Kategórie
Anjeli

Ktorý anjel je váš ochránca?

lekhabelDnes som dostala mailom od Andrejky  kartičku anjela, ktorý  ochraňuje ľudí narodených v určitých dňoch. Krásny darček. 😳 Každý anjel spadá do svojho rodu, ktorému vládne príslušný Archanjel. Mojim je Archanjel Zadkiel. To by možno vysvetlovalo tie modré prskance v priestore, ktorými sa stále dávajú najavo. 😉

Anjel Lekabel je anjelom ochrany prírody a živočíchov. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 23. – 28. augusta.

Chránenci tohto anjela majú radi prírodu a zvieratá. Vyznačujú sa veľmi dobrými nápadmi, ktoré ako včielky vedia, ak chcú, aj zrealizovať. Pracujú rýchlo a presne. Sú pedantní. Majú veľké nadanie – dané zhora – na písanie. Sú duchovne nadaní a vynikajú vo vedeckých odboroch. Za svoje úspechy vďačia len svojim schopnostiam.

Základná charakteristika anjela

Anjel Lekabel je anjelom strážnym všetkým ľuďom, ktorí sú narodení v období uvedenom v nasledujúcej tabuľke.

Dátum narodenia: 23.8. – 28.8.
Vládnuci rod: Mocnosti
Knieža rodu: Zadkiel
Vlastnosti rodu: Pôvab, milosrdenstvo, tolerancia, láskavosť, kreativita
Vládnuca farba rodu: Modrá

Anjeli a archanjeli

Anjel Hámiáš

Anjel Hámiáš

Anjel Hámiáš je anjelom pravdy. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 29.9. – 3.10.

Veštica Alisson, 29.09.2012

Anjel Aniel

Anjel Aniel

Anjel Aniel je anjelom silnej vôle. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 24. – 28. septembra.

Veštica Alisson, 24.09.2012

Anjel Menadel

Anjel Menadel

Anjel Menadel je anjelom podpory zdolania výziev. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 18. – 23. septembra.

Veštica Alisson, 18.09.2012

Anjel Chavakiáš

Anjel Chavakiáš

Anjel Chavakiáš je anjelom harmónie a súzvuku. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 13. – 17. septembra.

Veštica Alisson, 13.09.2012

Anjel Lehaiáš

Anjel Lehaiáš

Anjel Lehaiáš je anjelom poslušnosti a úcty k iným ľuďom. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 8. – 12. septembra.

Veštica Alisson, 08.09.2012

Anjel Jehuiáš

Anjel Jehuiáš

Anjel Jehuiáš je anjelom spoľahlivosti a presnosti pre potreby iných ľudí. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 3. – 7. septembra.

Veštica Alisson, 03.09.2012

Anjel Vasariáš

Anjel Vasariáš

Anjel Vasariáš je anjelom vcítenia sa a pochopenia pre konanie ľudí. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 29.8. – 2.9.

Veštica Alisson, 29.08.2012

Anjel Lekabel

Anjel Lekabel

Anjel Lekabel je anjelom ochrany prírody a živočíchov. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 23. – 28. augusta.

Veštica Alisson, 23.08.2012

Anjel Omael

Anjel Omael

Anjel Omael je anjelom predstavivosti a výkonnosti. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 18. – 22. augusta.

Veštica Alisson, 18.08.2012

Anjel Reijel

Anjel Reijel

Anjel Reijel je anjelom napojenia na duchovný život a ezoteriku. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 13. – 17. augusta.

Veštica Alisson, 13.08.2012

1 2 3 >  Posledná »

Ostatných Anjelov nájdete na stránke Moneo.sk

7 replies on “Ktorý anjel je váš ochránca?”

