Kategórie
Energia Šamanské cesty

Technika modrých dverí…

Do svojho vnútra pre odpovede môžeme cestovať rôznym spôsobom. Šamani navštevovali svoje svety pomocou bubnovania a zmeneného stavu vnímania  pomocou otvoru v zemi, v strome, alebo šplhaním do výšin.

Na cestovanie do svojich minulých životov, alebo aj odpovedí do svojho vnútra môžeme použiť aj techniku výťahu.  Niekto sa spúšťa takto priamo zo svojho srdca, zavolá si svojich sprievodcov, anjelov, aby necestoval sám, alebo si len predstaví výťah a zadá tému, ktorú chce vyriešiť. Stlačí intuitívne číslo na výťahu, na ktoré poschodie sa má dopraviť a výťah ho tam dovezie. Dej už prebieha sám. Podobne funguje technika modrých dverí. 😉

Technika modrých dveří

Traduje se, že ji předal lidstvu Saji Baba – Ind, žijící v Indii. Jsem přesvědčen, že je nejvyšším zasvěcencem, protože má všechny dary vysoce nadstandardního typu. Říká se o něm, že své schopnosti má od dětství, že už jako kluk dovedl ze vzduchu materializovat předměty, například že rozdával spolužákům pamlsky, ze stejného stromu dovedl podat jednomu jablko, druhému banán, třetímu pomeranč. Kdo nevěří, ať se tam jede podívat, já jsem tam nebyl.

Saji Baba dodnes vyučuje v ašramu, kam za ním jezdí lidé z celého světa. Ti, kteří jej viděli zblízka, o něm vyprávějí velmi nadšeně. Údajně kolem sebe šíří atmosféru, která je velmi povzbuzující a vylaďující k tomu nejlepšímu, co v kom je. Sám o sobě tvrdí, že jeho posláním je učit lidi lásce. Nedělá při tom absolutně žádné rozdíly mezi lidmi a je mu úplně jedno, jaké je kdo barvy pleti či kterého je vyznání. S oblibou materializuje předměty tak, že pro ně sáhne do vzduchu a rozdává je. Nejčastěji takto rozdává posvátný hinduistický popel vibhútí, někteří dostávají prstýnky a křížky, často i z drahých kovů.

Rozdávané předměty jsou nějakými symboly?

Ne, jsou to upomínky. Když se po letech podíváte na fotografii nějakého hezkého místa, kde jste byli, nebo se podíváte na oblázek, který jste si odtamtud přivezli, tak se vám snadněji vybaví atmosféra toho prostředí. Myslím si, že to Saji Baba dělá právě z tohoto důvodu, z lásky.

Techniku modrých dveří si za chvíli prožijeme. Je to, řekněme, cesta k naší duši.

Půjdeme opět do koutku(na svoje silové miesto, alebo do srdca, či miesta odkiaľ cestujete do svojho vnútra), z koutku někam do přírody, kam vás nohy ponesou, a budete se rozhlížet, kde uvidíte něco modrého. (Ja som si predstavila, že som na lúke a videla som v strome modré dvere. tak som prišla k nim.)

Až to spatříte, tak se tím směrem vydáte a přijdete k modrým dveřím. Jsou takové jako na obálce vašeho pracovního sešitu, nahoře světlé, dole tmavě modré a mají zlatou kliku. Někdy někam realisticky vedou, jako do stromu nebo do skály, jindy stojí zcela nerealisticky uprostřed pláže nebo louky.

Vedle dveří jsou připraveny tři věšáky. Na ně symbolicky odložíte své fyzické tělo, emoce i myšlenky tak, aby se za dveře mohlo odebrat vaše „nahé duchovno“. Vedle dveří visí klíč, většinou zlatý a zdobený. Vezmete jej do ruky, prohlédnete si jej, můžete si to zahrát jako pantomimu. Zasunete jej do klíčové dírky, otočíte jím, otevřete a vstoupíte dovnitř, zavřete za sebou – a tam končí moje průvodcovství, jste ve své duchovní oblasti.

Můžete se směle vydat dál do prostoru za dveřmi. Může se vám stát, že tam pro vás bude nachystaná nějaká symbolika.

