Kategórie
Život sám o sebe

Zákon túžby a zámeru…

Staré múdre porekadlo hovorí, že každá túžba ma v sebe zakotvenú technológiu ako ju zrealizovať. Čistá myseľ je tichá a bez pohybu, dokiaľ nie je zobudená iskrou našich túžob. Ako náhle vložíte hocijaký úmysel do tohto úrodného a čistého potenciálu tak  hneď jeho neobmedzená sila  začne pre vás pracovať.

Keď sasústredíš na myšlienku tak máš silu ju premeniť na skutočnosť. Silou svojho vedomiadokážeš zmeniť energiu svojho okolia a umožníš veciam aby manifestovali s najväčšou produktivitou.

Ak tvoj úmysel pramení z hĺbky tvojej duši tak ten úmysel má silu celého vesmíru.  Čo bráni tomu aby nám vesmír  mohol dať to čo chceme? Odpoveď leží v 6 spirituálnom zákone úspechu.

6.  Zákon o odpútaní 

Vesmír reaguje najlepšie vtedy keď nedychtime za svojimi  túžbami. To znamená ţe nie sme posadnutý túžbami, alebo zúfalí na to aby sme ich dosiahli. Myšlienky ako sú: Ja to musím  mať, lebo ak to nedostanem tak budem neúspešný, uzatvárajú naše vedomie  a uvádzajú ho do  kŕčovitého  a nepružného stavu.

Keď zvládneme šiesty  zákon, tak budeme schopný udržiavať našu túžbu v srdci s trpezlivosťou a s neoblomnou vierou že ju privedieme do našej prítomnosti.  Odpútanosť je kvalita nášho zámeru keď náš zámer je pre budúcnosť, ale naša pozornosť je v prítomnosti. Pokiaľ je  naša pozornosť  zaostrená prítomnosti, tak náš zámer zmaterializuje v budúcnosti.

Väčšina ľudí tvrdí, že musíme vynaložiť všetku svoju silu a energiu na to aby sme mohli dosiahnuť svoj ciel.  Čím viacej energie vynaložíš tým rýchlejšie ho dosiahneš.

Zákon  číslo šesť tvrdí pravé opačne:  Ak chceš dosiahnuť svoju túžbu, tak ju udržuj  v svojom srdci, ver že jedného dna sa uskutoční a sústreď sa na prítomnosť.

Z knihy Zmeň svoje myslenie a Zmeň svoj život

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.