Ahoj dam do komentára jednu legendu.A prosím odpíšeš čo si o tom myslíš ty ?
Sú traja. Padlý, Smrť a Pomsta. Prvý odmieta svoju moc i svoju úlohu.Druhý má moc nad životom a smrťou. Posledný je sudcom nad Dobrom a Zlom, jeho je najľahšie dostať na scestie. Anjeli, ktorí spoločne majú chrániť svet smrteľníkov. Tí, ktorých duchovia a schopnosti boli dané do tiel troch ľudí, dostatočne silných na to, aby sa dokázali postaviť Zlu. Každý z nich však nie je neporaziteľný. Aj oni potrebujú pomoc iných stúpencov, či už Dobra, alebo Zla. Stúpencami dobra sú Ochrancovia, ktorý sa postupom času a získaných skúseností v bojoch proti Zlu môžu stať Nosičmi svetla. Jeden Nosič je vyvolený Radou Nebies, z neho sa stáva Bojovník Svetla. Jeho sila je zhodná so silou ktoréhokoľvek z Troch Anjelov. Schopnosti sú odlišné. Existuje človek,ktorý bude mať v sebe silu Dobra i Zla. Silu démona i múdrosť Ochrancu.Duchov Dvoch Archanjelov získajú dvaja vyvolený smrteľníci z radov stúpencov Dobra. Jeden muž, jena žena aj napriek tomu, že Archanjelmi sú Michael a Gabriel. Pravá ruka Božia, božská podoba. Ľavá ruka Božia,Božie srdce, jeho nekonečná láska k životu na Zemi. Dvaja, ktorý by mali stáť bok po boku, no budú stáť proti sebe. Jeden, ktorý zradí,bude mu zakázané vstúpiť na Nebesia. Druhý, ktorého sila bude lákať i samotné Peklo, no ostane verný Dobru. Zbraň Nebies voči Peklu, ktorú dokáže ovládať iba Smrť. Peklo tomuto páru bude klásť rozličné a ťažké prekážky,ale oni odolajú spoločnými silami všetkým nástrahám. Ak sa však ktorýkoľvek z Troch Anjelov pokúsi pri sebe držať násilím, či dokonca sviatosťou manželstva ženu,ktorá má v sebe sily Dobra i Zla, bude náležite potrestaný obomi Pánmi Nebies i Pekla. Žena je narodená v znamení Hada, Anjeli bývajú v znameniach Draka a Tigra. Iba Ochranca dokáže v smrteľníkovi vzbudiť sily jedného z Troch Anjelov obradom prebudenia. Ak je však sila Ochrancu slabá, ochranca zomiera a obrad ostáva nedokončený a Anjel musí čo možno najrýchlejšie nájsť ďalšieho Ochrancu. V Ochrancoch sa ich sily prebúdzajú okolo 15 roka života, avšak sú aj výnimky, ktoré bývajú zväčša obdarené schopnosťami, ktoré sa preukazujú aj pred smrteľníkmi. Archanjel sa môže stať vo výnimočných prípadoch aj z Bojovníka Svetla. V takomto prípade sa sily násobia a tento Archanjel má moc Gabrielovu. K tomu,ktorý podľahol Peklu, Michaelovi si nájde cestu Čarodejnica Temnoty. On ju nespozná a bude odmietať, že patrí Zlu. Bude presvedčený, že je iba obyčajnou ženou s neobyčajnými schopnosťami. Oni obaja padnú v Poslednom Súde ak ju Michael neobetuje. Tým sa sám zachráni,ale bude naveky uväznený na Zemi. Nebude môcť vstúpiť ani do Pekla, kedže obetoval stúpenca Zla. Existuje i iná možnosť, ale cenu určí Gabriel. Aká je tá cena je záhadou. Môže ušetriť život Čarodejnice a učiniť z nej smrteľníčku, ale Michael si môže byť istý tým, že za to zaplatí veľmi vysokú cenu. Gabriel nikdy neberie život, je presným opakom Michaela, ktorému je nenávisť a pomstychtivosť vlastná.

Páči sa mi

Ahoj Gabika..nepočula som ešte túto legendu a popravde som aj hľadala na nete a našla len jeden zdroj s ktorého pochádza. Takže či si ju niekto vymyslel, alebo pochádza z neznámej časti ,netuším.

http://web.libimseti.cz/patmi/legenda-o-anjeloch_696948.html

Anjeli a Archanjeli ma nejako nelákajú, moje myšlienky smerujú priamo k Bohu. Ku komu však dorazia, je otázne. 😆

Pri čítaní som si uvedomila ako tieto pravidlá platia pri našom duchovnom raste .

Čo ma však udivuje je koniec : Gabriel nikdy neberie život, je presným opakom Michaela, ktorému je nenávisť a pomstychtivosť vlastná….. Toto sú vlastnosti ľudí, nie archanjelov, oni majú vysoké vibrácie, oveľa rozvinutejšie vedomie, lebo sú najbližšie k Bohu, takže takéto vlastnosti by som im nepripisovala.

Pracovníkmi svetla sa stávajú aj duše v tele na určitej duchovnej úrovni, kedy si uvedomujú ako je dobré pomáhať meniť svet a pomáhať iným nájsť sebe samých a otvoriť sa láske k Bohu…rozvíjať sa.

Ženu a muža v sebe máme obsiahnutých aj my, len ak ich v sebe vyrovnáme, spojme ich energie a zjednotíme sa v jedno.

Tak ako temno a svetlo máme v sebe obsiahnuté a je na nás, k čomu sa nechávame zviesť, ak je naša túžba k Bohu silnejšia láka nás práca so svetlom, ak je slabšia, láka nás temno.

Sprievodcov máme pri sebe tak isto, aby sme splnili to, čo sme si predurčili. Len ten, kto dokáže načúvať sebe , hlasu z vnútra sa tým, riadi..to je naša intuícia..myšlienky z duše a myšlienky obrazy od sprievodcov, anjelov a iných vyšších bytostí, ktoré nás sprevádzajú.

O anjelských zjaveniach píše aj písmo sväté, tak isto sa aj píše aj o ich životoch na zemi, konkrétne Gabriela.

Ak sa k tejto legende vyjadrí niekto múdrejší, budem rada. 😉

A ty čo si o tom myslíš Gabika?

Páči sa mi

Anjel Daniel Je to moj anjel strazny, a dakujem mu kazdy vecer za ochranu a pomoc…Ondro:-)
Anjel Daniel je anjelom nádeje a pokory. Pod jeho ochranu spadajú všetci ľudia narodení 28.11 – 2.12.

Ľudia narodení pod jeho hviezdou bývajú veľkorysí. Vedia riešiť bežné veci v živote, majú veľmi dobrý úsudok. Sú diplomati. Sú bystrí, intelektuálni. Svoje nápady a názory vedia druhým odovzdať hravou až naivnou formou. Ostatní ich za to majú radi. Celý život veľa študujú, majú široký prehľad vo všetkých oblastiach. Radi čítajú všetku literatúru, nevyberajú si, pretože vedia, že všetko, čo im dáva čítanie, ich posúva dopredu. Sú veľmi pracovití a pedantní.

Základná charakteristika anjela

Anjel Daniel je anjelom strážnym všetkým ľuďom, ktorí sú narodení v období uvedenom v nasledujúcej tabuľke.

Dátum narodenia: 28.11 – 2.12.
Vládnuci rod: Kniežatá
Knieža rodu: Hamiel
Vlastnosti rodu: Krása, víťazstvo, tolerancia, láskavosť
Vládnuca farba rodu: Žltá

Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.