Kategórie
Energia Meditácia

Duchovné cvičenia…


imagesRôznymi vizuálnými spôsobmi môžeme pracovať sami so sebou a nachádzať tak odpovede vo svojom vnútre. Našla som duchovné a duševné cvičenia, ktoré vám môžu napomôcť vyriešiť problémy, s ktorými si neviete rady a stále ich vidíte rovnako. Voľakedy som robila častejšie cesty do svojho vnútra a a duchovný sprievodcovia mi radili ako sa pozerať na určité vecia a hlavne vnímať všetko srdcom.  Preto sa aj vraví, že všetku múdrosť máte ukrytú v sebe , tak hľadajte.  😉


1. Povedz si, že odteraz si pevné rozhodnutý tráviť určitý čas súkromne sám SO sebou, bez toho, aby si bol niekým rušený.

Toto treba robiť na každodennej báze. Ak máš deti, oznam im, že toto bude odteraz tvojím každodenným pravidlom a že ťa nemá nikto ani nič rušiť, jediné v naliehavom prípade. Budeš prekvapený, keď zistíš, že dokonca aj deti sa dokážu naučiť rešpektovať tvoje duchovné potreby, Povedz si, že si želáš a túžiš objaviť svoje ja, spoznať svoje ja a byť dobrý k sebe a iným.

2. Daj si záväzok, že budeš hovoriť so sebou najmenej dva alebo trikrát denne, polhodinu alebo viac, alebo tak dlho, ako je potrebné a ako považuješ pre seba za správne.

3. Urob si pohodlie vo svojom polohovateľnom alebo v nejakom inom pohodlnom kresle uvoľni si telo, zavri oči, zhlboka sa nadýchni a na nič nemysli.

Stráv pár minút v tomto peknom, príjemnom, uvoľnenom stave, uistiac sa, že je v tebe všetko uvoľnené a že na nič nemyslíš.

4. Pri tom, ako príjemne a pohodlné relaxuješ, predstáv si, vyobraz si a vizualizuj si, že sedíš na vrchole krásnej, príjemnej, teplej, pohodlnej a zelenej hory.

Povedz si, že toto je špeciálne miesto, ktoré sa stáva tvojou súkromnou svätyňou, kde nie je dovolené byť či vstúpiť nikomu či ničomu, čo je rušivého, problematického, škodlivého, zlého charakteru.

5. Povedz si, že účelom tvojho pobytu na vrchole tej duchovnej hory vo svojej súkromnej svätyni — je dozvedieť sa, ako máš správne pochopiť a naplniť duchovné aspekty svojho pozemského života v prospech všetkých v Stvorení Najvyššieho a v prospech tých, ktorí sú uväznení v Zóne Vymiestnenia.

A z toho dôvodu vzývaš svoje právo a privilégium, bez akejkoľvek postrannej motivácie, byť v kontakte a komunikácii len so svojím pravým Stvoriteľom a so všetkými svojimi pozitívnymi a pravými Duchovnými radcami a pomocníkmi a so svojou pravou Vnútornou Mysľou.

6. Pokorné popros, aby ti dali správne odpovede na tvoje otázky akýmkoľvek spôsobom, akým si želajú.

Možno budú s tebou priamo hovoriť v tvojom sluchu alebo v tvojej hlave, alebo ideami prichádzajúcimi do tvojej mysle, alebo zábleskom odpovedi pred tvojím zrakom, alebo mentálnym zapisovaním odpovedi na čistú školskú tabuľu, ktorá sa za tým účelom nachádza na vrchole tvojej duchovnej hory.

7. Popros ich, aby ti zjavili, ktoré sú tvoje pálčivé problémy a potreby a aký je skutočný stav tvojho duchovného života.

