Kategórie
Numerológia a Astrológia

Znamenie v Baranovi…

9f0bc5bfde_30727752_o2Měsíc v Beranovi

Panující planeta Mars, kardinální ohnivé znamení.

Ve zkratce: dynamický, aktivní, ochotný a schopný se prosadit, ctižádostivý, nezávislý, živý, schopný nadšení, strhující, ale i netrpělivý, nedisciplinovaný, tvrdohlavý, netolerantní a vrtkavý.

Lidé s Měsícem v Beranovi většinou sami sebe shledávají báječnými. S nadšením a elánem se vrhají do všeho nového a jsou pevně přesvědčeni, že se pro tento projekt nehodí nikdo, ale ani zdaleka nikdo jiný než oni. Lhostejno, zda se jedná o sport nebo o povolání, o válku nebo o lásku – lidé s Měsícem v Beranovi jsou vždy plně nad věcí (a příležitostně jdou i hlavou proti zdi). Bohužel trpělivost a výdrž při tolika různých zájmech není jejich silnou stránkou a disciplína už vůbec ne. Když Berani vystřílejí náboje – což se stává většinou velmi rychle, ne proto, že by jich měli málo, ale protože střílejí příliš rychle -, ztrácejí chuť a odstoupí. Rutinu nemohou vystát a dlouhá chvíle v nich vyvolává hrůzu, včetně stárnutí, protože neexistuje nic, co by proti němu mohli podniknout!

Slnce v Beranovi

Beran (21.3. – 20.4)

Povaha: Energická, silná, odvážná, přímá, dobyvatelská, vyhledávající dobrodružství
Vládce: Mars – vůle, energie, panovačnost, činnost
Dům: č. 1, dům osobnosti
Polarita: Mužská, pozitivní, světlá
Kvalita: Základní, kardinální
Živel: Oheň
Touha: Ctižádost
Impuls: Zvítězit
Charakter: Velitelský
Barva: Červená
Ovládá: Hlavu a mozek
Drahokam: Diamant
Ideální Partner: Lev, Vodnář

Dobrá stránka: Energičnost, dobrodružnost, odvaha, nadšenost a dynamičnost
Špatná stránka: Zlostnost, náladovost, impulsivnost, sobeckost, nerozumnost a netrpělivost

Má rád: Činnost, samočinnost, vyhrávat, zastávat se
Nemá rád: Čekat, připustit porážku, tyranie, rady, opozice

Beran je energický, přímý a odvážný. Vyhledává dobrodružství. Pozitivní aktivní povaha s velkou silou vůle. Velmi panovačné znamení. Těmto povahám jde především o prosazení sebe sama – panování jako takové. Jsou vznětliví, přirození nadšenci a plní optimismu. Jsou to otevření a přímí lidé, často neschopní taktní lži. Za nesprávných okolností se mohou stát dobrodruhy, ale za správných podmínek se mohou stát pilíři společnosti. Povaha Berana je netrpělivá a nesnáší překážky a odklady a někdy opakuje stejné chyby znovu a znovu. Přestože Berani jsou vrození vůdci, jsou někdy zároveň nepraktičtí, a proto potřebují spolupráci osob v zemských znameních (Býk, Panna, Kozoroh), aby se plně uplatnili.

Jak chápe tvé znamení strach ze smrti
Beran je pozřen jako první, nemá tedy čas na dlouhé váhání, na přetvářku a braní ohledů – snad se ani nestačí něčeho zaleknout, snad proto tak málo strachu a tendence vrhnout se vždy jako první do těch nejnebezpečnějších situací…

Jak spoznat toto znamení?
“Nedbaly prostých ponaučení, která jim jejich přátelé vštěpovali, tak napři že se spálíš, když držíš moc dlouho v ruce žhavý pohrabáč, a že ti obyčejně teče krev, když se hodně hluboko řízneš nožem.”

Potkali jste nedávno neobvykle přátelského člověka s energickým chováním, pevným stiskem ruky a bezprostředním úsměvem? Připravte se na zájem, i když vám to třeba nebude vonět. Právě vás zřejmě adoptoval Beran. Zvlášť pokud vám dělalo trochu potíže se prosadit při konverzaci.

