Kategórie
Bylinky Liečenie

Bobkový list a jeho liečivé účinky…

indexBobkový list je známe korenie. Ide o list vavrínu obyčajného, subtropického vždyzeleného kra. Pestuje sa v teplých krajinách s prímorským podnebím, dnes najmä v Taliansku, Albánsku, Grécku, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku a Guatemale. Listy a konáriky boli oddávna symbolom víťazstva, slávy a dobrej povesti. Z nich sa vili vence, ktorými sa ozdobovali hlavy sôch bohov, víťazov vojen a športových turnajov, básnikov, vedcov, prorokov, spevákov a štátnikov. Jeho používanie a pestovanie rozšírili starí Gréci a Rimania, ktorí ho mali vo veľkej úcte. Bobkový list obsahuje éterické oleje, triesloviny a horké látky, ktoré mu dodávajú typickú chuť.

Účinok 

Vyvoláva chuť do jedenia a napomáha trávenie. Použitie Je slabo aromatický, má korenistú vôňu a horkastú chuť. Jeho výhodou je, že ani dlhším a nevhodným uskladňovaním nestráca podstatne na kvalite. Uskladňuje sa v uzatvorených nádobách. Ako korenina sa používajú listy alebo prášok z nich. Používa sa prakticky do celej škály kyslých jedál, do nakladanej zeleniny, pri príprave diviny a rozličných druhov pečeného mäsa.  Zjemňuje všetky slané jedlá.

Recept proti kašľu:

  • 32 ks list bobkový
  •  1 kg cukor kryštál
  •  1/2 l šťava z citróna

Bobkový list, cukor a šťavu z citrónov treba variť na slabom ohni, cca 70 minút, kým nevznikne masa ako med. Potom ju nalejte do fliaš a držte v chladničke…..užíva sa 1 čl denne…citrón je v tomto prípade najmä konzervant..

Do mailu som dostala recept na očistu solí z tela, tak posúvam ďalej. 😉

Očista od solí recept:

„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:  5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme, a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.

Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí. Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny. Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

Natalie Nikolajeva, 47 let, Moskva: Bobkový list jsem pila pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela.

8 replies on “Bobkový list a jeho liečivé účinky…”

Mám na sebe odskúšané ” Očista od solí “, praktizujem to 2x do roka ( na jar a na jeseň) a funguje to, ja si večer uvarím v 7dcl vody 10ks bobkových listov a 10zrniečok čierneho korenia, vrie to 12 min., cez noc nechám lúhovať, ráno scedím a cez deň pijem po dúškoch. opakujem 3 dni po sebe, potom pauza týždeň, a po týždni opäť opakujem 3 dni. O 6 mesiacov opakujem túto kúru. Robím to od r.2013 a cítim sa dobre. Môžem len odporúčať.:-) Mne to vlastne pomáha pri bolestiach kĺbov.

Páči sa mi

5g listov do 300ml vody..uvaríš . ocedíš a popíjaš behom dňa po trochách. Na druhý deň uvaríš nové a zase to isté aj na 3 deň.

To ,čo píše Klara ,tiež tak robí..večer uvarí nálev a ráno popíja celý deň a opakuje tak 3 dni.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.