Kategórie
Život sám o sebe

Muži pochádzajú z Marsu a ženy z Venuše.

32680_600-600Predstavte si, že muži pochádzajú z Marsu a ženy z Venuše. Jedného dňa pred mnohými rokmi Marťania pomocou ďalekohľadov objavili pôvabné Venušanky. Už prvý pohľad na ne vyvolal v Marťanoch neznáme vzrušujúce pocity. Zaľúbili sa, rýchlo vynašli medziplanetárnu dopravu a odleteli na Venušu.

Venušanky Marťanov privítali s otvorenou náručou. Intuitívne oddávna tušili, že tento deň raz príde. Otvorili srdcia dovtedy nepoznanej láske.

Láska medzi Venušankami a Marťanmi bola čarovná. Tešili sa, že sú stále spolu, všetko robili spolu a o všetko sa delili. Hoci pochádzali z rôznych planét, rozdiely medzi nimi sa im zdali úžasné. Celé mesiace sa navzájom dôkladne skúmali, páčilo sa im, že majú odlišné potreby, túžby a spôsoby správania. Veľa rokov spolu žili v príkladnej láske a harmónii.

Raz sa však rozhodli, že odletia na Zem. Spočiatku bolo všetko skvelé a krásne. Ale onedlho sa prejavili účinky zemskej atmosféry a jedného rána sa všetci zobudili s veľmi zvláštnou stratou pamäti – so selektívnou amnéziou.

Marťania i Venušanky zabudli, že pochádzajú z rôznych planét, a preto sú medzi nimi rozdiely. Stačilo jedno ráno, a všetko, čo o svojich rozdieloch vedeli, im nenávratne zmizlo z pamäti. Od toho dňa existuje konflikt medzi mužmi a ženami.

NEZABÚDAJME NA ROZDIELY

Ak si neuvedomíme, že naše rozdiely, sú prirodzené, nej dohodneme sa. Ak zabudneme na túto dôležitú skutočnosť, príslušníci opačného pohlavia v nás obvykle vyvolajú hnev alebo sklamanie. Očakávame totiž, že budú presne takí ako my. Túžime, aby chceli to, čo chceme my a cítili to, čo cítime my.

Myslíme si, a v tom je náš omyl, že ak nás naši partneri naozaj ľúbia, musia reagovať a správať sa určitým spôsobom, teda rovnako ako my, keď niekoho ľúbime. Tento postoj nás však predurčuje ku sklamaniu a bráni nám láskyplne hovoriť o našich rozdieloch.

Myslíme si, a v tom je náš omyl, že ak nás naši partneri naozaj ľúbia, musia reagovať a správať sa určitým spôsobom – ako my, keď niekoho ľúbime.

Muži očakávajú, že ženy budú myslieť, komunikovať a reagovať ako muži; ženy sa zase domnievajú, že muži budú cítiť, komunikovať a reagovať ako ženy. Zabudli sme že muži a ženy majú byť rozdielni. A výsledkom sú vzťahy plné zbytočných rozporov a konfliktov.

Ak si vzájomné rozdiely uvedomíme a začneme ich rešpektovať, vyhneme sa nedorozumeniam. Všetko sa dá vysvetliť, keď si zapamätáme, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše.

John-Gray—Muži-jsou-z-Marsu-a-ženy-z-Venuše

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.