Kategórie
Energia

Vertikalita kľúč k jednote…

Naše čakry majú dve polohy: 1. čakra a 7. čakra majú vertikálnu polohu a ostatné medzi nimi horizntálnu. Nedávno som skúšala vyťahovať energiu zo spodných čakier do srdcovej. Následkom toho som potom krištálom zistila, že moje dve čakry (solar plexus a srdcová) boli vo vertikálnej polohe. Necítila som sa nejako energeticky inak, ale zanechalo to na sebe svoje následky. Zistila som, že mi to otvorilo viac cestu preciťovania na duševnej úrovni a zmenu som vnímala aj pri diagnostike cez fotografiu, ktorú som cez týždeň robila .Vertikálna poloha druhej a tretej čakry sa však časom vrátila do horizontálnej polohy. 😆 O vertikalite som sa už dávnejšie zaujímala a písala o nej tu v tomto článku.

VERTIKALITA – KLÍČ K JEDNOTĚ
Všechny energetické systémy, kromě lidských, jsou vertikálně spojeny se zdrojem. Tímto způsobem jsou zapojeny do nevyčerpatelného toku univerzální životní energie, tedy do toho, co jsme na jiném místě nazvali energetické kontinuum. Popišme si vertikální tok energie na příkladu stromu: energie vstupuje skrze korunu, prochází kmenem a dále kořeny do půdy. Pod kořeny se část této energie obrací a v elipsovité smyčce stoupá zevně opět vzhůru, kde nad korunou vtéká zpět do vertikálního proudu ze zdroje (podélně rozkrojené jablko ukazuje tento model toku energie rovněž velice pěkně). Tak je strom spojen jak s nebem a zemí, tak také skrze elipsovité smyčky zpětného chodu se svým okolím. Tuto strukturu nalezneme u všech životních forem jako základní energetickou matricí, která vše udržuje ve spojení se vším.

HORIZONTÁLNÍ ENERGETICKÝ SYSTÉM ČLOVĚKA
Lidský energetický systém pracuje, s výjimkou novorozenců, umírajících a osvícených osob, horizontálně, protože jsme se oddělili od zdroje – což započalo již před dlouhou dobou. Mnoho mýtů a teorií se točí kolem tohoto „vyhnání z ráje“, je ale úplně jedno, jestli známe přesné důvody, proč se tak stalo. Stalo se to, to je jasné! Toto oddělení od zdroje znamenalo pro naši energetickou strukturu rozdrobení na fyzické, emocionální a mentální tělo a jejich odštěpení od duchovního těla. Následkem toho jsme se poznali jako odděleni od sebe samých, od druhých lidí, přírody a od Boha. Od té doby hledáme bezpečnost, vlastní hodnotu a lásku – cestu zpátky do jednoty, do „ztraceného ráje“ – vně sama sebe. To, co však vně nás nenacházíme, odráží pouze stav narušených energetických polí: vědomí mas poznamenané strachem, násilím a chudobou, oddělné od sebe sama a od vyživujících energií přírody.

V horizontálním energetickém systému fungují ze sedmi hlavních energetických center (v sanskrtu nazývaných čakry) vertikálně pouze korunní a kořenové centrum, která jsou otevřena směrem nahoru a dolů. Ostatních pět čaker je překlopených o 90 stupňů do horizontální polohy. Stejně jako se proud bílého světla láme skrze hranol do sedmi barev, štěpí se „jedno vědomí“ na své cestě horizontálním systémem do zlomků, parciálních aspektů. Z toho pocházejí naše problémy, které se staly tak všedními, že jsme si na ně zvykli a přehazujeme si je z jedné ruky do druhé, jako horký brambor, stále znovu se o ně pálíme a oddáváme se naději, že se jednou konečně ochladí. V horizontálně utvářeném energetickém systému sotva existuje možnost se jich, teď a tady, jednou provždy zbavit, abychom si vyprázdnili ruce pro jiné úkoly. Mnoho velkých učitelů lidstva a mistrů vytvořilo kolem tohoto problému systémy, které měly jejich následovníky a žáky přivést k tomu, aby si uvědomili tyto horké brambory a ochladili je nebo je nechali spadnout.

Dva největší problémy, s nimiž se potýkáme při horizontálním energetickém systému, jsou tyto:

Problém č. 1:
Horizontální tok energie umožňuje v určitý okamžik buďto jen dávat nebo jen brát, resp. Buď vysílat, nebo přijímat. Tak byli mnozí z nás vychováni k „dávání“, zatímco „přijímání“ přichází většinou příliš zkrátka, a to je zdrojem nerovnováhy v nás samotných a ve vztazích s druhými. Ale ať již prodléváme na té či oné straně, vždy se prožíváme jako oddělení od té druhé.

Problém č. 2:
Nedokážeme zaměřovat pozornost na více než dvě tato energetická centra současně. Ta potom určují výsek z velkého celku, který se stává naší vědomou skutečností. Ostatní centra jsou zahalena stínem a z tohoto přítmí spoluurčují to, co zažíváme. Rozkouskované energetické pole vede k rozkouskovanému vědomí, které svět vnímá jako místo, kde je nedostatek, izolace, nebezpečí. Vše, co podnikáme, abychom se ochránili, nás vede jen ještě hlouběji do izolace a do oddělení od zdroje. Jako křeček běhající ve svém kole jsme v tomto případě odsouzeni vstoupit do horizontálního mlýna života, aniž bychom skutečně změnili své místo, aniž bychom se vyvíjeli, dokázali si užívat svou svobodu.

VERTIKÁLNÍ ENERGETICKÝ SYSTÉM
Ve vertikálně provázaném energetickém systému jsou naopak všechna hlavní centra otevřena směrem vzhůru a dolů a zajišťují tak plynulý a nepřetržitý průtok univerzální životní energie všemi čakrami resp. Úrovněmi našeho bytí. To vede k tomu, že se cítíme být začleněni mezi nebe a zemi, vyživováni a neseni, spojeni se VŠÍM, CO JE. Současně znamená tento vertikální tok energie opětné spojení fyzického, emocionálního a mentálního těla s duchovním tělem v jeden celek. Všední den a spiritualita se rozpustí do společného prostoru našeho vědomí. Náš život, vyživovaný a řízený energií z nevyčerpatelného zdroje, se vyvíjí k nejvyšším úrovním rozvoje s následujícími druhy zkušeností:

Fyzické tělo … schopnost jednání, extáze
Emocionální tělo… bezpodmínečná láska a mír
Mentální tělo… bystrost ducha a moudrost
Duchovní tělo… zažívání jednoty se VŠÍM, CO JE

Tyto druhy zkušeností představují pro mnohé cíl jejich cesty, jsou však pouhým počátkem naplněného a opravdového života na této planetě.

Tachyonová energia

Kniha Tachyon klíč ke zdraví – Dr. Andreas Jell

Podobné články:

Tachyonová energie pro zdraví a spirituální růst

Tachyon Gate

 

6 replies on “Vertikalita kľúč k jednote…”

Pred niekoľkými rokmi sa praprababičky zaoberali receptami na dobrý koláč a teraz sa zaoberáme tiež receptami, ale sú trošku iné – recepty na čakry. 🙂 Pekný večer prajem všetkým!

Páči sa mi

Kedysi som bola u jednej pani na vertikalite.. pár dní som frčala na tej energii, ale potom to kleslo. Návod na praktizovanie mi dať nechcela a cvičení..teda ich postupnosť v čakrách bolo strašne veľa na zapamätanie. No dôležité je aby bol kanál funčný a citili ste prietok energie od nôh až hore ku korune…

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.