Kategórie
Energia

Otevřít se přijímání…

22bd3714635ea8d72d53618b75cc4a5a-d4xt2zuPředstavte si, že jste král a vaše pokladnice jsou plné. Máte takové bohatství, že nevíte, kde začít rozdávat dřív. Lidé ve vašem království chodí a povídají si, jak jsou chudí, ale když jim nabídnete své peníze, dělají, jako by vás neviděli, nebo hledají, co je na vaší nabídce špatného.

Dívám se a všude vidím plné sklady – neotevřené, nevyužité nebo dokonce neviděné. Asi jste slyšeli spojení “nebe na zemi”. Můžete ho mít. Nemůže vám v tom zabránit nic než vaše schopnost o to poprosit a přijmout to. O jaké sklady jde? Co všechno v nich je, co bychom rádi vydali. Je to především láska. My neměříme růst stejně jako vy (postupem v kariéře, větším výdělkem a podobně). Díváme se na duchovní vývoj, k němuž patří radost, láska k sobě sama, umění přijímat, změna negativního v pozitivní, zušlechťování ega, ochota otevřít se novému nebo schopnost spolupracovat na společném díle.

Lásky je všude veliká hojnost – je jí jako vzduchu, který dýcháte.

Prosíte o lásku? Čím více dáváte a přijímáte lásku, tím více duchovně rostete. Kdykoliv se soustředíte na něco, co nefunguje, nebo přemýšlíte o někom, kdo vás nemiluje, jste jako člověk, který se odvrací od králových peněz. Vždycky máte možnost vzpomínat na období, kdy jste byli milováni, představovat si budoucnost plnou hojnosti a podílet se tak a brát si z duchovního bohatství.

Na co obvykle myslíte? Každý nádech vás vynáší do světa esencí, odkud se tvoří formy, a s každým výdechem posíláte svá přání do světa. Kdykoliv dokážete uvidět lásku, kterou máte, rozšiřte ji. Jeden ze zákonů přijímání říká, že kdykoli poznáte, že jste něco dostali, ještě víc si to ve svém životě rozšíříte, a pokaždé, když něco neoceníte, bude velmi těžké poslat vám víc.

Čím více se soustředíte na to špatné, tím více špatného si ve svém životě tvoříte; tím více to proniká i do oblastí vašeho života, které dříve dobře fungovaly. Čím více se soustředíte na to, co je na vašem životě dobré a co se vám daří, tím lépe se vám povede i v ostatních oblastech. A stejné je to s přijímáním. Čím více uvidíte a oceníte, co všechno dostáváte, tím více budete mít.

a_r_i_a_5_by_robinpika-d4smxdxCo jsou přání vaší duše?

Jsou dva typy přání: přání vaší osobnosti a přání vaší duše. Přání duchovně růst je přáním duše, stejně jako prosba o vyšší poslání: o vyjasnění, lásku nebo soustředěnost. Touha najít svou vyšší cestu nebo mít ve svém životě více světla jsou také přání duše. Žádosti osobnosti bývají svrchním ošacením pro přání duše. Jsou obvykle konkrétnější, jako například žádost o nové auto nebo jiné hmotné předměty. Budete-li ochotni dívat se na hlubší motivaci za tím kterým přáním a uvědomíte-li si, co čekáte, že danou věcí získáte, otevřete si daleko více cest a možných forem, ve kterých to k vám může přijít. Žádosti osobnosti jsou velmi specifické, takže Vesmíru trvá často déle, než najde cesty, jak vám žádanou věc přinést. Kdybyste však namísto peněz žádali spíše o to, co vám tyto peníze mají přinést, třeba o více bezpečí, příležitost cestovat, možnost vzít si v práci volno nebo o lehké splácení měsíčních účtů – to vše se vám dá donést snadněji než peníze.

Učit se přijímat znamená učit se žádat spíše o esenci toho, co chcete, než o konkrétní formu.

Vesmír vám často přinese přesně to, oč žádáte, a vy zjistíte, že to vlastně není to, co chcete. To je velké plýtvání časem. Dřív než řeknete, že něco chcete, ptejte se: “Mohl/a bych své přání formulovat šířeji nebo přesněji?”

Řeknete-li: “Chci, aby mě tento člověk miloval,” nebo “Chci, aby mi ten a ten člověk přinášel radost,” velmi jste Vesmíru omezili možnosti dát vám, co chcete, zejména pokud vás tito lidé nemilují a nepřinášejí vám radost. Když si ale řeknete: “Jsem otevřený/á přijmout do svého života ženu/muže, která/ý mě bude milovat,” získáte to mnohem snadněji, protože nejste upnutí na formu (na jednoho konkrétního člověka), ale ptáte se spíše po esenci (lásce a radosti).

Když chcete, aby se vám něco objevilo v jedné konkrétní podobě, může to trvat déle, než když necháte Vesmír kouzlit a dělat zázraky a vyplnit vám spíše přání duše než žádosti osobnosti. K tomu je často zapotřebí umět se odpoutat a dát věcem volný průběh. Možná se vám už stalo, že jste si něco představovali a pak se vám to splnilo. Jenže mnozí z vás nevíte, jak opustit to staré, co máte, a jak se otevřít novému. Chcete-li dostávat, buďte ochotní otevírat se novým formám. Máte-li ve svém životě změť různých vztahů, nebo trávíte-li většinu svého času ve vztahu, který vás neuspokojuje, nezbývá už pro jiný, nějaký lepší vztah ve vašem životě žádné místo. Žádáte-li o více peněz, ale všechen svůj čas trávíte rozdáváním svých služeb nebo nevýdělečnými aktivitami, bude mnohem složitější si peníze přitáhnout.

* * *

– z knihy Žít s radostí, Sanaya Roman

Zdroj: Svět zázrakú

2 replies on “Otevřít se přijímání…”

Článek se mi líbí. Miluji její Knihu “Tajemství”. V současné době přemýšlím o dvou jejích citátech. Vše vzniká nejprve z myšlenky a vnitřního pocitu, mysl je síla, která všechno tvoří !
Energie proudí tam, kam se upíná pozornost, protože ve vesmíru platí zákon přitažlivosti !
Obě tyto její věty jsou mým novým zdrojem inspirace. Na facebooku jsem dosud zveřejnila 5 svých nových básní

Páči sa mi

Zákon rezonanancie funguje isto. 😉

Energia nasleduje pozornosť…“Vaše vibračné Univerzum sa zakladá na zákone rezonancie (príťažlivosti). To značí, že vaše Univerzum je o inklúzii, zahrnutí. Keď svoju pozornosť venuješ niečomu, čo si praješ a čomu pritakávaš, zahŕňaš to do svojej vibrácie. Ale keď sa pozeráš na niečo, čo nechceš, a potláčaš to, tiež to zahŕňaš do svojej vibrácie. Keď tomu nevenuješ svoju pozornosť, nezahŕňaš to, ale nemôžeš vyčleniť zo svojej pozornosti nič, čomu venuješ pozornosť – pretože pozornosť, ktorú tomu venuješ, to zahŕňa do tvojej vibrácie: zakaždým a bez výnimky.”…by Helar

Básne si pozriem doma. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.