Kategórie
Energia láska

Tajomstvo vzťahov: Ako dosiahnuť stav bezpodmienečnej lásky

holoPrvý krok pri pochopení samého seba a prebudeniu spočíva v tom, že si uvedomíme nevyhnutnosť uvoľniť všetko, čo nám pozitívne neslúži a čo už nefunguje pre naše dobro a pre náš dobrý pocit zo života. Ide o všetky staré a už nepotrebné vzorce a programy, ktoré už neodrážajú to, čo teraz sme. Takže cez zrkadlenia druhých je potrebné pochopiť, ako zmeniť chovanie k sebe samému… Ak to správne pochopíme a odhalíme – uvoľníme v sebe potreby obviňovaní, kritiky iných, či tiež nevšímavosti svojich potrieb.

Precíťte, aké je príjemné, keď vás ktosi pochváli, ocení a povzbudí a robte to sami sebe. Vážte si svetlo v samých sebe a v druhých. A keď chcete s nimi zdieľať lásku, programujte sa na to najskôr vy, aby ste sa vzdali všetkého, čo by jej mohlo robiť prekážky a otvorte jej naplno svoje srdce. Bez pocitov krívd, smútkov, hnevov či inej agresie. Tak prekonáte prekážky v láske a oni sa ich ignorovaním rozpustia.

Otvorením srdca voči iným sme síce oveľa zraniteľnejší, ale zas aj prirodzenejší. Tak dokážeme prijať seba a druhých takých – akí sme. Hľadajte preto v sebe a v druhých krásno – lásku – prijatie – zmierenie – slobodu prejavov a nechajte iných mať svoje vlastné myšlienky, názory, pocity a potreby. Nezachraňujte ich pred domnelým zlom, ktorí vidíte možno len vy. Druhí si všetko, čo si pritiahli musia pre pochopenie prežiť sami na sebe. Až tak zosilnia, či sú to naše deti, či partneri.

Najskôr staré spracuj, potom odpusti a uzavri 
Aby sme mohli pritiahnuť nové a kvalitnejšie vzťahy ako tie predchádzajúce, musíme nájsť silu ich najprv spracovať a uzavrieť pochopením a odpustením. Tým sa oslobodíme od veľkej záťaže, ktorá nás blokuje na ceste vpred, pretože lipnutie na čomsi starom, čo už neexistuje, nám nevpustí do životov nič zaujímavejšie, nič pokrokovejšie. A tak nie sme pripravení na čosi nové, na čom môžeme ďalej pracovať. Navyše hnevmi, smútkami, pocitmi krivdy či opakovaní vracaním sa k bolestiam si vytvárame vretienka karmy, ktoré nás držia v pevnom zovretí s osobami, voči ktorým ich pociťujeme a tým sa nevieme od nich dlhodobo odpútať.

Preto odpúšťanie je zároveň nielen oslobodzujúci, ale aj liečiaci prvok nás samých. Až po hlbokom odpustení, dokážeme nejaký vzťah definitívne uzavrieť. Niečo definitívne uzavrieť znamená, že nás to už viac nebude zráňať a bolieť a už sa k tomu nebudeme bolestne vracať. Nech nám akokoľvek niekto ublížil, nemôže nám vziať či zablokovať príchod čohosi lepšieho – čo na nás čaká. Len my sami, keď sa zablokujeme v našej mysli či srdci.

Každý vzťah, každá situácia, každá minúta na tejto Zemi je veľkým darom, lebo sa stále môžeme učiť novým veciam. Treba chodiť po svete s otvorenými očami, mysľou a srdcom a začneme cez našu prirodzenú intuíciu a navigátor – naše dobré pocity, našim skúškam rozumieť. Keď im nevzdorujeme, keď ich neodmietame, ale milujeme – tým ich spracovávame a zvládame, lebo láska je veľká kozmická transformačná sila.

Ak niečo vieme prijať bez toho, aby sme voči tomu zbytočne vzdorovali alebo horekovali, začneme vidieť pravdu bez sebaklamov a ilúzií. To je naša najpodstatnejšia skúška. Ak sa naučíme odpútať od starých návykových správaní a nájdeme svoj stred – stabilný bod na pevné zakorenenie – ukotvenie sa v ňom, hocičo nás potom len tak nevykoľají z našej cesty do určeného cieľa, pretože začneme na život reagovať iným spôsobom.

Pochopíme, že nemáme odopierať lásku v prvom rade sami sebe. Keď nebudeme odmietať náš vopred vyskladaný osobný učebný plán – nájdeme po mnohých skúsenostiach svoju rovnováhu v tejto duálnej realite. Potom nami už nebudú lomcovať rôzne krajné extrémy a nepokoje prichádzajúce zvonka, nebudú nás vzrušovať negatívne vlastnosti a reakcie druhých, lebo začneme vyžarovať do okolia iné energie sebauspokojenia = sebavystačenia si, sebalásky a sebaúcty. A tým sa dostávame prirodzene do vyššieho levelu uvedomenia, ktorý voláme vyšším stavom bezpodmienečnej lásky.

A to ja začiatok našej novej silnej magnetickej príťažlivosti na lepšie vzťahy – sami ich už vieme teraz správne pochopiť a poskytnúť, môžeme ich teda naspäť ako novú výzvu dostať. Lebo sa dostávame do štádia, že druhú bytosť do vzťahu nepotrebujeme preto, aby sme pomocou nej tu na Zemi nejako prežili, aby sme ju inými slovami na niečo použili alebo využili – ale naozaj preto, aby sme spolu s ňou zdieľali naše pocity, radosti, túžby, sebarozvoja, ponúkané krásy a možnosti života…

Po usilovnej práci na sebe príde odmena
Keď sa dopracujeme do takejto vnútornej rovnováhy – dostaneme za odmenu harmonický vzájomne vyvážený vzťah. Lebo ho svojím vlastným rovnovážnym pokojom sami k sebe pritiahneme . Až s ním potom môžeme spoločne budovať vyšší rozmer duchovnej božskej lásky, ktorú v nás začneme prebúdzať vyššími vibráciami a prácou so štvrtou srdcovou čakrou, až postupne prejdeme na sexuálnu alchýmiu a transformáciu, ktoré sú bránou do vyšších dimenzií. Všetky vyspelé staré kultúry sa jej venovali, lebo nám rozširujú vedomie a otvárajú cestu do iných realít, ktorá sa vyvíja do chanellingu a prepojenia s celým univerzom. Ak je vzťah dvoch ľudí postavený na duchovnom základe a je sýtený skutočnou láskou – nevlastniacou a nemanipulujúcou božskou láskou = rozpúšťa aj našu karmu, omladzuje nás a celkove lieči.

Zdroj: žena.atlas.sk

Súvisiace články

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.