Kategórie
Duchovné učenie

Kto sme a na akých úrovniach sa nachádzame

Kdo jsme

kindling_the_enigma_by_corpuscallosum-d3hbdrrNáš život je jako sen, ze kterého jsme se neprobudili. Poté, kdy náš duch byl probuzen, objevíme svou pravou povahu, ať už jsme spali jakkoliv dlouho. Během osvícení vystoupíme nvyšší úrovně existence a vidíme život z velmi odlišného úhlu. Všechno probíhá velmi rychle, bez námahy a dramatu. Jako ve filmu, kdy někdo zemře a my víme, že je to pouze film. Všichni jsme filmové hvězdy a svět je velké jeviště. Hrajeme různé role, život za životem, někdy jako manžel, manželka, ministrnebo královna. Někdy hrajeme méně žádoucí role. Hrajeme je nevědomky a ptáme se sami sebe, proč musíme hrát tyto role, proč je někdo na trůně a já jsem pouze sekretářka.Ti, kdo jsou probuzeni, vědí, že svět je pouze jeviště, na kterém se učíme, abychom splnili naše potřeby a tužby a dostali se blíže k dokonalosti.

Úrovně existence

Způsob, jak většina lidí žije svůj život, ještě není úplný a není zrovna ideální k získání štěstí a moudrosti. Je mnoho způsobů existene.

První z nich je fyzická úroveň. Většina lidí žije svůj život na této úrovni, kde hledání smyslových potěšení je hlavní cíl, ať už je to láska k jídlu, ke spánku, ke všem druhům fyzického štěstí. Také máme sklon k lenosti. Pracujeme pouze proto, že si musíme vydělat na živobytí, ale nevidíme v tom náš ideál a nedáváme do toho srdce. Obvykle neradi pracujeme a pokud ano jen pro náš blahobyt. Je pro nás obtížné pracovat pro celé lidstvo.

Druhou úroveň nazýváme emocionální. Tito lidé mají velmi silné názory a můžeme říci, že jsou dominantní a autoritativní. Mají vždy pravdu a očekávají, že ostatní budou dělat to co oni. Mnoho diktátorů nebo takzvaných velkých vůdců extrémních hnutí patří k této skupině. I ti, kdo mají dobré úmysly, když udělají něco špatně,nepřipustí to, nepokusí se situaci napravit. Právě v tom tkví nebezpečí, protože jim chybí flexibilita.

Na třetí úrovni žijeme rozumově, ve fyzické mysli, která je, bohužel, pouze vynikající počítač, který může všechno zaznamenat a třídit bez jakékoliv inteligence a posouzení. Ale bez inteligence duše je mysl pouze automatický stroj. Lidé na této úrovni jsou obecně více uzavřeni do sebe a schovávají se do nějakého ideálu. Jsou určitým způsobem nafoukaní, nestarají se o to, co se děje ve světě, bez opravdové touhy se zlepšit nebo změnit. Myslí si, že jsou dokonalí tak jak jsou a mnoho z nich se považuje za osvícené.

Další úroveň je úroveň duše, seberealizace, protože se ztotožňujeme s duší. Víme, že my a naše duše, zdroj naší inspirace a štěstí, jsou totožné. Víme, že nejsme tělo. Snažíme se pomoci světu a pomoci sami sobě. Avšak ani toto není nejvyšší úroveň, protože stále ještě máme ego a to zná svou sílu. I když prohlásíme: „Já a můj otec jsme jedno“, stále jsou to dva, stále je tam jeden navíc! (Smích.)

Pak přijde úroveň Boha, božské vědomí a realizace. Bůh není nic jiného než my sami. Na chvíli jsme si na předchozí úrovni mysleli, že Bůh byl od nás oddělen. Není to snadné vysvětlit, ale poprvé jednáme bez uvažování, aniž bychom dokonce věděli, co činíme. Stáváme se původcem všeho, aniž bychom sbírali karmu. Toto je, co Ježíš popisoval, když řekl: „Ne já …můj Otec činí.“

Autor: Nejvyšší Mistryně Ching Hai  Přišla jsem, abych vás vzala Domů

 Zdroj: Spojení s Bohem.cz

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.