Je oddaný nějakému ideálu a zaníceně hájí pronásledované a utlačované? To sedí. Ať muž či žena, tito lidé okamžitě bojují proti bezpráví a nemají zábrany vyslovit svůj názor. Beran se bude hádat se stejnou vervou s dopravním strážníkem jako s ozbrojeným gangsterem, pokud ho kterýkoliv z nich popudí. Později toho může litovat, ale v zápalu boje hází opatrnost za hlavu. Lidé pod vlivem planety Mars jdou rovnou k věci bez zakolísání či nerozhodnosti.

Beran je první znamení zvěrokruhu. Představuje zrození, zatímco Ryby představují smrt a vědomí duše.

Beran vnímá pouze sám sebe. Je to dítě zvěrokruhu – novorozenec, zcela zaujatý svými prstíčky. Vlastní potřeby mají přednost. Dítě nezajímá, jestli jeho rodiče nebo sousedé spí. Když má hlad nebo potřebuje přebalit, nespokojeně vříská. Chce svou láhev a čistou plenku hned teď a radši byste sebou měli hodit. Když se Beran chce podělit o nějakou myšlenku, zavolá vám ve čtyři ráno bez nejmenších výčitek. Proč byste neměli být vzhůru, abyste ho vyslechli? On je vzhůru. Na tom jediném záleží. Chce něco a taky to dostane. Stejně jako dítě se Beran zajímá o svět jenom ve vztahu k sobě samému. Ale kdo by považoval malé dítě za skutečně sobecké? Je přece tak ochotné rozdávat úsměvy a přízeň těm, kdo uspokojí jeho požadavky. Je těžké odolat dítěti, protože si naprosto neuvědomuje, že by někomu mohlo působit nesnáze. Tak je to i s Beranem. Je obestřený nevinností, která zmírňuje jeho agresivitu, jako nevinnost novorozeněte změkčuje jeho sobectví.

Tato odzbrojující naivita je také důvodem, proč jsou lidé narození v tomto znamení tak nebojácní. Dítě se nebojí ničeho a nikoho, dokud se nespálí. A i potom, když zapomene na bolest, to důvěřivě zkusí znovu. V Beranovi nenajdete ani stopu prohnanosti a takový zůstane celý život, vždy věří celým svým srdcem, pořád padá a zase vstává, aby to zkusil znovu. Objeví-li se u něj přece jenom pochybnosti, zmizí v okamžiku, kdy potká hodného člověka, stejně jako dítě zapomene na bolest špendlíku, který si zarazilo do nohy ve chvíli, kdy mu ji někdo ošetří.

Beran dovede spřádat fantastické sny, ale neumí lhát. Je takový, jakého ho vidíte.

Není v něm nic skrytého ani komplikovaného. Je stejně zranitelný jako dítě a stejně tak bezmocný. Když ho silnější a vyspělejší jedinci k něčemu nutí nebo mu něco vezmou, reaguje jediným způsobem, který zná – křičí a způsobí takový poprask, že to lidé vzdají, jen aby od něj měli pokoj. Nepotřebuje složitou strategii. Síla plic a do sebe zahleděné odhodlání mu zcela stačí, aby prosadil svou. Možná že bezmocný není to pravé slovo. Zranitelný, to ano, ale bezmocný ne.

Rozeznat fyzickou podobu Berana je hračka.

