Kategórie
Energia Reiky

Energetické rozdiely v jemnohmotných telách…

Těla člověkaProblémy osobnosti jsou způsobovány nerovnováhou a poruchami v proudění energie uvnitř materiálního, citového a duševního těla. Profil čakry nám graficky ukazuje, v kterých oblastech je tato rovnováha porušená. Kterákoli extrémně nadprůměrná čakra je pravděpodobně příliš otevřená a přijímá přílišné množství energie; podprůměrné čakry jsou zablokované a nepřijímají dostatečné množství energie. Kromě údajů o jednotlivých čakrách se musíme dívat také na vzájemné vztahy mezi čakrami a těly. Ačkoli je mnoho různých vztahů, které způsobují poruchy osobnosti, uvedeme tu jen několik nejobecnějších.

1. Všímejte si zvýšené a snížené hladiny energie v každém těle, abyste zjistili, kde energie proudí příliš intenzivně a kde je zablokovaná. V kterých místech se tato nerovnováha vyskytuje?

2. Nerovnováha v čakrovém systému materiálního těla se projevuje jak v činnosti, tak v tělesných nemocech. Nerovnováha v citovém těle se projevuje v našem cítění. Nerovnováha v duševním těle se projevuje v myšlení. Je-li problém v jednom těle opravdu závažný projeví se nějakým způsobem ve všech ostatních tělech.

3. Všeobecné napětí a ztuhlost obvykle ukazuje na nízkou hladinu energie po celém těle, a to není dobrá situace. Velmi proměnlivé proudění je lepší, protože alespoň nějaká energie se dostává z těla ven. Nejlepší je mírné proudění

éterické těloMezi jednotlivými těly by měla být rovnováha. Dávejte pozor na to, je-li některé tělo příliš uzavřené ve srovnání s ostatními. Eterické tělo by mělo být nad pětadvaceti centimetry, citové nad padesáti a duševní nad stopětadvaceti. Podívejte se například na duševní úroveň nad sto sedmdesáti pěti centimetry a na tělesnou úroveň nad pětadvaceti centimetry; to ukazuje na nedostatek vytrvalosti, nedostatek zájmu o materiální tělo a nečinnost – zkrátka příliš energie v duševním těle znamená mnohem víc přemýšlení než činnosti. Nebo citové tělo kolem stopětadvaceti centimetrů a duševní tělo kolem stopadesáti centimetrů; to znamená soustředění na city. Příliš vysoká hladina tělesné energie by znamenala jednání na úkor myšlení a cítění.

Je-li některá čakra velmi zablokovaná, snažte se zjistit, kam proudí přebytečná energie. Energie ze zablokované srdeční Čakry může proudit ven z těla slezinou nebo sexuální čakrou. Zablokovaná krční čakra může znamenat přílišné proudění energie z čakry srdeční a tendenci k přílišné lásce. Energie ze zablokovaného pupku nebo sleziny může proudit do sexuální nebo základní čakry.

astrální těloČlověk, který má nějaký problém, obvykle přenáší více energie do odpovídající čakry. Tato čakra se pak může otevřít příliš, takže neustále přitahuje naši pozornost, což problém jen zhoršuje. Celá situace se mění v bludný kruh. Snažte se z této čakry energii odstranit, abyste uvolnili její náboj, nebo tuto energii spolu se svými starostmi rozptylte po celém těle; tím zmírníte problémy a získáte nové vědomí a poznání. Příliš nízká hladina energie ve vrcholné čakře vás otvírá sebekritice nebo kritice ze strany druhých a strachu z toho, že se vám zvětší hlava. Příliš vysoká hladina ve vrcholné čakře je obvykle v pořádku, ačkoli se čakra může náhle otevřít a uvolnit příliš velké množství energie, což má za následek celkovou vyčerpanost, sníženou schopnost vykonávat každodenní úkoly a potřebu obnovit ztracenou rovnováhu.

