Kategórie
Numerológia a Astrológia

Hemisféry z astrologického pohľadu…

hemisferyAstrológia je celkom zaujímavá veda, len je potrebné ju pochopiť. 😉 Všetko so všetkým súvisý a okrem toho, že na nás vplývajú ľudia z nášho okolia, tak nás ovplyvňujú aj planéty a znamenia zverokruhu. Osobný horoskop si môžete urobiť online a pozrieť , aké máte postavenie planét v domoch a ako máte vyvážený celý horoskop.  Tvar horoskopu vám tiež veľa napovie o vašej oobnosti, k čomu vás to tiahne a čoho sa máte vyvarovať. 

Určení převažujících hemisfér

Každý horoskop se podle postavení domů dá rozdělit na čtyři hemisféry. V podstatě to jsou dvě dvojice hemisfér a to denní – noční a východní – západní.

Denní a noční rozděluje osa ascendent-descendent a východní a západní osa MC-IC.
Východní hemisféra jsou tedy domy I, II, III, X, XI, XII a západní hemisféra jsou domy IV, V, VI, VII, VIII, IX.

Denní hemisféra jsou domy VII, VIII, IX, X, XI, XII a noční hemisféra jsou domy I, II, III, IV, V, VI.
Na základě toho, že se části hemisfér, jak jste si jistě všimli, překrývají, se dají rozlišit 4 kvadranty. Západní denní, západní noční, východní denní a východní noční. Které domy je tvoří si dokážete sami odvodit.
Více je zřetelné z přiloženého obrázku.

Pro rozbor horoskopu je důležité poznačit si do přehledné tabulky kolik planet se v dané hemisféře nachází a který kvadrant je nejvíce obsazený. Stejně tak důležité je, pokud je některá hemisféra prázdná. Více si opět ukážeme prakticky na přiloženém obrázku.

Vzorový horoskop 

Na náhodném horoskopu se pokusíme určit obsazení hemisfér. 

V západní hemisféře se nalézá 8 planet a to: Saturn, Venuše, Slunce, Merkur, Luna, Neptun, Uran a Mars. Ve východní hemisféře se nachází pouze 2 planety a to Pluto a Jupiter. V denní hemisféře se nachází 4 planety – Saturn, Venuše, Slunce a Merkur. V noční hemisféře se nachází 6 planet a to: Jupiter, Pluto, Mars, Uran, Neptun a Luna

Z toho si můžeme lehce odvodit, že převažující hemisféry jsou západní a noční. Nejsilněji obsazené jsou dva kvadranty a to denní a noční západní. Někdy nebývá na škodu zakreslit si poblíž horoskopu malou tabulku s přehledným vyhodnocením.

Hemisféry

Počet

Kvadranty

Počet

Východní

2

Východní denní

0

Západní

8

Východní noční

2

Denní

4

Západní denní

4

Noční

6

Západní noční

4

Nyní provedeme vyhodnocení obsazení hemisfér 

Denní hemisféra označuje člověka, který je vstřícný, otevřený extrovert. Rád se seznamuje, zve přátele k sobě, je družný a ve společnosti oblíbený.

Noční hemisféra označuje naopak introvertní povahu s láskou k soukromí. Lidé s tímto obsazením se uzavírají do sebe, bývají samotářští a velké a hlučné společnosti se vyhýbají.

Západní hemisféra bývá dominantní v horoskopu lidí, kteří jsou silně ovlivnitelní, méně se dokáží prosadit a nemají svůj vlastní názor. Bývají přizpůsobiví a nevyvolávají rozepře a hádky. Celé jejich bytí je orientováno na druhé.

Východní hemisféra je dominantní u lidí, pro které znamená svoboda mnoho. Jsou to introverti, kteří se snaží si se vším poradit sami. V jednání jsou více orientovaní na sebe. Nesnesou jakýkoliv pocit závislosti na někom jiném, nikomu se nesvěřují a nikomu nedovolí zasahovat do svého soukromí. Při jakékoliv indiskrétnosti se uzavírají do sebe.

Viac analýz nájdete na stránke Astrolo-webpark 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.