Tito lidé mají rozhodné rysy, obvykle ostré, zřídkakdy jemné či nevýrazné. Nápadné obočí se často spojuje na kořeni nosu do znamení Berana, snad jako varovný signál těm, kdo by se zabývali bláhovou myšlenkou Berana zastavit či porazit nebo si myslí, že tyto symbolické rohy jsou jen na ozdobu. Možná si všimnete mateřského znaménka nebo jizvy na čele nebo obličeji, zrzavého nádechu vlasů na slunci a prokrvenější pokožky, než je obvyklé. Také možná pocítíte neviditelné jiskry vystřelující do všech stran. Pohyby jsou obyčejně rychlé a zdatné, v souladu s duševními procesy. Jak muži, tak ženy mají obvykle široká ramena a kráčejí s tělem lehce nachýleným kupředu a vždycky spěchají (často proto, aby mohli rozbořit cihlovou zeď, i když si přitom mohou pošramotit rohy). Nejsou zrovna graciézní, kromě elegantního způsobu řešení krizí (což zaručeně překvapí lidi, kteří Berany podceňují). Kostru mají silnou a dobře stavěnou a jen málokteří se hrbí. Jejich postoj odráží sebedůvěru a silné ego. Spatříte-li Berana s pokleslými rameny, je to patrně ovčí typ, jehož ješitnosti byla v mládí zasazena těžká rána. Jsou-li rány hodně hluboké, asi mu chvíli potrvá, než se zotaví, ale jednoho dne se napřímí. Na to se mů-žete spolehnout. Tyto lidi nic nesrazí natrvalo, ze všeho nejméně nezdar.

Člověk ovládaný Martem se vám bude dívat přímo do očí s neskrývanou upřímností a poněkud dojemnou důvěrou. Jste přece jeho přáteli, ne? Máte ho rádi, že? Ne? Potom začnou téct slzy, ale uvnitř. Nikdy to neukáže, je-li to v jeho moci. Jestli ho uvidíte otevřeně plakat, můžete si být jisti, že ho něco zranilo až do hloubi duše. Beran by raději zemřel, než aby projevil slabost – a někteří z nich doslova riskují to prvé, aby se vyhnuli tomu druhému.

Zřídka nervózně těká pohledem po místnosti.

Pokud to udělá, nemá zájem se s vámi dál bavit. Jeho pozornost zaujalo něco jiného a pro tuto chvíli jste zapomenuti. I to, co říkáte. Nenechte se urazit. Vzpomeňte si na dítě a jeho prstíčky. Nepochybně půjde za zvolenou kariérou nebo se bude zabývat profesí, kterou si vybral. Pokud ne, můžete ho snadno rozeznat podle nespokojenosti, že byl donucen se podřídit druhým, kterou dává jasně najevo. Najdete u něj liberální postoj, přemíru štědrostí ve vztahu k času i materiálním věcem a výraznou touhu vždy mašírovat vpředu s hlasitými činely. Nehledejte však jemnost, takt či pokoru. Když se tyto vlastnosti rozdávaly, typický Beran při tom nebyl. Také se mu trochu nedostává trpělivosti. V kavárně nebude váhat pokárat servírku za okoralý sendvič, ale bude-li obsluha dobrá, nechá jí zbytečně velké spropitné.

Beran je, mírně řečeno, velmi přímý.

Klam a nevyzpytatelnost jsou jeho povaze úplně cizí. Jeho typickými vlastnostmi jsou upřímnost a osvěžující poctivost. Přesto však neposkytu-je tu pravou záruku pro půjčku. Někteří jedinci postrádají stabilitu a projevují nedostatek odpovědnosti charakteristický pro děti. Dokonce i ti, kteří vyzráli, mohou zapomenout na dluhy ve vzrušení z nových, okamžitých úkolů a dobrodružství, které vždy zcela pohltí jejich pozornost. Nakonec, zaplatí dluhy ochotně a s dobrou náladou, ale než je dostihnete, mů-žete se dost zadýchat.

I když je Beran povahou buřič, který se probíjí životem odvážně, iniciativně a podnikavě, jeho statečnost kalí jedna zvláštnost. Neváhá sice čelit hrůznému sněžnému muži či Frankensteinovi beze stopy strachu, ale nesnese fyzickou bolest. Nikdy není morálním zbabělcem, ale když ho něco bolí, dokáže být pěkná padavka. Zubař rozhodně nepatří k jeho oblíbencům.

