Kategórie
Svet kameňov

Tri úrovne pôsobenia minerálov…

Umění léčit nemoci vzácnými minerály je známé od pradávna. Podle staroindických véd jsou krystaly minerálů kondenzátory kosmické a přírodní energie. Nejmenší částice krystalů ve své atomární struktuře působí jako tvarové zářiče, nebo též transformátory či ladičky. Krystaly vydávají a převádí zářivou energii do nemocné tkáně. V kladném případě, je-li vybrán správný kámen a vibrace minerálů  jsou přesně naladěné na energetickou poruchu, se v nemocné tkáni obnoví vibrací minerálů energetické pole poškozené tkáně a tím nastává její léčení. Je-li vybrán k léčení nevhodný kámen, jeho vibrace nemocnou tkáň dráždí nebo zeslabují.

Většina lidí se při výběru kamenů řídí svými pocity – pak tento  kámen  nazýváme “pocitový”. Z hlediska léčení nemá prakticky  žádný význam. Doplňuje v těle určitý pocit a může jich být více.

K přesnému určení léčivých  účinků kamenů a ostatních přírodních látek nestačí tedy komerčně vypracovaný statistický přehled nebo náhodně vybraný vzácný kámen podle zvěrokruhu.

Každý člověk má své tři základní kameny:

1.VESMÍRNÝ kámen souvisí se jménem a datem narození. Otevírá  tělo nejvyšším vibracím přicházejícím z Prapodstaty. Jeho vibrace ovlivňují duševní tělo a chrání před průnikem negativních astrálních sil. Vesmírný kámen má každý člověk jen jeden (ve výjimečných případech dva), a po celý život se nemění.

2.ASTRÁLNÍ kámen  vyrovnává energetické poruchy aury a čaker a dopňuje vibrace středních hodnot. Tento kámen se může během  života jedince měnit, souvisí to však s výraznou změnou v jeho duchovním životě.

3.ŽIVOTNÍ kámen doplňuje vibrace nejnižších hodnot a přímo působí na poruchy fyzického těla a mění se podle stavu organismu. Jeho účinnost je nutné ověřit po každém vážnějším onemocnění.

Negativní energie z kamenů odstraňujeme alespoň 2x týdně  pod tekoucí vodou. Jestliže je kámen negativní energií přesycen,  může i prasknout. Je vhodné kameny nechat čas od času vystavit slunečnímu záření pro posílení jejich účinků. doplňuje vibrace nejnižších hodnot a přímo působí na poruchy fyzického těla a mění se podle stavu organismu. Jeho  účinnost je nutné ověřit po každém vážnějším onemocnění.

Velikost kamenů neovlivňuje nijak zásadně léčebný charakter vibrací.

Některé kameny mají ve své struktuře přírodní prasklinky (růženín, fluorit, citrín, atd), které jejich působení neovlivňují. Kameny doporučujeme nosit každý den přímo na těle nebo v obalu z přírodních látek. Mohou být všechny pohromadě, neboť každý z kamenů působí v jiné úrovni a navzájem se tedy nijak neruší.

Výjimečně se může stát,  že zvlášť citlivý člověk pocítí první účinky kamenů spíše dráždivě a po odstranění kamenů mu tyto pocity ihned zmizí. V žádném případě nejde o rušivé vibrace námi zvolených nevhodných kamenů, ale jde o první reakci organismu na uvolňování zablokované energie v akupunkturních drahách a energetických centrech astrálního těla. V tomto případě doporučujeme  zpočátku kratší dobu nošení kamenů a jejich každodenní oplachování.

 Z knihy Duchovné príčiny chorôb a ich liečenie Josef Staněk, Jana Brzobohatá

21 replies on “Tri úrovne pôsobenia minerálov…”

*Ahoj 🙂
vedel by mi niekto poradiť, kde nájdem informácie o tom, ako zistím aký je môj či priateľov vesmírny, astrálny a životný kameň? vopred ďakujem. Valentína

Páči sa mi

Tak kamene priradené k menám som našla tu..

http://yntirdah.webnode.sk/ezotericke-spravodajstvo/numerologia-stastia/

Dátum narodenia tvorí tvoje životné číslo…nenašla som kamene priradené číslam, len čakrám

http://www.topmineraly.sk/uvod/charakteristika-mineralov/

Astrálny kameň by mohol byť podľa vyžarovania tvojej aury, ktorá sa tiež mení v priebehu života.

Pozri sem…tú sú rozpísané aj kamene , ktoré sú na aké čakry vhodé….takže ak tvoja aura je zelená, vhodný je ruženín, smaragd a rodonit a iné ružové a zelené kamene

A životný kameň…nájdi si kameň, ktorý podporí tvoj zdravotný stav s príslušnou čakrou, ktorá vplýva na orgán s ktorým máš problém, aby ti ho svojimi vibráciami podporovala.