Možná vám tam naskočí nějaké obrazy nebo myšlenky, ale chce to čas a trpělivost. Co tam uvidíte, se nedá komentovat a nemá ani smysl se na význam toho ptát. Většinou o tom lidé raději ani nemluví. Můžete se tam potkat se symboly velmi niternými, ale i velice praktickými. Jeden člověk se mi třeba svěřil, že ho za modrými dveřmi čekal obrovský kopec nepořádku. Byla to pro něj zpráva.

Půjdeme za modré dveře bez jakékoli otázky nabídnout sami sebe – tady jsem, připravený ke kontaktu – a uvidíme, co se bude dít.

Jindy lze tuto techniku použít i jako tázací, čili jít za modré dveře s otázkou a čekat odpověď. Nedá se obecně říci, jakou formou přijde odpověď; mně většinou přicházela obrazově jako alegorie, ovšem ne vždy srozumitelné. Na chvíli vás za modrými dveřmi nechám a potom vás požádám, abyste se vrátili. Zase za sebou zamknete dveře, klíč pověsíte vedle dveří, obléknete si své tři vrstvičky a půjdeme zpátky.

Modré dveře tam už pro vás budou připraveny navždy a vy už k nim trefíte sami. Kdykoli budete mít potřebu kontaktovat se se svým nejčistším bytím, máte možnost. Myslím si, že tato technika může velmi urychlit vnitřní vývoj, naladit se na to nejčistší, co v nás je. Tím se to nejčistší může více prolnout do každodenního života.

Takže…Zavři oči. ….Vstup do hladin …Tajný koutek

Nyní se vydej ze svého koutku na výlet do přírody. Nech se vést tam, kam tě nohy ponesou. Jenom se kolem sebe rozhlížej, jestli zahlédneš něco modrého.

Jakmile jsi v dálce zahlédl něco modrého, vydáš se tím směrem. A skutečně – začínáš rozeznávat své modré dveře. Už jsi těsně u nich a prohlížíš si je. Nahoře jsou světlounce modré, přecházejí plynule do sytě tmavě modré dole a mají zlatou zdobenou kliku. Vedle nich jsou připraveny tři věšáky.

  • Sundej ze sebe část oděvu, která je červená – symbolika odpoutání od fyzického těla – a pověs ji na věšák.
  • Nyní sundej ze sebe část oranžovou – symbolika odpoutání od emocí – a pověs ji na věšák.

Nyní sundej ze sebe žlutou část oděvu – symbolika odpoutání od myšlenek – a také ji pověs na věšák.

Na druhé straně dveří máš připraven klíč. Vezmi jej do ruky a potěžkej si jej. Zasuň jej do klíčové dírky a odemkni dveře. Vstup dovnitř a dveře za sebou zavři.

Teď tě chviličku nechám o samotě. Jsi v naprosto bezpečném prostředí sám se sebou a můžeš se vydat dál. Pomaličku se chystej k návratu. Vrať se zpátky ke dveřím. Otvíráš je zevnitř, vystupuješ ven, dveře za sebou zavíráš, otáčíš klíčem v zámku a ukládáš klíč na své místo. Obleč si na sebe žlutou část oděvu, oranžovou část i červenou část.

Uvědom si, že tyto modré dveře jsou tu pro tebe vždy připraveny. Kdykoli budeš mít potřebu se spojit se svým nejvyšším bytím, nabídnout se, jdi za modré dveře.

Pokud budeš mít otázky niterného charakteru, můžeš jít za modré dveře s otázkou a čekat, jaká přijde odpověď. Nyní se začínáš vracet zpátky. Jdeš opět po cestě, která vede do tvého koutku. Přicházíš zpátky do koutku.

Za chviličku odejdeš z niterných hladin. Při výstupu na červené barvě a čísle sedm (späť po schodoch hore) se budeš cítit svěží, odpočinutý, v perfektním zdravotním stavu a plný lásky.

Odchod z niterných hladin …Otevřete oči, jste naprosto bdělí a svěží.

Modrá Alfa – Objevování skrytých schopností

Petr Velechovský Jan Havelka 1996

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.