Prebádaj a prever sa starostlivo s cieľom zistiť, ako si sa vzdialil svojmu duchovnému uvedomeniu a opýtaj sa, čo treba urobiť, aby si zlepšil svoju situáciu v tomto ohľade. Medituj a starostlivo diskutuj o vyššie uvedených deviatich bodoch duchovnosti a opýtaj sa seba samého, či im všetkým alebo časti z nich skutočne veríš a do akej miery im veríš a do akej miery uplatňuješ to poznanie vo svojom živote. Koniec koncov, požehnaní sme len vtedy, ak vieme a ak tak konáme. Spýtaj sa, aký je účel tvojho života a aký je najlepší spôsob ako sa pustiť do naplnenia toho účelu na tej to zemi.

8. Popros Najvyššieho o milosrdenstvo a odpustenie, že si tak dlho zanedbával svoj duchovný život a že si nadobudol tak veľa problémov a ego-stavov, ktoré ti stoja v ceste a ktoré ti zatieňujú správne duchovné uvedomenie. 

Popros o pomoc pri tom, aby si predišiel v budúcnosti svojmu návratu späť k predošlému kontraproduktívnemu a v podstate neduchovnému životnému štýlu. Načúvaj pozorné všetkému, čo budeš počuť a čo k tebe príde a daj si záväzok, že sa budeš riadiť všetkými pozitívnymi a dobrými radami a návrhmi, o ktorých ti tvoja intuícia povie, že prichádzajú od pravého Najvyššieho. Nauč sa spoliehať sa výlučné na svoju intuíciu. Ak máš akékoľvek stiesnené pocity počas pobytu na vrchole svojej duchovnej hory, nech prijmeš čokoľvek za takých podmienok, neprichádza to od pravého Najvyššieho a mal by si to ignorovať’.

Ale najprv preskúmaj, čo je zdrojom tvojej stiesnenosti a odhaľ’ pravdu o tom zdroji. Popros pravého Najvyššieho, aby odstránil každého a všetko, čo nie je súčasťou pozitívneho stavu a čo je tam na to, aby ťa to zviedlo, pomýlilo, alebo ranilo či ublížilo ti, alebo ťa držalo v predošlej neduchovnej kondícii a stave, nútiac ťa skĺznuť späť do väčšieho množstva problémov. Povedz všetkým takým negatívnym duchom, že zo svojej vlastnej slobodnej vôle a svojou vlastnou slobodnou voľbou sa zaväzuješ, že sa zbavíš všetkého negatívneho, škodlivého a zlého vo svojom živote a že odteraz si pod ochranou pravého Najvyššieho, svojich pravých Duchovných radcov a svojej pravej Vnútornej Mysle. Obklop sa žiarivo-bielym svetlom a udržuj vrchol svojej duchovnej hory a seba samého preniknutého a ožiareného bielym svetlom prichádzajúcim z východnej strany vrcholu svojej duchovnej hory, od slnka, kde je Najvyšší.

9. Daj si sugescie, že budeš mať túžbu a potrebu a nutkanie každodenne komunikovať so sebou, s pravým Naj vyšším a so svojimi pravými Duchovnými radcami, pokiaľ’ možno dva či trikrát denne, a že si dáš záväzok, že tak budeš činiť bez akéhokoľvek zdráhania sa.

Veľmi pozorné preskúmaj svoje každodenné aktivity a zisti si, koľko času premrháš ničotnosťou. Odstráň to mrhanie a tráv ten čas so sebou na vrchole svojej duchovnej hory. Keď skončíš, otvoríš oči a budeš svieti a čulý, s jasnou hlavou a plný pozitívnych a dobrých pocitov a myšlienok. Ak neustále vykonávame tento alebo podobný druh duchovného cvičenia, získame skutočné pochopenie nášho pozemského života a naplníme ten život k spokojnosti nášho Stvoriteľa i seba samých. Týmto spôsobom sa dobré postaráme o duchovné aspekty nášho pozemského života a začneme žiť skutočne duchovný život.

