Kategórie
Energia

Karma a jej delenie…

9.30-good-karma

Jsou dva hlavní druhy osobní karmy – karma situační a karma subjektivní. V prvním případě vám v tomto životě někdo vrací všechno, co jste mu udělali v minulém životě, a v druhém případěnapříklad všechna vaše zlost z minulého života ovlivňuje všechno, co děláte v tomto životě.

Situační karma může pokračovat po dobu mnoha životů; neskončí, dokud se jeden ze zúčastněných nevyvine natolik, aby změnil své reakce a přerušil tento koloběh.

Subjektivní karma přitahuje zlost, stejně jako přitahuje strach nebo starosti. Uvědomte si všechny své subjektivní postoje, které vám překážejí, a snažte se jich zbavit. Naplníte-li se láskou, budete dělat všechno z lásky. Rovnováha dobra je nejlepším řešením pro všechny zúčastněné.

Karma druhých

Většina lidí se občas zaplete do cizí karmy. Když se příliš staráme o druhé nebo když strkáme nos do jejich záležitostí, jsme chyceni. Místo abyste si dělali zbytečné starosti o druhé, žehnejte jim. Podle názoru některých lidí bychom nikdy neměli zasahovat do cizí karmy. Na druhé straně křesťanský názor nás vede k tomu, abychom druhým pomáhali zmírňovat jejich karmu a problémy. Já osobně věřím v přístup křesťanský, ale musíme být opatrní, abychom se nepletli do cizích věcí. Je mnoho lidí, kteří se zaplétají do cizí karmy proto, že chtějí druhé ovládat. Je možné, že se nudí nebo že je fascinují cizí problémy. Při rozhodování, zda se angažovat pro druhé, byste se měli řídit svou intuicí. Důležitá je rovnováha. Lidé, jejichž kundalini proudí spíš čakrou vzadu na temeni než vrcholnou čakrou, se obvykle nevměšují do cizích záležitostí. Lidé, jimž kundalini proudí intenzivně sedmým okem, mají sklony pomáhat druhým a obětovat se pro ně. V zájmuudržení rovnováhy a směru by měla energie proudit vrcholnou čakrou.

Skupinová karma

Skupiny se mohou snažit udržovat rovnováhu stejně jako jednotlivci. Pochopem toho, co je nejlepší pro skupinu, vám pomůže rozhodnout se, do jaké míry se budete angažovat. Zjistíte, zda svou spolupráci se skupinou rozšíříte nebo omezíte, a poznáte smysl její karmy. Víc než kdy v minulosti si musíme dávat pozor na to, s jakými skupinami se stýkáme. Pro některé lidi to bude znamenat rozšířenou spolupráci, pro jiné návrat ke své vlastní práci.

Vědomá volba karmy

Ještě než se narodíme, rozhodujeme o tom, jakou karmu chceme uzavřít a v jakých oblastech se chceme vyvíjet. Čím jsme vyvinutější, tím větší je naše možnost volby. Někteří lidé si naplánovali uvolnit takové množství karmy, že ji pak nejsou s to zvládnout; ukousli si větší sousto, než jsou schopni strávit. Jiní mohou mít ambiciózní plány nebo si mohou vybrat nemoc jako prostředek k zvýšení vytrvalosti, síly, porozumění a znalostí nemoci. Nemoc může být součástí vývoje celé skupiny; například Helen Kellerová si možná vybrala svůj život, aby ukázala, jak mohou fungovat lidé postižení hluchotou a slepotou.

Pozitivní stránka karmy

Lidé si mohou přát dosáhnout cílů, kterých se jim nepodařilo dosáhnout v minulých životech; energie jejich přání nebyla naplněna a čeká na příležitost. Všechna naše rozhodnutí jsou do určité míry ovlivněna touto karmickou silou, která vyplňuje naše latentní přání.

 Z knihy Kundalini a čakry G. Lewis Paulson

2 replies on “Karma a jej delenie…”

Ahojky…….
V karmu ako takú neverím,lebo to nekorešponduje s Bohom.Na čo by tento status použil,keď nás má tak rád,keď nám doprial slobodnú vôľu a do nášho diania na Zemi priamo nevstupuje.Je to sado maso a Boh toto akosi nepraktizuje,to akoby sme verili,že nám poslal povodne, úradujú mocnosti no vždy zasiahne a určí medze……..
Považujem teda hovory o karme ako naše mylné sebatrýznenie a súvisí teda s teóriou o minulých a budúcich životoch ,ale tie s najväčšou pravdepodobnosťou tiež neexistujú ,lebo všetko je od vzniku vesmíru vo vývoji,nič sa neopakuje,ale paralérne napreduje aby sa v slučke nekonečna spojilo či pretlo,aby pokračovalo do splynutia………. http://www.youtube.com/watch?v=p5V8niow0EA niekedy i raz stačí a aj jeden život vystačí prežitkami krížovej ceste http://www.youtube.com/watch?v=6DbAruY9z-w&list=RD029y25snz83ms , no je tak prekrásne jedinečný a náš,že žiadne myšlienky na karmu za to nestoja,lebo žijeme tu a teraz a nič nenahradí to prekrásno čo prechádza a ponúka sa okolo nás,len sami si ho kazíme a nevidíme svojimi predsudkami,uzávermi……..
Tak nech si užívame to čo máme,nemyslíme na to čo bolo,nech nehľadáme bubákov ta kde treba poslať mier ,pokoj a lásku,lebo každá jazva bolí i bez toho aby sme si ju škrabali… Toto nieje svetová pravda,ale iba moje poznanie a môj názor i keď viem Maťka,že ty to vieš ,ja to iba tak pripomínam,že nie som univerzálna pravda,ale iba pár očí a uší a dáke to srdco 🙂 a obyč. človiečik 🙂
Prajem pokojný a voňavý jarný večer plný pokoja.R

Páči sa mi

Každý vnímame veci inak a veríme v svoju pravdu a je dobré, že máme aj svoj názor. 😉 Ľudia, čo sa stotožnujú s pravdami iných sú ľahko ovplyvniteľný. Niet nad vlastné skúsenosti. Príbudaním rokov, nadobudnutou múdrosťou sa naše vnímania menia a my môžme pozorovať, čomu sme kedysi verili a ako to vnímame teraz. O tom je učenie. 😉

Duša má slobodnú vôlu a pretože sa chce stať dokonalou a očisťovať sa tak od vecí, ktorými sa zaťažila, rozhodnutie je na nej. Máš pravdu, Boh nikoho nenúti. Duša si zvolí všetko, čím si chce v živote prejsť. Ak sa raz priblíži k Bohu, chce jeho prítomnosť preciťovaš silnejšie, takže to ju ženie ďalej. Aj keď sa píše, že oko za oko , zub za zub, je už zastaralé tvrdenie karmy, mne to význam dáva.

Sám ak niečo urobíš zle, či niekomu ublížiš, tak cítiš potrebu to napraviť, nenecháš to len tak. Tak isto zákon rovnováhy hovorí o vyrovnanosti energii, to čo vysielame sa nám aj vracia. Takže toto je zase moje vnímanie, že my si za všetko môžeme a my sami si aj potrebujeme veci napraviť svojimi skutkami, činmi, správaním.

Viem, že príde obdobie, kedy ma niečo vo svojom vnímaní posunie a budem vidieť veci inak s trocha vyššieho pohľadu…všetko chce svoj čas.

Krásne ránko všetkým. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.