Každý Beran se v jistém období života vyžívá ve ztřeštěném jednání, které mu způsobí zranění v obličeji nebo na hlavě. Řezné rány a spáleniny jsou také běžné, stejně jako silné bolesti hlavy nebo dokonce migrény, které mohou mít původ v infekci ledvin. Moudrý Beran by se měl obrnit a pravidelně navštěvovat zubaře, chránit si zrak, dbát na životosprávu, pečlivě léčit rýmy a vyhýbat se alkoholu (nejenže škodí ledvinám, ale v kombinaci s Martovou vznětlivostí může být značně výbušný). Vyrážky, bolestivá kolena a žaludeční potíže rovněž trápí osoby narozené koncem března nebo v dubnu. Beran je silný a odolný, pokud svou konstituci nezneužívá, což obvykle činí tím, že ji ignoruje. Když ho uvidíte zaraženého v posteli, víte, že je doopravdy nemocný. I tak však asi budete potřebovat pouta, abyste ho udrželi vleže. Dokáže přežít horečky, které by průměrného člověka zabily, z.nichž mnohé si přivodí tvr-dohlavou snahou nevzdávat se ani za nepříznivých okolností a spolčovat se se špatnými lidmi ve špatnou dobu. Skutečnou příčinou zdravotních problémů je zlobná netrpělivost a frustrace z těchto zkušeností. Nemocným ho činí.reakce na odkla-dy, zatímco cílené cvičení trpělivosti a rozvážnost drží doktora z domu. Ne že by si tuto radu bral k srdci. Nepustí doktora do domu celá léta tak či onak, dokud buď nepadne vyčerpáním nebo nedosáhne věku, kdy dostane větší rozum. U Berana nehrozí vážné nebezpečí, že by propadl drogám. Normálně si nevezme ani prášek na spaní. Radši zůstane vzhůru. (Má strach, že by mohl o něco přijít.)

Díky svému nezdolnému optimismu (spolu s dalšími ohňovými znameními Lvem a Střelcem) zřídka podlehne chronické, dlouhotrvající nemoci, kterou – jak astrologie učí od pra-dávna a lékařská věda si to právě nyní začíná uvědomovat -způsobuje nebo umocňuje melancholie a pesimismus. Znamení ohně mají spíš sklon k vysokým horečkám, náhle vypuknuvším infekcím, mozkovým mrtvicím, vysokému krevní-mu tlaku a vůbec k akutním nemocem. Přes svou impulzivnost je Beran málokdy stísněný a zádumčivý. Dopadne-li na Beranovu půdu sémě deprese, rychle odumírá. Ovšem přesvědče-ní, na které je tak pyšný, totiž že nikdo jiný není tak schopný jako on, může vést k četným katastrofám. Žene se za svými nápady a plány s takovým spěchem a sebejistotou, že si zřídka uvědomí, že to přehání, a skončí se žaludečními vředy či nervovým zhroucením. Z lenosti ho rozhodně nemůže nikde nikdy obvinit.

Bezelstná povaha-těmto lidem brání v obratných strategických tricích.

Jeden Beran, známý svým nakažlivým elánem, získal dobrodince, který měl financovat jeho originální nápa-dy. Těsně před uzavřením obchodu, který pro, tohoto Berana znamenal uskutečnění jeho největších snů, dobrodinec logicky navrhl, aby na celou operaci dohlédl známý odborník. Beran byl přesvědčen, že nikdo ji nedokáže řídit tak dobře jako on, a bál se, že by musel od někoho přijímat příkazy. Takže s odpovědí neváhal. Povzneseně máchl doutníkem a bez okolků se zeptal: “Jak chcete slyšet ne, rychle, nebá pomalu?” Do-brodinec rychle se svou podporou vycouval a chudák Beran se z toho vzpamatovával několik měsíců. Pokaždé, když někomu zavolal, ti, kdo dříve stoprocentně stáli za ním, byli ze záhadných důvodů zrovna na obědě nebo na cestě v Evropě.