Musíme si však byť vedomí nebezpečenstva upadnutia do rituálneho a návykového prístupu alebo zautomatizovania týchto cvičení. Návyk, rituálnosť a automatizácia týchto cvičení je smrteľným nepriateľom pre naplnenie požiadaviek na vskutku duchovný život. Aby sme sa vyhli ocitnutiu sa v tomto smrteľnom nebezpečenstve, musíme neustále prichádzať s čerstvými ideami, situáciami, príkladmi, otázkami a hľadaním. Musíme sa aktívne angažovať a byť aktívnymi účastníkmi, nachádzajúc vždy niečo nové a vzrušujúce, na čom by sme pracovali. Radou je dávať si na každodennej báze sugescie, že sa vyhneme tomuto nebezpečenstvu, vyhnúc sa rutinnému a nudnému aspektu tejto práce, a že budeme vždy vzrušení a tešiaci sa na naše sedenia samých so sebou, dokonca aj keď niekedy nedostaneme žiadnu odpoveď alebo sa nič zvláštne neudeje. Ten druhý prípad je skúškou našej vytrvalosti, húževnatosti, rozhodnosti, trpezlivosti a usilovnosti pri neustálom vykonávaní našich duchovných cvičení, dokonca aj keby sa určitú chvíľu nič nedialo. Také testy sú nevyhnutnou a dôležitou súčasťou nášho duchovného štúdia a nášho duchovného života.

Pokračovanie…Duševné cvičenia

CHÁPANIE A NAPLNENIE NÁŠHO POZEMSKÉHO ŽIVOTA

6 replies on “Duchovné cvičenia…”

Ako zistim pri takomto meditacnom cviceni, ze ide o spojenie s mojimi duchovnymi radcami, ze to oni vnasaju obrazy a odpovede do mojej mysle a nie je to iba vyplod mojich vlastnych iluzii a myslienok? Ked sedim na vrchole svojej duchovnej hory a vynori sa mi nejaky obraz. ako viem, ze nejde iba o vyplod mojej fantazie?

Páči sa mi

🙂
Nijak … 🙂 ak hľadáte techniku, techniku z vonku, ubezpečenie kohokoľvek, ako zistiť pravosť toho čo “vidíte”, Cítite, tak Vám poviem, že nie je … neexistuje …. 🙂
až na jedinú ….. ..
Vstaň!
A choď.
To Tvoja Viera, ťa uzdravila.

Všetko čo vidíte, cítite, iba vy vidíte a cítite. Všetko čomu veríte a neveríte, iba vy veríte, ….
či už pochybujete, alebo veríte, ste to len a len vy, ktorá to takto vníma ..
preto nie je až tak podstatné či veríte svojej mysli, alebo srdcu, ..
je absolútne jedno, čím vnímate, Vy ste tá ktorá to vníma ….
teda i pochybnosť ktorú máte, patrí vám …. ( pre váš rast )

ale, vy správne pochybujete, že to čo vidíte, ste si iba “vymyslela” mysľou …
teda potrebujete rozoznať rozdiel, kedy je to egom ( mysľou ) a kedy Srdcom ( bohom v ňom )
ak by to bolo Srdcom, nemala by ste potrebu pochybovať,
nech už by ste videla čokoľvek ..
bola by ste tichá a bdelá … naplnená Pokojom …
nechala by ste ten pocit, emociu cez seba prejsť a iba ju vnímala, bez zbytočného pochybovania, popisovania …
Srdce nikdy neanalyzuje, to iba myseľ …
ale i Tá je vaša, … a ak ich máte, sú pre Vás a len pre Vás potrebné …

preto i tieto obrazy príjmite, a práve tak myseľ utíšite …
a ako to spoznáte, že ste ju utíšila … keď čokoľvek čo cítite, vnímate, iba jednoducho Cítite a vnímate,
nebudete mať potrebu to popisovať, dávať tomu mená ( videla som anjela, duchovného vodcu, krista či diabla ) naanalyzovať, že to čo vidíte je skutočne to čo vidíte vy či iba vaša časť …
ved i tá je totiž vaša …

jednoducho nenásledujte majstrov, preto že niečo našli
ale následujte ich pre to, čo oni hľadali …

Krásny a Pokojom naplnený deň Vám želám, a nielen Vám … všetkým … 🙂

Páči sa mi

jednoducho

Ži, a nechaj žiť, vrátane seba samej …

netriedte,
neškatuľkujte, nedelte samu seba na myseľ a srdce …
i keď to je tak, zároveň to tak nie je ….
netrhajte seba samú na kúsky,
toto je tým precítené, toto je oným precítené,
toto sa mi páči
a toto sa mi nepáči …

keď však prijmete že i to či ono je len vaše, pochopíte sa ako celistvá bytosť,
a vtedy budete cítiť že to jednoducho iba tak Je ….

a ešte raz, krásnu a Pokojom naplnenú nedeľu želám … 🙂 všetkým ….