A našla som ešte toto, tak pozri si …https://elizabehtin.wordpress.com/2011/08/05/liecive-kamene-den-narodenia-a-numerologia/

Inak kamene si vyberajú nás, tak ak na teba nejaký zapôsobí…pozri jeho vlastnosti a pochopíš, prečo si bola k nemu navedený. 😉

Páči sa mi

Ahoj moja kamaratka mi hovorila že kamienky sú pomocníci pri carovani.Je to pravda?
Mne sa stalo že som si kupila klucenky kristalu a iná kamoska sodalitu.Gabika mi pomohla roztvorit tretie oko.kamoska sa to až tak nepodarilo.teraz má to tretie oko boli ked mi niekto prejde pred tým tretím okom.no nič chcem iba vedieť ci sa dá carovat.

Páči sa mi

Bibka otvárať tretie oko nie je sranda, s tým sa nehodno zahrávať, môžeš
skončiť aj na psychiatrii ,ak sa ti začnu otvárať iné svety a ty nebudeš na to pripravená.
Daj si zharmonizovať čakry nech ich máš všetky v poriadku.
Čarovanie je mágia od tej sa drž ďalej, lebo všetko, čo robíme sa nám vráti
v trojnasobnej sile….tak pozor. Kamienky majú svoju vibráciu a dokážu nám
pomáhat pri liečení.

Páči sa mi

Bibka…Gabika tiež nevie všetko a len skúša, učí sa, ja sama by som nič také nikomu neurobila a to mám oveľa viac skúseností ako Gabika. S čakrami sa nehodno zahrávať.

Kamienky na veštenie sa dajú využívať, ale toto ma nikdy nezaujímalo, tak skús pozrieť sem…
http://www.liecive-kamene.sk/ostatne-z-drahych-kamenov/kamene-na-vestenie/

Viem, že sú aj kamienky na privolanie snov, ale to som tiež neskúšala, skorej som využívala ich vibrácie na posilnenie čakier a robila z kamienkov elixíre.

Páči sa mi

Myslela som to tak že chodila a zbierala ich.a chcem sa spýtať ako vyzerajú tie svety.Gabika mi hovorila že to skúšala ale že iba počula.a este som chcela co môžem s kamienkami robiť a je to bezpečne?

Páči sa mi

Takéto kamene bežne na zemi nenájdeš…dolujú sa v jaskyniach. Tu máš písané o využití kameňov…
http://www.liecive-kamene.sk/vyuzitie-kamenov/

Vnútorným zrakom nám prichádzajú obrazy, občas aj z iných svetov, neviem ako presne vyzerajú, sú rôzne, vždy som videla len útržky, ale 2x som takto videla mimozemské civilizácie.

Kamene ti uškodiť nemôžu, iba v tebe vnútorne zosilovať nejakú vlastnosť, alebo vyvolávať nejaký vnem. Známa si dala tigrie oko a cítila sa ako dračica. 😀 A u druhej známej zase prívesok s ametystom vyvolával bolesť hlavy. Preto je dobré nechať sa vnútrom naviesť ,aký kmeň je pre teba potrebný. 😉

Maj sa a pekný dník želám.

Páči sa mi

Ďakujem a viem že sa len tak nedajú nájsť zo školy sme boli v banskej štiavnici aj v bani.a tam som si kupila kamienky.ked sme sa vracali domov bola som celkom unavená a nudila som sa.a tak som na nich v kuse cumela.aspoň hodinku.je možné že som s nimi mohla nadviazať kontakt?

Páči sa mi

Tam je veľa minerálov. raz sa tam určite vyberiem.

Kedysi som počas svojho vnútorného cestovania prechádzala jaskyňou ametystu…bola nádherná pln trblietavej fialkovej, ani neviem kde sa toľkej nádhery nachádza, ale určite by som ju videla rada naživo. S kameňmi sa dá naviazať kontakt..raz som meditovala so selenitovou tyčinkou, dala som si ju na hruď a vnímala jeho energiu a prosila jeho dévu, aby mi ukázala jeho silu a keď som mala pocit, že sme prepojený, ocitla som sa v bielom chráme a stála som pri fontánke, kde boli malé okruhliaky tohto minerálu. Bola tam déva celá v bielom a povedala, nech sa naladím na svoju dušu, jej vibrácie a snažím sa s ňou splynúť ako som splynula so Selenitom a nech takto pozriem do svojej duše.

Tu je návod ako sa spojiť s dévou kamienku.
https://duchovno.wordpress.com/2011/06/24/o-kamienkoch-vseobecne/

Páči sa mi

Ďakujem.mne sa zdá že Gabika sa do obsidiantu zamilovala.pýtala som sa jej ci chce objednať howlit a onyx.ona chcela len obsidiant.určite ju ku sebe nejakou silou ťahá.A vy ste zo severu východu západu alebo juhu?

Páči sa mi

Mne ak syn priniesol nejaký kamienok z výletu, vždy poukázal na niečo, čo som mala v sebe spracovať a on mi mal pomôcť vyzdvihnúť…napríklad v období vízii mi kúpil Unakit, keď som mala emocionále obdobie, tak mi doniesol Rodonit. Inak obsidián sa páčil aj mne ale červený, no v sete kamienkov mi prišiel čierny.

Ja som zo západu -stará záhoráčka. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.