„Více se usmívejte.“ Na mé cestě mi pomohlo několik pomůcek na zbavení se stresu, paniky a úzkosti.

download1. Přeneste své emoce do přítomného okamžiku

„Zásek“ nastane tehdy, kdy se lidi utápějí v minulosti či budoucnosti. Musíme prožívat „teď,“ abychom měli přístup ke své opravdové moci.Když nastane ten tzv. „zásek,“ začněte si tleskat – to vám pomůže se dostat do přítomnosti. Být si vědom svého těla je pro řešení paniky klíčové. Mnozí jsou tak rozladění, že ani neví, kdy jsou ve stresu. Abyste se dostali z paniky, musíte si uvědomit, že tělo je nevědomá mysl. Tělo, mysl a duch jsou propojené. Když máte pocit, že jste v napětí, začněte zhluboka dýchat. Hluboké dýchání vyrovnává oběh krve v těle, a to vás přivede do vnitřní pohody a rovnováhy. „Jak se v přítomném okamžiku cítíte?“Hodně lidí je ve stresu, protože přemýšlí o minulosti nebo budoucnosti. Přesměrujte se do přítomnosti a zeptejte se: „Jak se cítím?“Vaše tělo se automaticky uvolní. Cítit se vypjatě byla vaše volba – vypjatá mysl znamená vypjaté tělo a ducha.

2. Převezměte zodpovědnost za své pocity

Musíme si být vědomi svých pocitů. Když víme, že nemáme kontrolu nad tím, jak se cítí nebo jak myslí ostatní, musíme se přestat snažit, aby nás druzí viděli jinak. To, jak se vnímáme my sami, je to jediné, na čem záleží. „Jak vnímáte sami sebe?“Když si budeme připomínat, že si tvoříme svou realitu na základě myšlenek a pocitů, pomůže nám to převzít zodpovědnost za to, kde se nacházíme. Je snadné vinit ostatní za náš stres. To, jak reagujeme na ostatní, je klíčem k odstranění stresu a úzkosti.

3. Změňte svoji pozornost

„Směřujete svou pozornost k tomu, co chcete, nebo k tomu, co nechcete?“Vizualizace toho, kde chcete být, je dobrý způsob na zmírnění úzkosti a stresu. Abychom osvobodili své srdce, je důležité se odpoutat od paniky, ale v prvé řadě je důležité osvobodit svou mysl. Myslete z vyššího úhlu pohledu, nemyslete lineárně, neuzavírejte se do sebe – to vše vám pomůže při zvládání paniky a stresu. Tím, že budete světu otevření, že se budete více smát, se stres a panika vytratí.

4.Změňte svůj životní styl a poznejte sami sebe

Položte si otázku:

„Co dělám pro to, abych podpořil své zdraví? Jsem ve správném prostředí?“Vaše mysl se vyjasní při pouhé procházce v přírodě. Nechoďte neustále mezi dav – najděte si čas být sami se sebou. Je důležité, v jakém prostředí se nacházíte. Abyste se poznali, musíte si položit otázku:„S čím má duše rezonuje? Co mi dělá radost? Dělám to? Žiju takový život, jaký chci?“Hodně lidí má stres, protože nědělají to, co milují. Cvíčení produkuje endorfiny, díky kterým se cítíme lépe a klidněji. Pokud se chceme odpoutat od stresu a paniky, naše běžné vnímání času musí skončit. Dnes už hodinky nenosím, protože vím, že jsme neomezené bytosti, které jsou věčné. Mnozí jsou  otroci času – máte moc ve svých rukou … vezmete si svou moc zpět?Životní styl mnohých lidí způsobuje, že se poté cítí nedoceněni. Toto je doba vzestupu, je na čase si vzít svou moc zpět. Naše strachy většinou vychází z toho, že plýtváme svou energií – rozhazujeme ji.Abychom získali svou moc zpět, musíme se zaměřit do svého nitra.

Náš životní styl zahrnuje i to, jaká jídla konzumujeme, co pijeme a jak myslíme. Položte si otázku: „Co vkládám do svého těla? Cítím se klidněji, nebo více vypjatě?“Živá rostlinná strava má na vaše tělo uklidňující účinek. Jakmile vyřadíte nezdravé potraviny, vaše nervozita se sníží. Buďte svobodní jednoduše tím, že změníte svůj jídelníček. „Poskytujete sobě dostatek času? Milujete se?“Hodně lidí trpí nedostatkem sebelásky – čekají, až je ohodnotí druzí. Když si sami sobě dáte hodnotu, tak nesejde na tom, kolik máte peněz – cítíte se úžasně. „Děláte to, co je vaší vášní?“„Miluje to, jak vidíte sami sebe?“Tohle je velmi důležité, pokud se chcete dostat ze stresu. Bavte se, oslavujte, užívejte si život naplno,protože si to zasloužíte. Vědění, že si to zasloužíte, vás osvobodí a strach zmizí. Odložte vše, co vástahuje zpátky – vzpomínky, události, lidi. Cokoliv, co ve vás vyvolává negativní pocity, nechte za dveřmi a odejděte.

5. Přestaňte se s druhými srovnávat

Každý má svou jedinečnou cestu po které jde, a vy za svůj krajíc chleba s nikým nemusíte bovat. Každý je jedinečný … já jsem další verze tebe v jiném čase a prostoru. Když přestanete soutěžit, stres a panika vymizí … nemusíte vyhrát. Na světě existuje dostatek místa pro všechny. Vnímejte svět jako hojnost a vaše úzkost zmizí – umožní vám to se znovu nadechnout. Každý je zde z jiného důvodu, to neznamená, že nemáte hledat svůj pravý dar a změnit svůj svět k lepšímu. Jsme zde, abychom se bavili – bavte se.

 Ralph Smart …Žijte naplno

Zdroj knihy: blog Ja jsem

Reklamy