Trocha taktní diplomacie mohla jeho sen zachránit před fiaskem, ovšem průměrnému Beranovi trvá mnoho let, než se diplomacii naučí. Lidé, kteří dosáhli úspěchu tvrdou, trpělivou prací, oprávněně příliš nemilují agresivního Berana, který si myslí, že zná o mnoho víc s mnohem menšími zkušenostmi. Skromnosti a pokoře se naučí až po mnoha skličujících prohrách. Ale jakmile se poučí, dokáže vytěžit maximum pomocí gejzíru tvůrčích nápadů a intuitivně správného postupu: Dosáhne vedoucího postavení pouze tím, že respektuje ty, kdo jsou nad ním. Ale když se nakonec dostaví úspěch, obvykle je obrovský a působivý. Zajímavé je, že Berani obvykle hromadí bohatství spíš pro jiné než pro sebe. Mnozí platí po celý život nájem a málokdy mají vlastní dům. Očividně je netrápí, že se jich peníze zpravidla nedrží. Zřejmě proto, že to, co hledají, nemusí nutně být v bance.

Přestože se Beran sebevědomě prosazuje, aniž by se příliš staral o pocity druhých, a jeho postoj, zejména v mládí, je “já první”, dokáže být nejdobrosrdečnějším a nejštědřejším ze všech znamení. Není krutý. Jenom upřímně věří, že všechno umí udělat líp než kdokoliv jiný, a psychicky není s to stát opodál, když ostatní tápou nebo se jim nedaří. Dejte mu na výběr peníze, nebo slávu, a vždycky si vybere slávu. Má sice rád pe-níze jako každý jiný, ale ocenění a sláva jsou mu přece jen mi-lejší. Také s oblibou činí okamžitá rozhodnutí bez souhlasu nadřízených. Jeho řeč může být satirická a plná invektiv. Beranův hněv vzplane rychlostí blesku, ale obvykle zmizí dřív, než si oběť uvědomí, co se děje, a jemu se opět vrátí úsměv šťastného dítěte. Nelze se nezmínit o jednom vznětlivém Beranovi, Nikitovi Chruščovovi, který jednou v záchvatu dětinské zlosti mlátil botou o stůl ve Spojených národech za pří-tomnosti kamer. Byl ignorován, a kterému Beranovi záleží na taktu, když ho ignorují? Přesto byl ten samý Beran upřímně nešťastný, když propásl zázračný svět Disneylandu.

Tito lidé jsou často obviňováni, že jsou velmi prchliví.

To jsou, ale také absolutně nedokážou zůstat rozzlobení a na své stížnosti rychle zapomínají. Jsou překvapení a uražení, že si stále pamatujete ty nepěkné věci, které vám řekli, ale které nemysleli vážně. Mají-li příležitost, omluví se i nejhoršímu nepříteli, navzdory předchozím temným hrozbám vyřknutým v emoci. I když si koledují o odmítnutí, ve skutečnosti hledají pochopení. Zřídka se zlobí na konkrétní osoby. Může se na vás sice snést sprška zlosti, ale ve skutečnosti je tento výpad určen nepřijatelné myšlence nebo situaci.

Beran je schopen drobné, neškodné lži za předpokladu, že ho vynese do popředí nebo zachrání některý z jeho ideálů, ale většinou nemá pro lži moc použití, což je štěstí, poněvadž je pokaždé usvědčen. Otevřenost je rychlejší, a protože se vždy chce rychle dostat k jádru problému, dává přednost pravdě. Na drby nemá čas. To se týká druhých a Beran je příliš zaujat sám sebou, než aby plýtval energií spekulováním o chování, motivech či tajnostech jiných lidí. Kromě toho jsou pro něj lidé buď černí nebo bílí. Šedivé tóny ho nezajímají. Nepovažujte to však za předsudky. Při nepříznivých planetárních vlivech v horoskopu se Beranovo impulzivní podceňování faktů mů-že projevit ve formě krutosti nebo předsudků, ale to je velmi vzácné. Typický Beran večeří s žebráky i králi se stejnou nenuceností a ryzí náklonností. Obviní-li ho někdo z předsudků, je to díky jeho sklonu dělit lidi na dvě skupiny – přátele a nepřátele – a od vás očekává totéž.

