Kategórie
Liečenie

Očista organizmu…

imagesMálokto z nás sa zamyslel nad tým, že zhruba pred päťdesiatimi rokmi bežným ľuďom ani nenapadlo zaoberať sa otázkami čistenia organizmu. Predpokladalo sa, že organizmus  prakticky zdravého človeka sám vie, čo je potrebné robiť a akými spôsobmi sa „uvoľniť“ od odpadu a špiny. Aj v medicínskych kruhoch tieto otázky nepatrili k „slušným“.

      Ale naraz sa to všetko zmenilo. Prečo?

Príčin je viac, ale najdôležitejšie je to že stupeň znečistenia vonkajšieho prostredia sa natoľko zvýšil, že je to nezmerateľné a ako výsledok – ti medzí nás múdrejší, začali trochu viac vnímať čo nás obklopuje a pociťovať väčšiu zodpovednosť za svoj zdravotný stav.

Niekto sa tomu smeje, ale nikto tomu uniknúť nemôže: ani deti, ani dospelí, ani muži, ani ženy, ani prakticky zdraví ľudia, ani tí, ktorí sa už zdraví necítia. Ak chceš byť zdravý, postaraj sa o očistu organizmu. Jediný rozdiel je v tom, že pre každú skupinu platia určité zvláštne spôsoby čistenia – presne na mieru.                           

        Na začiatku si pohovoríme o prakticky zdravých ľuďoch:

Bežne sa dajú vyselektovať tieto vekové skupiny:   deti do 12 rokov, dospelí do 25-30 rokov, ľudia od 30 do 50 rokov a ľudia po päťdesiatke.

  1. Deti do 12 rokov: pre tuto skupinu najdôležitejšia očista spočíva v každodennom sprchovaní na konci dňa, dobrom pitnom režime, a správna ventilácia pokožky primeraným oblečením  počas teplého aj studeného počasia.
  2. Dospelí do 25-30rokov : to isté, čo patrí aj deťom , a pridať k tomu dva pôstne dni počas týždňa + dodržiavanie dvoch veľkých pôstov (pred Vianocami a Veľkou Nocou).
  3. Ľudia od tridsiatky do päťdesiatky: to isté čo predtým + 1x týždenne cvičenie na vypotenie (sauna, rôzne potné kúry) + 1x týždenne čistenie čriev klyzma (klystír) alebo prírodné preháňadlá ako napr. slivky, figy, prírodné minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. Deň pre čistenia čriev musí byť pôstny. okrem toho, čo je uvedené hore, môže byť doporučená úplná hladovka jeden deň do týždňa. Ten deň má byť aj dňom čistenia čriev (klyzma alebo minerálka). Vhodné dni sú streda alebo piatok.
  4. Ľuďom po päťdesiatke: to čo je uvedené hore, ale bez klyzma Ľuďom po päťdesiatke sa nedoporučuje klyzma.

    Opakujem, že toto všetko patrí len ľuďom bez vážnejších ochorení.

Bežne sa diskutuje o stravovaní. V rámci tohto článku sa tomu špeciálne venovať nebudem, len upozorním, že vegetariánska výživa sa normálne znáša len ľuďmi, ktorí nepatria ku krvnej skupine 0 (Rh+, Rh-). Pre “nulku“ platia len pôstne dni.

       Doporučenie podľa pohlavia:

Žena nesmie začínať očistné kúry počas menštruácie, tehotnosti a dojčenia. Prakticky zdravé ženy po tridsiatke môžu mať úplnú hladovku aj dvakrát do týždňa. V mladšom veku úplná hladovka sa nedoporučuje, pretože môžu nastať poruchy hormonálnej sústavy. Muž nesmie hladovať viac než jeden krát týždenne, aj to len po päťdesiatke. 

      Doporučenie podľa Mesiaca:

Očistné kúry sa vždy začínajú na ubúdajúci mesiac. 

      Doporučenie podľa ročného obdobia:
V chladnom období sú očistné kúry zakázané začínať starším ľudom a ľuďom s nejakým ochorením, možno len pokračovať v už prebiehajúcich  kúrach. V opačnom prípade sa môže zhoršiť priebeh všetkých chorôb, aké človek „vlastní“. Napr., človek má nejakú chorobu spojenú so zlým trávením a výmenou látok. V tomto prípade sa doporučuje začať prvý cyklus očistných kúr na ubúdajúci mesiac – musí to byť  koniec jari, leto alebo teplá jeseň. Nasledujúce cykly (ako pokračovanie môžu byť už aj v chladnom období.  

      Doporučenie podľa živlov Zverokruhu

Pozor! Očistné kúry sa nesmú začínať v tom znaku Zverokruhu, v ktorom sme narodení. 

      1.Živel Oheň (Baran, Lev, Strelec) 
Najlepší spôsob očisty pre ľudí tejto skupiny je spojený s využitím sily a energie tepla/ohňa  – napr. čaj zo zázvoru, varené víno, sauna, horúce minerálne kúpele a aj čaje z byliniek a plodov červenej a oranžovej farby. Napr. tejto skupine sa nedoporučuje zelený čaj ako základ očistných kúr. Procedúry nesmú byť spojené s chladom a nesmú zaťažovať srdce.
Čistenie u týchto ľudí  najviac potrebujú kĺby, obličky a cievy.       

      2.Živel Zem (Býk, Panna, Kozorožec)
Živel Zeme potrebuje najviac čistiť hrubé črevo, žily, kĺby. 

Najlepší spôsob očisty pre týchto ľudí je spojený s produktmi Zeme. To môžu byť medové detoxikačné masáže, hlinové zábaly, ovocné zábaly z dobre dozretého ovocia, a taktiež vlhké a slizové zábaly. Okrem tohto, dobre sa osvedčili urinové zábaly a rozličné druhy urinových kúr. Všetky očistné kúry pre ľudí tejto skupiny sa musia začať až po trojtýždňovej úprave stravy – bez mäsa, mliečnych výrobkov a strukovín ťažkých na trávenie. Pred tým je vhodné zvýšiť podiel vlákniny v strave.  Veľmi sa doporučuje počas očistných kúr dávať prednosť vývarom, tekutinám a čerstvému ovociu zemitých farieb – hnedá, červenohnedá, škoricová, zelená, ale aj fialová a fialovo-modrá.          

      3.Živel Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnár)

Títo ľudia môžu robiť všetky druhy očistných kúr a využívať všetky možné očistné metódy. Najviac potrebujú čistiť tekutiny tela, lymfu a pečeň.  

      4.Živel Voda (Rak, Škorpión, Ryby)

Dôležité je pre nich čistenie lymfy, pečene a žalúdku. Najväčší dôraz treba dať na prevenciu znečistenia genitálií. 
Pre živel Voda – všetky znaky živlu – platia očistné kúry spojené s tečúcou vodou (nie vaňa a zábaly!). Bežne sa nedoporučujú procedúry na základe vlákniny a slizov.  Vynikajúce sú pre nich suché sauny a vzdušné kúpele nad 23°C. Taktiež tlakové vodné masáže (sprcha Šarko) a cirkulačná sprcha.

Pozor! Klyzma platí len pre Škorpióna, len pre neho je vhodná!       Pre tento živel sa veľmi doporučuje delená strava a čaje teplých tónov – oranžové, červené, žlté, čierny … Viac o očiste nájdete tu.

Zdroj

Podobné články:

Jarná očista tela

Zelený koktail zdravia

Očista fyzického tela G. Malachov

Detoxikačný koktail…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.