Kategórie
Liečenie

Slezina…

slezinaMěkký orgán uložený v levé brániční klenbě mezi bránicí a žaludkem, velikost závisí na množství krve zde obsažené (obvykle cca 12cm dlouhá, 7cm široká), podélná osa sleziny jde podél 10.žeb  Slezina se skládá z tzv. bílé a červené dřeně. Bílá je nahromaděním lymfatické tkáně (lymfocytů), červená je tvořena provazci tkáně napojené na krevní cévy a funguje jako určitý filtr pro krev.

Funkce sleziny:

 • rezervoár krve – při fyzické aktivitě se ze sleziny může uvolnit až 200ml krve během 1 minuty – proto se někdy i raktašay
 • krvetvorba  dle áyurvédy je spolu s játry hlavním sídle randžaka PITTa
 • filtrace krve – staré krvinky, nečistoty jsou zachytávány v červené dřeni
 • imunita – jsou zde přítomny bílé krviky (B/T lymfocyty), které jsou v kontaktu s jak s krví, tak i lymfou a podílejí se na produkci protilátek. Kromě toho zde dozrávání některé buňky imunitního systému.

Slezina patří mezi velmi křehké vnitřní orgány, relativně snadno se trhá a může být zdrojem život ohrožujícího krvácení do břišní dutiny.

Slezina je jedním z významných obranných míst těla. Oslabenou slezinu poznáme okamžitě na mandlích. Slezina reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve a jater, při sebemenším rozladění organismu. Její správná funkce podporuje aktivitu a život. Slezina zachycuje unavené červené krvinky a je filtrem lymfy – zachycuje potravinářská barviva a chemii, zachycuje také naši zlobu a nešvary.Její stav ukazuje naši sympatii k lidem, přírodě, zvířatům, rostlinám. Pokud vše soudíme, hodnotíme, o vše se staráme a nad každým se rozčilujeme, poškodíme si tento měkký a citlivý orgán a nakonec, víte, jak často dochází k úrazům a nehodám s natržením sleziny, pak dojde k jejímu odstranění a protože nic není náhoda, půjde o krátké a velmi silné pročištění. Pokud je poškozená slezina, shromážděné negace musí být pročišťovány tělesným trápením a ztrátami. Nikdy nikoho nesuďte a nekritizujte, přistupujte k lidem se sympatiemi a pochopením.

Léčivá formulka sleziny: Mám se rád a nahlížím na sebe kladně. Souhlasím se vším svým konáním. Důvěřuji, že průběh života bude pro mne příznivý. Jsem v bezpečí. Všechno je v pořádku.

lymfatický systémLymfatický systém a slezina – detox

Slezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky. Lymfatický systém je samostatný systém kanálků, jimiž proudí tekutina – lymfa. Součástí tohoto systému jsou lymfatické uzliny, které zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z těla. Lymfa odvádí z těla chemické látky, které naše tělo přijímá, filtruje např. i bílou barvu potravin. Pokud často trpíte na angíny, vězte, že nemáte v pořádku vaši lymfu. Mandle si střežte jako oko v hlavě, protože je to jediná naše kontrolka, která nám svítí při přetíženém lymfatickém systému a sleziny. Čistota lymfatického systému se také projevuje na vaší štítné žláze a vůbec celém hormonálním systému, takže kdo má potíže se štítnou žlázou nebo jinými žlázami s vnitřní sekrecí, jistě se mu lymfa blokuje a to především v místě, kde ona žláza leží. Také jakýkoliv chirurgický zásah do těla, zranění, které zanechává jizvy, způsobuje přerušení toku lymfy a následné otékání příslušné části těla.

O celé detoxikační kůře, jak ji máme osvědčenou se dočtete v očistě sleziny a lymfatického systému

 • Na detoxikaci lymfy jsou nejvhodnější výtažky z mořských řas, které také podporují činnost žláz s vnitřní sekrecí (Ocean 21)
 • Pokud máte zpomalený metabolismus, potřebujete shodit nějaké to kilo a spravit zažívání, zvolte opuncii s termogenními složkami (Slim Formula)
 • Pokud míváte časté angíny, podpořte činnost svých bílých krvinek bylinou Vilcacora (ImmunAid)
 • Viskozitu lymfy podporují Omega 3 nenasycené mastné kyseliny.
 • Rozhýbání lymfy především v místech jizev je dobré zajistit bylinnými detoxikačními náplastmi. (Detox Patch)
 • Protože intoxikace je vždy problémem překyselení, je třeba užívat cokoliv na zezásadění organismu (Liquid Chlorophyll), pokud nemáme k dispozici zásaditou vodu z Aquarionu
 • Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují.

meridian_slezinyMeridán sleziny…Průběh dráhy meridiánu 

Dráha vede od konce palce nohy po jeho vnitřní straně, přes vnitřní kotník, podél holenní kosti přes koleno, stehno, třísla, vnořuje se do břicha a spojuje se se slezinou. Dále vede spojnicí do žaludku, prochází přes bránici k jícnu, připojuje se ke kořenu jazyka a rozptyluje se pod ním. Její větev se odděluje ze žaludku, vede přes bránici a vtéká do srdce.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: 

Tuhnutí kořenu jazyka, po jídle nutkání na zvracení, bolesti žaludku, nadýmání a říhání, diabetes, prudké bolesti pod srdcem, řídká stolice a průjem s pocitem nedostatečného vyprázdnění, zablokování vody v organismu, žloutenka, neschopnost stabilního spánku, potíže při dlouhém stání, opuchliny na vnitřní straně kolen a stehen, pocit chladu v končetinách, funkční porucha palce u nohy, nedostatek energie, vodnaté výtoky z nosu, krku, úst a jiných sliznic, anémie, poruchy elasticity cév, krvácivost, modřiny.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: 

Zmatené, těžkopádné a pomalé myšlení, nesoustředěnost, poruchy paměti, prchavé myšlenky a utkvělé představy, nutkavé konání a dogmatismus, přílišná starostlivost a sebelítost, úzkostné stavy, duševní labilita, pocit vykořenění – člověk se obtížně adaptuje  na prostředí, smutek.

T8- stavec sleziny ovplyvňuje poruchy imunitného systému spojené s dysfunkciou sleziny. Nik nevie oceniť to, čo preň robíš? Stiahneš sa do ulity svojich myšlienok a myslíš si, že ich potrestáš tým, že nebudeš v ich blízkosti? Myslíš si , že ich to bude trápiť a zrazu zistíš, že oni sa bavia aj bez teba?! Ako to len môžu! Vôbec nedoceňujú čo „JA“ pre nich obetujem! Kto ma môže lepšie oceniť ako ja sám?! Veď odopieraním si zábavy netrestáš iných, ale najviac seba. Ty sa zožieraš vnútri svojej prázdnoty a „ONI“ sa bavia, nevediac o tvojich pocitoch.

AfirmáciaMoja voľba v každom okamihu je….. som v záujme chápavý, v rovnosti spoľahlivý. Môj život plynie správne, som v rovnováhe, upriamený vo svojom strede s láskou duše. 

Zdroje: Empatia.cz

Podobné články:

Poruchy okruhu sleziny

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.