Kategórie
Život sám o sebe

Uvoľniť zo života nepotrebné….

Opouštím všechno, co neslouží mému vyššímu dobru, a žádám, aby mě to také opustilo.

431558_596782150336976_1270450359_nZpůsob, jakým opouštíte své staré vzorce chování, má vliv na to, kolik bolesti či zápasů přitom prožijete. Někdy prostě stačí jen opustit svůj starý přístup anebo přesvědčení. Někdy je třeba opustit práci, kterou děláte, a najít si něco docela jiného. To, co jste vytvořili, můžete opouštět radostně, ochotně a vědomě, anebo můžete čekat, až okolnosti narostou do krizové situace a vy budete “nuceni” tyto nové věci přijmout. Jestliže nastal čas ke změnám, a vy se jim bráníte, vaše duše vám pomůže; vytvoří vám takové podmínky, ve kterých už to staré prostě nebude fungovat.

Během cesty k tomu, co si přejete, jste nějak rostli a také jste se měnili. Teď už jsou možná vaše cíle vyšší nebo odlišné. Situace, které jste si dosud vytvářeli, už pro vás nejsou takovou výzvou, jakou byly dříve.

Život si vždycky hledá vyšší řád, a jakmile jste jednou dosáhli jednoho cíle, obvykle se díváte, co dál. Někteří lidé nechávají věci odcházet přirozeně a snadno, přijímají za své nové myšlenky, a je-li to zapotřebí, nechávají ty staré odejít.

Někteří se naopak stále snaží, aby staré formy i nadále fungovaly, a věnují jim stále více úsilí až do té doby, dokud se také nerozhodnou pro nové věci a nové nápady; tím začíná celý cyklus znovu. Neustále sledovat rozvoj a oživení je přirozenou vlastností veškerého života. Jakmile zvládnete jednu úroveň, můžete postoupit na další.

Sami se můžete rozhodnout, jak moc byste měli být nespokojení, abyste začali jednat podle svého vnitřního vedení.

Někteří lidé si neustále vytvářejí práci a život takový, jaký chtějí žít, a stále se snaží být v prostředí, které podporuje jejich oživení. Mění okolnosti svého života, hned jak slyší svůj vnitřní hlas. Snadno nechají odejít to staré a přijímají nové směry svého vývoje, jakmile se před nimi objeví.

Někteří naopak nemění nic, dokud nejsou opravdu hodně nespokojení. Patříte-li k takovým lidem, vaše duše vám asi vytváří stále více překážek, nepohodlí nebo vnitřního odporu k vaší současné práci či k vašim životním okolnostem, abyste si všimli, že je načase udělat nějaké změny. Naučte se opouštět staré záležitosti a měnit věci tehdy, když vás přestane bavit, co děláte, a když tím už nijak nerostete a neoživuje vás to.

Výzvou je mít rádi to, co opouštíte, a ne si to znelíbit.

Zaměříte-li se na to, co chcete a co vás baví, a půjdete-li si za tím, získáte to. Čím víc něco nemáte rádi, tím více vás to může svazovat. Čím méně máte rádi svou práci, tím déle v ní asi setrváte. Jeden z principů našeho vesmíru je, že každá životní situace váš učí, jak mít rád. Nic nemůžete opustit, když to nemilujete. S věcmi, které nemáte rádi, jste svázáni. Když něco nenávidíte, jste k tomu znovu a znovu přitahováni (i když se třeba osoba i forma té věci mění) tak dlouho, dokud to nezačnete milovat. Jakmile si to jednou zamilujete, jste svobodní.

“Nechávám věci volně odcházet. Věřím, že můj život neopustí nic, aniž by přicházelo něco ještě lepšího.”

 Z  knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman

Zdroj

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.