Páči sa mi

a ešte …
vo svojom komentári píšem …
“ale, vy správne pochybujete, že to čo vidíte, ste si iba “vymyslela” mysľou …
teda potrebujete rozoznať rozdiel, kedy je to egom ( mysľou ) a kedy Srdcom ( bohom v ňom )”

na dovysvetlenie …
čo je to tá myseľ, častokrát skloňované ego …
myseľ, ego = obmedzenie …

obmedzenie čoho?
poznania,
poznania čoho? …
keď sa narodí dieťa, je absolútne čisté, až vývinom, výchovou, získava k svojmu pohľadu pomenovania, toto je lyžička a s ňou dostaneš ham … 🙂 atd …

teda? myseľ je osobnosť, vytvorená umelo …
preto je to tak obmedzujúce, pretože sa riadi iba tým čo zažila ( čo je prirodzené )
lenže vy tu nie ste po prvý krát,
bola ste tu milion krát a ešte milion krát tu budete …
a tým čím ste, tu a teraz, tým budete i ďalej …
takže ak ste iba mysľou, obmedzením tak tým obmedzením i budete … ( reinkarnácia, ..) ona je, a neexistuje zároveň, …
pretože existuje iba pre myseľ, ktorá prijala obmedzenia jedinej osobnosti, …
keby sa myseľ dokázala rozpustiť v srdci ( bohu, vedomí ) už sa neikarnuje …
ale to neznamená že nebude naďalej Žiť … 🙂

jednoducho iba
Žite a nechajte Źiť …. 🙂
Tu a Teraz …
na ostatnom vôbec nezáleží …

a martinka, prepáč, už ti to tu nebudem viac “Zamorovať …” 🙂 bola som ticho pol roka, ak nie viac, a teraz som sa nejako rozšupla … 🙂
ale ked som si prečítala tento komentár, nedalo mi, niečo málo k tomu napísať,
možno to niekomu pomôže …. 🙂

Ďakujem za priestor a možno, sa ďalšieho polroka neuvidíme … :-* .. ♥

krásny deň … 🙂

Páči sa mi

Magdi ,ak začneš používať vizualizáciu počas meditácie, sama uvidíš, kedy to riadiš ty sama a kedy sa stávaš len pozorovateľom, tak ako pri bdelom spánku. Dej prebieha tak ,ako tvoje vnútro chce, len to vnímaj a až potom rozmýšľaj čo ti to má priniesť, koľko z toho čo si videla a cítila si máš vniesť do tvojho života. Je to tvoj svet, ktorý sa ti otvoril…Obraz, farby svetlo ukazujú na tvoje vnútorné cítenie, ak máš vietor, búrku, tmu, nie si v súlade sama zo sebou, presvetli sa. Bojuješ sama zo sebou. Ak je tvoje vnútro krásne, tak ako svet, ktorý sa ti otvoril, preskúmaj ho, nájdi, čo ti prišiel ponúknuť. 😉

Sprievodcovia…je jedno aké majú meno, dôležité je , čo ti prišli odovzdať. Na aké energie sa vyladíš, tak k sebe priťahuješ.

Tu si prečítaj o našej predstavivosti

https://anitram.wordpress.com/2013/03/16/odstraneni-predstavy-duality/

Páči sa mi

Maťka …verím, že áno a pomôže, každý vidí to svoje, preto je dobré, že nie sme všetci rovnaký a dokážeme si ukázať aj iné uhly pohľadu.

Ďakujem za tvoj názor a vyjadrenie sa. .wink:

Peknú nedeľu aj tebe. 😛

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.