Kategórie
Energia

Jak se chránit před cizími vlivy…

bozi_pecet

Nenechte se iritovat hloupými úslovími, například „Nomen est omen”, nebo pochybami. Dokonce ani špatný sen o leteckém neštěstí či autonehodě není důvodem k obavám. Nic není předurčeno, pokud vy sami si to tak nepředstavíte!

 Nepopíráme ovšem existenci jasnozřivých snů. Snící osoby s těmito schopnostmi však přesně vědí, co si z takového snu mají odnést jako varování do bdělého stavu. Kdo věří, že na něho působí kletba, podléhá své vlastní představě. Nikdo nemá moc duševně nás zraňovat. Jen vy sami tuto moc udělujete, jen díky vám samým může mít duchovní energie takovou sílu. Kletba afrických šamanů působí jen tehdy, když se o ní postižený dozví. Zabije ho pak jeho vlastní strach. 

Cítíte se být tísněni mocí někoho jiného?

Pak ji setřeste, jako když pes vytřepe vodu z kožichu. Odvrhněte myšlenky na ni a hned jste svobodní a svobodní už zůstanete. Když vás někdo „pošle k čertu”, pak je to kletba, která nejvíc postihne toho, kdo ji vyřkl. Kletba je totiž zdrojem negativní energie, síly, která nejvíce oslabí svého původce. Je to tak jednoduché, uměl se bránil proti negativní energii. Přepadneli vás úzkost, modlete se. Odevzdej te se do rukou Božích. Kolik jen je historek, ve kterých nevěřící v nouzi nejvyšší dohlédli k božskému jádru své bytosti! Nenechte to dojít tak daleko. Řiďte se svým úsudkem a ponořte se do svého nitra, ke zdroji svého života. Boží síla vás zahalí a ochrání. S pocitem tohoto bezpečného vnitřního spojení vám žádná síla tohoto světa nedokáže ublížit.

Možná byste přitom mohli zcela nahlas použít těchto slov, jako byste stáli na pódiu a měli oslovit početné publikum: „Prostupuje mne harmonie a láska, pronikaj í celým mým bytím.

V nitru své bytosti cílím sílu, jež mne posiluje a určuje celý můj život. Jsem v bezpečném úkrytu tohoto pramene své život ní síly. Spočívám v nevyčerpatelné síle své vyšší inteligence. Obklopuje mne jako ochranný štít. Jsem silný a svobodný a každý, kdo hledá, ve mně nalezne lásku a bezpečí. Pak o těchto slovech meditujte. Kdo dokáže upadnout do klidu vlastního nitra – v józe a meditaci se mluví o ponoření – , ten zažije odezvu svých nejvnitřnějších energií. Nepopsatelný pocit štěstí z vlastního, ničím nenarušitelného niterného úkrytu dělá z každého meditujícího skálu v rozbouřeném moři negativního, vnějšího dění. Já jsem si osvojil metafyzickou formulaci, která je mému intelektu srozumitelnější a jež mi pomáhá vzbudil v sobě intuici.

Díky intuici dokáži překročil práh bdění, za nímž splývá minulost, přítomnost i budoucnost.

Také vy můžete intenzivní prací na sobě samých vyvolat intuitivní síly ze svého podvědomí. Pociťujeteli touhu stáhnout se do vlastní duše, pak se při meditaci soustřeďte na představu: „Se vším splývám v jedno!” Dnes je možnost zúčastnit se meditačních kroužků prakticky všude, i v malých městech. Jestliže toužíte po duchovním naplnění, zkuste to také. Všechno na světě je nějaká forma energetických vibrací, dokonce i každý atom obsažený v kameni. A platí to i pro nás. Splynutí se všemi kosmickými energiemi a vcítění do nich je ncjvyšším cílem jógy. A je to i obecný cíl naší evoluce: splynout opět s všemohoucím Bohem a získat zpět jednotu, kterou Adam a Eva ztratili.

Zůs taňme však na praktické rovině světa, jenž nás obklopuje. Nepoměřujme se hned nejvyšším možným cílem lidského bylí, ale začněme s každodenními starostmi, které nás nejvíce pálí. Pozitivní myšlení je cesta, jak se osvobodit od řady klopotných kroků, které musíme ve všedním životě udělat. Čím důslednější budete, tím více problémů se zbavíte.

Klíček k životnímu štěstí drží v ruce každý z nás. „Království Boží je ve vás,” řekl Kristus; „zde a nyní.” – A právě vy sami je můžete v sobě objevit.

Z knihy Všemocné podvedomie

2 replies on “Jak se chránit před cizími vlivy…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.