Navzdory šokující přímosti může být tento člověk ztělesněním společenského šarmu. Dokáže celé hodiny vzrušeně konverzovat o věcech, které mu absolutně nic neříkají, a tak svou průbojnost a iniciativu zakrýt společenským pozlátkem. Trpělivost s detaily není jeho silnou stránkou. Nudné statistiky raději přenechá jiným. To je rozumné, protože ti s nimi naloží mnohem efektivněji. Beran nesnáší marnit čas pátráním po faktech, protože včerejší lekce ho nezajímají a zítřek je ještě daleko. Jeho přirozeným prostředím je dnešek. Tato hodina a tato minuta. Je naprosto ponořen do momentálního dění.

Jako realista, ale i odhodlaný idealista, se často brání citovým projevům.

Nikdo se nechová tak neoblomně a energicky, a přesto je jen málo lidí schopno takové sentimentality, melancholické nevinnosti a víry v zázraky. Tito lidé nedokážou přijmout porážku. Ani ji nepoznají, i když ji mají přímo před nosem. Jsou nevyléčitelní optimisté ve víře v konečný výsledek, ať se jedná o lásku, nebo baseballový zápas. Nejraději bojují hlavou, to znamená myslí. Mají rádi opozici, protože pro ně představuje výzvu, a sami půjdou vstříc překážce, aby ji zdolali, ač by se jim ve skutečnosti mohla vyhnout. Také nečekají, až jim úspěch spadne do klína. Budou ho pronásledovat šíleným tempem, což je důvod, proč je tak málo Beranů závislých na sociální podpoře.

Většinu lidí unavuje pouhé pomyšlení na jejich nezdolnou energii. Ale pokud chtějí, dovedou být i klidní, moudří a vážní. Naneštěstí většinou nechtějí, dokud mládí nepomine a zralost nerozmělní jejich zbrklý idealismus a neustálý spěch. Dokážou si snadno získat sympatie lidí, ale nemusí být dobrými politiky. Vzácnými výjimkami z tohoto pravidla jsou Thomas Jefferson a Eugene McCarthy. Politická kariéra většiny Bera-nů byla poměrně krátká a nesnadná. Od doby Johna Tylera v roce 1840 jsme ve Spojených státech neměli prezidenta narozeného v tomto znamení. Pro průměrného Berana je politika příliš obtížná. Jednak není zrovna nejlepší ekonom, jednak je v projevech impulzivní a nesnáší kličkování, což jsou pro politika vlastnosti přímo vražedné. Většina politiků před stanovením svých pozic a názorů vyčká, co lidé chtějí. Beran má své vlastní názory na to, co lidé potřebují – nezajímá ho, co chtějí – a postará se o to, aby to dostali, dřív než to může být z politického hlediska vhodné. Je však natolik idealistický, že když vystoupí na veřejnosti; vyburcuje představivost lidí a donutí je věřit si. Jeho otevřenost dokáže rozfoukat dým po-litického zákulisí jako svěží vítr.

Většina Beranů je spokojenější v obchodní nebo umělecké činnosti, kde jsou tolik třeba. Ostatní lidé vynikají kupříkladu ve strategii plánování. Klidnější a praktičtější osobnosti jsou lepší organizátoři. Ale bez přímé akce, energie a originality Beranů by vynikající projekty propadly nebo by se nedostaly daleko.

Příležitostně můžete potkat ostýchavého Berana, ale nikdy ne takového, který by nevěděl, kde je jeho místo.

