Kategórie
Numerológia a Astrológia

Nový rok a Nov…

…dvojnásobný důvod zlepšit svůj život!

Přesně na Nový rok 2014 nás čeká velmi zajímavá astrologická konstelace. Měsíc dosáhne fáze novu, a to ve znamení Kozoroha. Nov je měsíční fáze, která přeje novým začátkům a zároveň nám přináší očištění ode všeho špatného. Znamení Kozoroha, ve kterém se nyní nachází Luna i Slunce zároveň, podporuje naši schopnost dávat si předsevzetí a dodržovat je.

11_4Tajemná symbolika novoluní

Novoluní je jedna ze dvou nejmocnějších fází celého lunárního cyklu. Nejsilněji na nás působí úplněk, ale nov je za ním hned v závěsu. Jejich účinky jsou zcela protikladné – zatímco úplněk nám přináší příliv energie a vášně, se kterou si někdy až nevíme rady (proto dochází například k nespavosti, hádavosti a roztržitosti), nov nám přináší příjemné uvolnění a klid. Pocit z této měsíční fáze něčím připomíná prázdnotu, ale v tom nejlepším slova smyslu – je to podobná atmosféra, jako když se večer uložíte ke spánku, pustíte z hlavy starosti a nemusíte na nic myslet.

Nejbližší novoluní nastane přesně 1. ledna 2014 ve 12:15 – tedy krátce po poledni. Nov ve znamení Kozoroha je ideální konstelací pro úspěšný vstup do nového roku – můžete si dopřát klidný novoroční den, pomalu se vzpamatovat ze silvestrovských oslav a vydýchat nejen kocovinu ze včerejška, ale všechno, co se vám v loňském roce nepovedlo nebo nelíbilo. Díky této konstelaci je to poslední den, kdy na tyto věci budete myslet, a to taky pouze okrajově – najednou si totiž uvědomíte, že vás již netrápí! Pokud se vám povede otevřít se tomuto pocitu, bude to moc krásné.

Čas pro nová předsevzetí

Nov zároveň znamená začátek dvoutýdenního období, kdy Luna dorůstá. Tato doba je jako stvořena pro nové začátky – a to v tomto případě znamená, že se vám bude dařit jak v dodržování novoročních předsevzetí, tak v projektech, které se začnou na začátku ledna, ať už jsou pracovní nebo vaše soukromé. Neváhejte tedy a vymyslete si do nového roku něco odvážného a ambiciózního! Co vás ještě dělí od vysněného úspěchu? Co chcete začít? S jakými zlozvyky chcete udělat konec? Nejlepší je naplánovat si to již koncem prosince a to znamená věnovat nějaký čas rozjímání a uvažování o svých životních plánech. Udělejte si k tomu hezkou atmosféru se svíčkami a vůní z aromalampy nebo vonných tyčinek, případně i s vaší oblíbenou hudbou. Bude se vám pak mnohem lépe navazovat kontakt s vaším vnitřním já, které vám prozradí, co doopravdy ve svém nejhlubším nitru chcete!

Poselství Kozoroha

Znamení Kozoroha, které nám teď vládne, je znamením ambiciózních a cílevědomých lidí, kterým nechybí trpělivost a sebekázeň. Nyní nám Kozoroh dopřává víc těchto vlastností, než je běžné, ať už jsme se narodili pod jeho vládou nebo ve kterémkoliv z jedenácti dalších znamení zvěrokruhu. Co to pro vás znamená? Především to, že se vám budou mnohem lépe dodržovat vaše plány a předsevzetí. Není to náhoda, že Nový rok připadá právě na dobu Kozoroha!

Zvláště důležitý bude Nový rok 2014 pro lidi narozené v Kozorohu. Pokud mezi ně patříte, určitě byste si měli najít chvilku pro sebe a zamyslet se nad směřováním vašeho života. K tomu vám může pomoct například meditace nebo četba astrologické literatury a co nejpodrobnějších horoskopů!

Přejeme vám krásný a úspěšný vstup do nového roku!

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Zdroj: Horskopy .cz

4 replies on “Nový rok a Nov…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.