CAKRY1Existuje ich sedem. Sedem kľúčov. Sú vždy s nami. Stačí ich len otočiť, ako otáčame kľúčikom v zámku. Jednoducho otočíme kľúče – a zámok sa otvorí: v Joge dokonca existuje taký pojem – „roztáčať čakry“ .

Čakry – je to sedem kľúčov od zámku dvier Osvietenia. 

Ak chcete otvoriť tieto dvere – musíte použiť všetkých sedem kľúčov, jeden po druhom.
Ak chcete otvoriť tieto dvere – musíte najprv použiť prvý kľúč, ktorý sa nazýva Muladhara, potom druhý, tretí kľúč, atď. Až potom sa zámky otvoria, a vy budete môcť vstúpiť do Sveta, ktorý bol dosiaľ pre vás skrytý.

Najúžasnejšou vecou je to, že ľudia hľadajú kľúče k Osvieteniu mimo seba. Hľadajú rôznych Guru, Osvietených, špeciálne pútnické miesta, sväté Chrámy, posvätne rieky … Ale kľúče sú veľmi blízko – sú vo vnútri nás.Všetky kľúče nosíme so sebou v zväzku – sú navlečené na Sušumnu, krásnu striebornú stuhu. Všetky kľúče žiaria fascinujúcim svetlom v siedmich farbách dúhy – svietia červeným, oranžovým, žltým, zeleným, azúrovým, modrým a fialovým svetlom. A preto vždy, ak uvidíš dúhu – vedz, že Vesmír ti hovorí : “Môj syn (dcéra), neverím že si skutočne zabudol na bohatstvo, ktoré sa skrýva v Tebe. Pozri na túto dúhu, možno ti niečo pripomína?”

Tento program slúži pre korekciu systému čakier, ich „roztáčanie“ a „doladenie“. Tento program je vybavený kvalitou efektu vizuálneho ponorenia i akustickým binaurálnym efektom (o binaurálnom efekte pozri „Poznámky prekladateľky“ nižšie). 

Ako pracovať s programom?
– Je vhodné pozerať video v slúchadlách – pre vznik kvalitného binaurálneho efektu.
– Veľmi dobré, ak máte väčšiu obrazovku, napr., 20″ a viac, teda viac než monitor notebooku.
– Musíte sedieť so vzpriameným chrbtom. Monitor je priamo pred vami.
– Ak je to nutné, posuňte monitor tak blízko k sebe, aby bol na úrovni vašich očí, keď budete sedieť so vzpriameným chrbtom.

Budeme pracovať so všetkými siedmimi čakrami, počnúc prvou – MULADHAROU.
– Keď sa na obrazovke objaví prvá čakra, ihneď sa koncentrujte na prvej čakre vo svojom tele: na začiatku trupu (pozri obrázok nižšie).
– A keď sa napríklad ukazuje štvrtá čakra – ANAHATA , treba sústrediť pozornosť na stred hrudníka, atď.
– Buďte uvoľnení, pozerajte na obrazovku pokojne a relaxujte.

Každá čakra je sprevádzaná zvláštnymi zvukmi, ktoré slúžia pre aktiváciu tej konkrétnej čakry. Zámerne som dal na každú čakru sedem opakovaní týchto zvukov. Ako už viete, je 7 farieb dúhy, 7 dní v týždni, 7 nót , 7 čakier – preto rovnaký sedemnásobný rytmus má byť prítomný aj tu, čo znamená 7 opakovaní zvučania na každej čakre.

Vykonávajte túto video-akustickú korekciu každý deň počas siedmich dní v kuse. Potom urobte prestávku, a opakujte túto praktiku. Dĺžka prestávky a častosť opakovania je na vašom rozhodnutí, riaďte sa len vlastnými pocitmi.

Stiahnúť program Video-akustická korekcia čakier

 

 

Pozerať program online: 

http://www.youtube.com/watch?v=I0XT15ZUkOg

http://video.yandex.ru/users/izb…-vs/view/103/#hq

http://vk.com/video-44234443_165965942

Original: http://youryoga.org/video/chakras.htm © Sergey Veretennikov, 11.08.2013 Preklad: Tetyana Karásková

Reklamy