Kategórie
Liečenie

Nastúpiť na cestu uzdravenia…

223836_4562073889574_130165113_nPokud jste připraveni nastoupit cestu uzdravení, první (a nejdůležitější), co je potřeba udělat, je vzít na sebe odpovědnost za svou nemoc a změnit vztah k ní. Co to znamená?

Znamená to, že ZA VZNIK ONEMOCNĚNÍ NIKDO NENESE VINU, ANI VY NEJSTE VINNÍ.

Nemoc je vnějším odrazem vašich myšlenek a chování. Je to signál vašeho podvědomého rozumu, že něco děláte špatně, že vaše chování a vaše reakce na události jsou pro vás škodlivé. Je to způsob uskutečnění vašich pozitivních záměrů. Nemoc vás podvědomě chrání před nějakým vaším ničivým chováním. Nakonec je to rozhovor Boha, Vesmíru, Vyšší Inteligence s vámi.

Co se vám pokouší sdělit vaše nemoc?

Ze své praxe vím, že mnozí lidé těžko přijímají myšlenku o odpovědnosti. Vždyť vzít na sebe odpovědnost znamená vzdát se pocitu ukřivděnosti, kritiky, obviňování sebe a ostatních. To vyžaduje určité změny a samozřejmě úsilí. Ale je mnohem jednodušší někoho obviňovat, než se změnit sám.

Někteří lidé dokonce znají příčiny svých problémů, ale stejně se nechtějí měnit, upřednostňují trápení.

Nu což, je to jejich volba. Každý člověk sám vytváří svůj svět! Ze své praxe vím, že myšlenka odpovědnosti za svou nemoc je prvním krokem na cestě k uzdravení. Bez ní bude jakékoliv úsilí bezvýsledné a nezachrání vás žádné drahé léky. Budete chodit od jednoho lékaře k druhému a nemoc se bude přemísťovat z jednoho orgánu na jiný. Pouze když na sebe vezmete odpovědnost, dokážete se uzdravit z kteréhokoliv onemocnění, včetně těch, jež oficiální medicína pokládá za nevyléčitelná. Teď podrobněji prozkoumáme, jaké mechanizmy používá podvědomí pro vytvoření nemoci.

Skrytý pozitivní záměr

Pevně věřím, že člověk je velice složitá, vyvážená bytost. Proto se u něj nikdy nic neobjeví jen tak. A nejen to, každé chování člověka (včetně onemocnění) má svou pozitivní funkci v určitém kontextu. Proto odhalit příčinu nemoci znamená najít ten skrytý pozitivní záměr, jejž se podvědomí snaží uskutečnit prostřednictvím neduhu. Když jsem pracoval s podvědomím lidí, došel jsem k závěru, že jejich nemoci pro ně velice často plní určité funkce, o kterých sami pacienti nevědí nebo se jen domýšlejí. Pochopíte to na příkladech.

Obrátila se na mě o pomoc starší žena. Po uplynutí určité doby od smrti manžela začala mít závratě, kymácivou chůzi a jiné příznaky poruchy mozkového krevního oběhu. Myslela si, že její nemoc je reakcí na ztrátu blízkého člověka. Byla to pravda. Ale žena ani netušila, že prostřednictvím nemoci se podvědomí domáhalo pozornosti jejích dětí. Jakým způsobem? Měla tři dospělé syny, kteří žili odděleně. Měli manželky, děti a navštěvovali ji zřídka. Ve chvíli, kdy žena ztratila manžela, cítila se velice osamělá. Samozřejmě v tomto období potřebovala mnoho pozornosti a podpory, kterých sejí v dostatečné míře nedostávalo. Nemoc jí pomohla získat potřebnou pozornost – teď aspoň jeden ze synů každý den navštěvoval matku.

Každý člověk chce, aby se mu prokazovala pozornost. Je to zcela přirozené a potřebné. Ale když je to neurotická potřeba pozornosti okolí, tehdy je zdraví v nebezpečí. Vždyť nemoc je nejjednodušší způsob uspokojení této potřeby.

Naučili jsme se tomu již v dětství. Když je dítě nemocné, kolik pozornosti, péče a lásky dostává. Rodiče se vracejí dřív z práce, kupují nějaké pochoutky. A jaké je to štěstí vynechat týden ve škole!

Další funkce, kterou může plnit podvědomí prostřednictvím nemoci, je funkce sebeobrany. Někteří lidé neuvědoměle využívají nemoci pro obranu před úplně konkrétními problémy, jiní jednoduše utíkají před skutečností. Například takový symptom jako bolest hlavy. Vzpomeňte si, jak reagujete na člověka nebo na situaci, která je vám nepříjemná. Nejčastěji bolestí hlavy. Když jste unavení a potřebujete odpočinek, podvědomí ihned signalizuje pocitem těžkosti v hlavě, zátylku. Mnohé ženy nebo muži, když se chtějí vyhnout pohlavnímu styku, odvolávají se na bolest hlavy. A když vám vaše práce není příjemná a nechce se vám do ní, chřipka je nejlepším způsobem jak si poležet 3-5 dnů doma, být chvilku nemocný a zároveň si odpočinout.

Jedna moje pacientka trpěla stálým děložním krvácením. Bylo nepatrné, ale velice ji vyčerpávalo. Lékaři nalezli déložní myom a ihned jí navrhli operaci. Šťastnou náhodou se tato žena ocitla u mě. Byla dobrým hypnotickým subjektem a snadno se dostala do spojení se svým podvědomím. Zjistilo se, že pomocí krvácení ji podvědomí chránilo před pohlavním stykem s jejím manželem, kterého nemilovala, a dokonce nenáviděla. Tato informace ji překvapila. Avšak po tom, co si vyjasnila vzájemné vztahy s manželem, krvácení se zastavilo. Po dalším měsíci preventivní prohlídka ukázala, že déložní myom se vstřebal.

Často může onemocnění plnit funkci poslední brzdy před spuštěním nežádoucího chování. Například angína je překážkou před vyjádřením zakázaných citů. Artróza – fyzická překážka před spuštěním hněvu, násilí, podrážděnosti. Občas nemoc uskutečňuje neobvyklé záměry.

Jedna moje pacientka měla časté záchvaty migrény. Po kontaktu s podvědomím se ukázalo, že bolesti hlavy potřebovala k tomu, aby „zpražila” svého manžela. Jak se ukázalo, její muž byl lékař, vedoucí katedry, profesor. Měl v sobě mnoho důležitosti a nafoukanosti. Když se vracel z práce, jednal s manželkou stejně jako s lidmi v zaměstnání. Manželčina bolest hlavy mu rychle srážela hřebínek – jako lékař si nevěděl rady s její migrénou, ani titul profesora nepomáhal. Ženiny bolesti hlavy jej tak rychle přenášely z jedné reality do jiné.

Není nic špatného na tom, že člověk uskutečňuje své záměry prostřednictvím nemoci. Jednoduše v určitých situacích nemá nic lepšího na výběr, jak vědomě tak i podvědomě. V takových případech je důležité uvědomit si podvědomé pohnutky a vytvořit nové způsoby chování, které by byly lepší než nemoc.

Pokračovanie: Naše neduhy jsou výsledkem našich myšlenek

Z knihy Dohoda s nemocou Velerij Sinelnikov

2 replies on “Nastúpiť na cestu uzdravenia…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.