Kategórie
Energia Život sám o sebe

Každý je tak bohatý, jak si sám představuje

images2Nechá se snad někdo, kdo dosáhl takového radostného, otevřeného životního postoje, deptat komplexy méněcennosti? Vždyť negativní myšlenky opravdu působí jako bakterie napadající náš organismus, ve kterém se množí a způsobují choroby. Jednou z nejhorších infekcí naší mysli je představa o nemohoucnosti a nevyhnutelné chudobě. V přírodě jsme všude svědky nevyčerpatelné životní energie.

Bůh dává dostatek a bohatství. Neženou tedy člověka do chudoby a nedostatku jen neblahé společenské okolnosti a lidský egoismus? Vzdát se chudobě znamená v sobě nechat dobrovolně zhasnout světlo života. Kdo si o sobě myslí, že je chudý, podlehne vlastním představám. Určitý typ lidí nese emocionální komplex chudoby sám v sobě. Žádný clo-chard v Paříži by přece nemusel spát pod mosty přes Seinu.

Žádný ztroskotanec a alkoholik v Mnichově by nemusel přežíval na nejnižším stupni lidské existence a přespávat na lavičkách v parku. Sami se vzdali.

To je skutečný hřích: ztratit důvěru v nekonečnou moudrost svého vyššího já. Přitom je tak jednoduché překonat vlastní naivitu a přestat být zajatcem svých hloupých představ, které vás utiskují.

Jsi to, na co myslíš. Je to báječný prožitek umět otevřít člověku cestu k vnitřní harmonii, aby se dokázal zbavil omezujících představ. Už proto jsem neskonalé vděčný, že mi byla dána možnost pomoci hypnózou. Ale osvobodit se od svých myšlenek dokážete i sami, když otevřete srdce světu, když uvedete do pohybu životní energii tkvící hluboko ve vašem nitru. Pak pro vás žádné omezení neexistuje.

Říkej te si pravidelně: „Je ve mně dokonalá harmonie. Důvěřuj i nekonečné moudrosti svého podvědomí. Všechna má pozitivní přání se plní. Mé srdce je otevřeno. Cítím v sobě lásku, dobro a naplnění. Cítím, že mé pozitivní síly vzaly osud do svých rukou. S vděčností spočívám v božském jádru své bytosti, z něhož se odvíjí můj život v kráse a dokonalost i .”

Když tato slova skutečné prožijete, zjistíte, že jste zároveň tvůrcem i stvořením. Ponoříte se do bohatství duše a s údivem zjistíte, že hmotné tělo se bez odpor u připojí. Už vám nebude nic chybět. Když se zbavíte pout intelektu, stanete se svobodnou duchovní bytostí.

Z knihy Všemocné podvedomie Dr. Joseph Murphy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.