre.
Popravde, nečakala som, že mi odpovieš. Nemusíš predsa odpovedať na každú blbosť. 🙂

no, ale teraz by som rada odpoveď.
ten citronovo-zázvorový zázrak si jedla?
si ma naladila tým, ale popravde, neviem si predstaviť ako to chutí, pretože zázvor je teda hodne štipľavý ( keď si robím čaj z neho v zime, pri prechladnutí a preženiem to …prosto ochhhhh 😕 )
takže? aj keď to je v mede, neštípe to tam? Keď povieš že nie, idem si to robiť … tebe verím …

🙂 ešte raz ďakujem … a pekný deň želám 🙂

Páči sa mi

Lilah snažím sa odpovedať ak viem. Aj keď u teba sa v tom čítaní občas zamotám. 😆
Ten zázvor tam neštípe, je to príjemne citrónové a dá sa aj samotná šťava piť. Je to veľmi dobré aj s horúcou vodou aj s ľadom a sódou na osvieženie. Pijem to od vtedy ako som to objavila na FB. Vyskúšaj 1 citrón, 1 zázvor med, takú malú dávku, zarob na noc a ráno si uvar, neobanuješ. 😉
Pekný večer aj tebe. 😛

Páči sa mi

martinka

hehe, a prečo sa občas zamotáš? 😉
mňa treba čítať len srdcom … a aha
som v celku veselá osôbka …

práve tu skáčem s lily na toto … je to dobre chytľavé … tak? .. iba …. oyeeeee, … tacata … rrrrrrrrrrrrrrrrriiiváááá 😉

lily píska radosťou, a syn si ťuká po čele 😕 tssss, ,,, hehe, veď jeho to prejde keď s ním o pár rôčkov pôjdem na diskotéku 😛 ….

dobrúúúúú, 😉

PS: recept vyskúšam … isto, potom sa pochválim, čo som zasa vhodila viac ako som mala …

PS2: ako sa tak dívam na to video, vôbec sa nečudujem, pár pánom, 😉 že by sa pri týchto tanečných kreáciach tých dám v klipe, iba chceli posadiť pod bar a iba sa dívať 😛 .. :-)))))

a už ozaj dobrúúúúú :-)))))

Páči sa mi

lilah,
som toho názoru, že i keď je žiak pripravený, učiteľ prísť nemusí. Potom ho vedie jeho vlastné vnútro. Alebo keď aj učiteľ príde na istú dobu, žiaka opustí, aby sám dosiahol istý stupeň, uvedomenie si niečoho, kontakt s niekým.

Martinka,
Zohar píše, že existujú dve cesty – cesta Tóry a cesta strádania. Ale cesta strádania je tu preto, aby nás naviedla na cestu Tóry.

Pekný deň 🙂

Páči sa mi

Ninka máš pravdu, cesta strádania je potrebná, overila som si to sama na sebe. Tóra je cesta, náš ukazovateľ a ten kto si uvedomí Boha v sebe, už nekráča životom sám. Ďakujem za tvoje doplnenie. Pekný dník ti prajem.

Páči sa mi

Monika začínaš mi pripomínať Vierku(Cesta svetla), vnímam vás dve podobne. 😳

Sny sú osobné záležitosti a o človek dosť vypovedajú. takže chápem. 😉
V piatok som volala s mamou a vravela mi o čom snívala. Do sna sa jej posplietali všetky veci, ktoré videla v telenovele, aj obdobie v ktorom sa to odohralo, len ma trocha zarazil ten námet, ktorý bol tiež z nejakého filmu. Rozmýšľala som či mám sen zaradiť ako triedenie a ukladenie vecí do jej podvedomia, alebo hlbší odkaz jej podvedomia pre mňa. Nedávno som taký mala a vravela som jej o tom. Možno aj to ju ovplyvnilo.Občas sama neviem ako si vyložiť sen a nechám to proste tak. Tvoj sen bol krásny… 😉
Krásny večer aj tebe Monika.

Páči sa mi

Tak prvý krát vidím video k tejto pesničke. Vždy ju počujem len v práci na Exprese. Viem si predstaviť ako ste sa bláznili. 😆
Je dobré, že si detská, niet nad takú mamu, čo sa vie aj s deťmi zabaviť ich spôsobom.

Dúfam, že čajík chutil. Pekný a pohodový začiatok týždňa želám. 😉

Páči sa mi

🙂

asi áno, ja neviem, … ale ak viem spraviť radosť a iba tak málo k nej stačí, že sa s ňou a nielen s ňou zahrajem, prečo nie?

Ďakujem ti, potešila si ma …

a už keď počúvaš Expres, tohto malého číňana či japonca, či koho to, z počutia tiež isto poznáš … 🙂

:-)))))))

a toto asi tiež … 🙂 má to v celku pekný refrén, a vraj ego je zlé … 😆

tak? pekný pracovný týždeň teda želám 🙂 všetkým :-)))))

Páči sa mi

Mojko o tom sa v článku píše. Našu múdrosť vekou si nesieme v sebe. To čím sme prešli, čo sme sa všetko naučili a vedome spracovali. Pri tebe sú tvoji sprievodci, duchovný učitelia, ktorý ti intuitívne napovedajú ak načúvaš hlasu z tvojho vnútra. Tam máš obracať pozornosť, ak nevieš ako vyriešiť veci a odpoveď vždy príde, buď v podobe obrazu, alebo myšlienky. Preto ti niekto vraví, že ty sám sebe si najlepším učiteľom a je to pravda. Pretože múdrosť a navedenie prichádza od nich a ty sám máš spracovať svojim vedomím a podľa seba tak konať.

Tvoje vnútorné Ja je rozvinuté a vie toho veľa, len si k nemu je potrebné nájsť cestu a pozorne mu načúvať. Ak by si mal iného učiteľa niekoho z vonkajšieho prostredia, alebo niekoho na koho by si sa napojil channelingom, tak on bude pri tebe len dovtedy pokiaľ nenadobudneš jeho vedomie, potom sa jeho cesta s tebou ukončí. Platí to aj u tvojich sprievodcov tvoje duše. Sprevádzajú ťa niekoľko inkarnácii a keď zvládneš dané lekcie, tak potom idú svojou cestou a pomáhajú inej duši.

Kedysi som písala o Orlovi, sprievodcovi z môjho vnútorného sveta a ten ma nabádal, aby som všetko riešila cez srdce a preto som toto posolstvo šírila ďalej, lebo cez srdce je tá správna cesta.

Takže už chápeš prečo sám sebe si najlepším učiteľom?
Pekný dník Duško.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.