V takovém případě se pokuste část energie přenést do ostatních částí těla Vysoká hladina energie v pátém oku je v pořádku, pokud tonení na úkor ostatních čaker. Může to znamenat živé sny, jasnozřivost – nebo bolesti hlavy. Příliš nízká hladina v této čakře ukazuje na nedostatek představivosti. Příliš vysoká hladina v krční čakře naznačuje příliš tolerantní osobnost a nedostatek rozumu. Příliš nízká hladina naznačuje pesimistický vztah k životu a neschopnost vyjádřit se. Příliš vysoká hladina v srdeční čakře naznačuje, že jsme příliš milující ke své vlastní újmě a že se cítíme vyčerpaní. Příliš nízká hladina naznačuje únavu, vyčerpanost a bezcitnost; můžeme trpět bolestmi z minulosti nebo dokonce z minulých životů. Příliš vysoká hladina v pupeční čakře produkuje příliš emocionální stavy a nenechává nám energii na jednání ani na myšlení. Nízká hladina ukazuje na zablokovanou energii nebo strach z cítění. Příliš vysoká hladina ve slezině může vyvolávat záchvaty nekontrolovatelné zuřivosti a oslabovat naši schopnost jasně myslit.

mentální těloVysoká hladina naznačuje neschopnost vyjadřovat zlost. Příliš vysoká hladina ve volní čakře (je-li zablokovaná také čakra srdeční) naznačuje velkou umíněnost a neschopnost vycházet s druhými. Nízká hladina naznačuje silný pocit bezmocnosti, vyvolaný tím, že se energie přelévá do citové oblasti. Volní čakra by měla být v rovnováze s čakrou srdeční a pupeční. Příliš vysoká hladina v základní čakře nás nenechá klidně sedět. Člověk si také může „sedět“ na svém potenciálu a potlačovat zlost.

Může to způsobit hemeroidy. Příliš nízká hladina může vyvolávat strach z omylů. Je-li jak vrcholná, tak základní čakra zablokovaná, vyvolává to všeobecný strach ze života a vede to k „želvímu“ komplexu.

Příliš vysoká hladina ve zbožné čakře (vyšší než v čakře vrcholné) naznačuje oddanost k lidem nebo myšlenkám. Nízká hladina charakterizuje člověka, který je uzavřen myšlenkám druhých, zabývá se výhradně svými právy a podezřívá druhé. Příliš otevřená úniková čakra vede ke zmatenosti, zejména mámeli hlavu vystrčenou příliš dopředu, neboť to blokuje proudění energie do mozku. V extrémních případech to vy volává paranoidní stavy Příliš nízká hladina energiev této čakře může znamenat přílišné přijímání světa.

Příliš vysoká hladina v chodidlech naznačuje zlost, potřebu chodit, aby se vyčistily emoce a mysl, a potřebu někam to ve světědotáhnout (obzvlášť když našlapujeme tvrdě na paty). Příliš nízká hladina naznačuje nesmělost, strach z chůze, strach postavit se na vlastní nohy a potřebu o někoho se opírat. Příliš vysoká hladina energie v prstech u nohou vyvolává touhu uvolňovat zlost kopáním (prokopat si cestu). Příliš nízká hladina naznačuje potřebu jistoty; prsty jsou stažené jako u ptáka držícího se větve.

Člověk s příliš uzavřenými citovými čakrami a srdcem má sklony projevovat lásku prostřednictvím sexu. Hladina energie v sexuální čakře se může příliš zvýšit v důsledku přelévání energie z druhých čaker; v kombinaci s vyšší hladinou v citových a duševních čakrách to vede k přemýšlení o sexu místo k činnosti. Příliš nízká hladina energie v sexuální čakře naznačuje neschopnost sexuálního vyjádření.

Příliš vysoká nebo příliš nízká hladina energie v solárním plexu může vyvolat nevolnost. Tento extrém naznačuje problémy v jednání, myšlení a cítění ve vztahu k vlastnímu osudu. Je-li solární plexus příliš otevřený, ukazuje to na přílišné soustředění na osud a každodenní záležitosti; je-li hladina příliš nízká, naznačuje to strach ze zaujetí vlastního místa ve světě.

 Z knihy Kundalini a čakry G. Lewis Paulson

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.