Ve společnosti těchto lidí je těžké vyjádřit vlastní individualitu. Beran mnohem raději hovoří o sobě a svých plánech než o někom nebo něčem jiném (s výjimkou milované osoby, je-li zrovna v osidlech milostného vztahu). Získáte-li jeho zájem – a máte velké štěstí – je pozorným posluchačem, zvlášť když jsou vaše myšlenky poutavé a progresivní. V takovém případě vás .vy-nese až do nebe, nabídne vám svůj čas, peníze, pochopení a loajálnost. Když jste v nemocnici, možná vám zapomene poslat lístek, ale pomůže vám onu nemocnici vybrat, sám vás tam od-veze a pošle vás ke svému lékaři (který samozřejmě převyšu-je Pasteurovy kvality). Rozhodne-li se vám pomoci ve zlé do-bě, nelituje žádného úsilí. Ale prosím vás, projevte mu svou vděčnost. Dotkne se ho, ne-li přímo rozzlobí, když neoceníte jeho pomoc, která daleko přesáhla pouhou povinnost a pravděpodobně i to; co jste potřebovali nebo chtěli. Rád prokáže službu, čím větší dobročinné gesto, tím lépe, ale žádá zasloužené uznání. Když se mu nedostane díků, od další pomoci ho to zřejmě stejně neodradí. Jeho ohromující víře v sebe sama se vyrovná jenom naivní důvěra v druhé, což vede k tomu, že neustále přichází o iluze a stěžuje si, že ho někdo podrazil. Samozřejmě dlouho na zemi nezůstane. Vstane, opráší se a brzy bude po typické intenzívní, ale krátké depresi připraven a ochoten vyrazit znovu kupředu.

Beran vzbuzuje tak silný dojem upřímnosti, že člověkem otřese jeho drzost, když tvrdí něco, o čem ví nebo by měl vědět, že to není pravda. Obviňte ho z nečestnosti, a udiveně se na vás podívá s očima široce otevřenýma v hrůze, že byste o něm mohli pochybovat. Dokáže nosit klapky na očích i na uších, aby se uchránil před vším, čemu nechce věřit. I v případě, že ztrácí půdu pod nohama, se bude zuřivě bránit a bude bojovat za ztracenou věc s nejhlubším přesvědčením. Přesto může v mžiku změnit názor, o kterém jste si mysleli, že se s ním narodil. Dojde-li k tomu, nikdy už se nedokáže vrátit k původnímu názoru, natož si ho pamatovat. Podléhá nutká-ní odhodit minulost do odpadkového koše a řítit se plnou rychlostí vpřed (to je jeden z hlavních důvodů, proč se tak snadno přizpůsobuje novému prostředí i lidem). Proto si myslí, že ti, kdo se mu pokoušejí argumentovat, mu překážejí v postupu. Tehdy je schopen odhodit i poslední zbytek taktu. Ultrakonzervativce, kteří váží každé slovo a rozhodnutí, dohání Berani k šílenství, neboť dávají najevo svoje roztrpčení a frustrace jasně a bez zábran. Není těžké pochopit, proč si občas tolik znepřátelí starší a rozumnější osoby. Mají v povaze rys romantické nevinnosti a určitou věčnou, radostnou, naivní víru, která se mísí se slepým zápalem rozeného křižáckého rytíře. Jejich rohy jsou jako diamant – tvrdé a těžko zničitelné.

Beran často vidí rudě, ale když jiskry pohasnou, stává se veselým a otevřeně přátelským.

Jeho kov je železo a nezlomná síla mu dává devětkrát víc životů než ostatním, devětkrát víc šancí vyhrát bitvu. Oheň jeho .ducha může být zářící pochodní, která osvětluje cestu k odvaze pro každého, kdo rozpozná jeho velký idealismus.

Je průkopník a vždy vede ostatní k nemožnému cíli. Jeho nádherná železná víra je čistá, nedotčená pokrytectvím a hrabivostí. Zřídka nahromadí bohatství, a pokud ano, je příliš zaměstnán na to, aby se zastavil a počítal. Neváhejte ho požádat o peníze, šaty nebo čas. Vždy pro vás něco bude mít, jakkoli je chudý či v nesnázích. Ví, že vykonané dobrodiní nejenže živí jeho ego a vrátí se mu znásobené, ale také činí lidi šťastnými, což je jedna z věcí v životě, které ho nejvíc těší. Pro Berana jsou zázraky na denním pořádku. Když vám dojdou, stvoří pro vás nové, zabalené v odvážných, růžových snech.

Žena , muž a dieťa v znamení Baran

Vytvorené v programe Southsayer

2 replies on “Znamenie v Baranovi…”

čistá pravda 😀 … jazvy sú mojou známkou odvahy 😀 a dobrodružstiev … jáj celý článok som sa smial… jáj veľmo dobré toto… vďaka 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.