Kategórie
Numerológia a Astrológia

Byť krásnou ženou spolu s Mesiacom

Žít v souladu s časem se vyplatí. Děláte-li totiž věci v ten správný okamžik, jejich účinek se znásobí. Funguje to, ať už se jedná o masáže, péči o vlasy či pleť, při hubnutí a detoxikaci a také při péči o své nitro – tedy o emoce a mysl. Ráda s Vámi budu sdílet několik užitečných lunárních rad a tipů, které podpoří Vaši krásu vnitřní i vnější. Už přes 15 let se s mojí mámou lunárními pravidly řídíme a těžíme z nich. Já osobně čtvrtým rokem vydávám barevné lunární diáře, díky kterým na první pohled vím, kterým znamením luna právě prochází a jak nás ovlivňuje. Důležitou informací pro nás vždy je, zda luna přibývá či ubývá a také v jakém znamení se právě nalézá. Jeho vlivy pro nás luna zesiluje a my z nich můžeme těžit nebo naopak.
  • Tip 1: Masáže
  • Tip 2: Péče o pleť
  • Tip 3: Péče o vlasy
  • Tip 4: Hubnutí a detoxikace
  • Tip 5: Péče o své nitro

Tip 1 Masáže

Věděli jste, že každá část těla či orgán je ovlivňován jedním ze znamení zvěrokruhu? Když jím luna cyklicky každý měsíc prochází (zhruba 2,5 dne), zesiluje vliv všeho, co pro daný orgán nebo část těla v tu dobu uděláte. Toho se dá skvěle využít pro péči o Vaše tělo právě skrze masáž. Máme to s partnerem vyzkoušené a vřele doporučujeme.

Například v beranu je skvělé dělat masáž hlavy a uší. V Býku zase masáž krku a šíje. V Blížencích je skvělá masáž pro uvolnění ramen a paží a také reflexní masáž rukou a prstů. V Raku se hodí masáž hrudníku a prsou. Ve Lvu zase masáž zad. V Panně je ideální odblokovat speciální masáží napětí ze soláru plexu (umí to bohužel jen málo masérů) a ve Vahách je velmi účinná masáž podél páteře či povzbuzení ledvin. Ve Štíru můžete zkusit tantrickou léčivou masáž jóni, vadžry nebo zadečku. Ve Střelci pak opečovat masáží a láskou Vaše stehna (mizí pak celulitida). V Kozorohu namasírovat kartáčem pokožku celého těla a dopřát si jemnou masáž kolen. Ve Vodnáři si dopřejte lymfatickou masáž a masáž lýtek a kotníků a v Rybách je skvělá masáž chodidel a prstů na nohou, také lymfatická masáž či sauna. Děláte-li masáže ve správný den, účinek je několiknásobný.

spirala

Tip 2: Péče o pleť

Jsou dny, kdy je vhodné pleť čistit a zajít si ke kosmetičce a jsou dny, kdy je lepší na pleť moc nesahat:-). Obecně se využívá vlivu přibývajícího a ubývajícího měsíce. Konkrétně: při ubývající luně je pleť vhodné čistit, lépe se regeneruje a nevznikají jizvičky. Peeling je pak vhodný ve dnech země (panna, býk, kozoroh) a hluboké čištění pleti provádíme ve dnech vody (rak, štír, ryby).

Při dorůstající luně pleť vyživujeme, ale vyhýbáme se hlubokému čistění, protože: Co chceme, aby zmizelo, toho si při přibývající luně nevšímáme. Velmi příznivé dny pro péči o pleť jsou ty, když je luna v kozorohu.

Při péči o Vaši pleť je samozřejmě důležité používat přírodní přípravky vhodné pro Váš typ pleti (sušší, mastnější, normální) a pít dostatečné množství čisté kvalitní vody.

Tip 3: Péče o vlasy

Jeden z neslavnějších a nejvěhlasnějších lunárních tipů pro krásné vlasy je stříhat si je pouze ve dnech Lva a Panny (když luna prochází znamením Lva a Panny). Mohu to jenom potvrdit. Je to zhruba 6 dní v měsíci a naplánovat se to dá velmi dobře. Vlasy jsou pak husté, zdravé a drží formu. V místech, kde se lunární znalosti zachovaly, mají kadeřníci v tyto dny „narváno“.

Je také velmi užitečné vědět, že není vhodné si vlasy mít ve dnech vody (obzvláště ve dnech raka a ryb) jsou pak krásnější a tolik se nemastí. Pokud si vlasy barvíte, je užitečné vědět, kdy je na to vhodná doba. Barva pak déle drží a nevymývá se. Někomu se může také hodit znalost, jak docílit co nejrychlejšího přechodu z krátkých vlasů na dlouhé vlasy a mnoho dalších užitečných informací.

Nejde vždy jen o to, využít vlivu luny, protože mít krásné vlasy vyžaduje i osvojení si dobrých návyků. Podrobně, prakticky a svižně vše vysvětluji v e-booku Luna v mých vlasech – 5 tipů pro krásné a husté vlasy, který si můžete zdarma stáhnout ZDE

Tip 4: Hubnutí a detoxikace

Naše tělo reaguje na to, když luna přibývá nebo když luna ubývá. Asi už tušíte jak. Napovídají nám to tato dvě slova: přibývá a ubývá:  Jasně ukazují, co se v našem těle synchronně děje. Podívejme se na to, jak pro sebe můžeme využít obě fáze měsíce a jenom tak získat!

Přibývající měsíc – Je to 14 kritických dní, kdy máme tendenci přibírat na váze. Proto je vhodné hlídat si množství snědeného jídla. Doporučuji si dávat pozor především tři dny před úplňkem a nepřejídat se. Jinak se nám to dvojnásob vymstí! Výhodou těchto dní naopak je, že když luna přibývá, tělo umí lépe přijímat veškeré živiny. Je to tedy ideální čas pro minerálovou či vitamínovou kůru, nebo jakékoliv vhodné výživové doplňky. Tělo je lépe přijme a využije. Je tam přirozeně vyšší přisvojitelnost.

Ubývající měsíc – Po úplňku luna ubývá a tělo snáze hubne, zbavuje se totiž všeho nadbytečného. I když toho sníte více než je zdrávo, nebude to mít tak velké následky. Když luna ubývá, tělo se čistí a vylučuje jedy. Je to tedy ideální čas na detoxikační kůry či detoxikační preparáty, čaje, potraviny. Celý proces vrcholí při novoluní. Je to den jako stvořený na jednodenní půst či saunu. V ten den se Vám půst vyplatí dvojnásob!

ukázka diáře

Tip 5: Péče o své nitro

Každý astrolog ví, že Luna je mimo jiné patronkou emocí, podvědomí a našeho nitra. Žít s ní v souladu znamená pečovat o sebe i po psychické stránce. Každý úplněk a novoluní má jinou kvalitu. Proto je vhodné tyto dny meditovat na konkrétní témata a ptát se na specifické otázky. Neboť každé znamení zvěrokruhu nese určitou kvalitu a určité téma. Můžeme toho využít a rychleji vybudovat dobré návyky, vyřešit určitý problém a snáze najít odpovědi na své otázky. Období kozoroha je například velmi vhodné k naladění se na své životní poslání, na vytyčení cílů a práci s časem. Další konkrétní rady pro jednotlivá období můžete najít na mých stránkách www.kalendarsily.cz. Můžete se tam také zaregistrovat k odebírání měsíčního kalendária na následné období a připojit se tak ke komunitě lidí, kteří vědomě prožívají kvalitu času – úplňky, novoluní a Slunce ve znamení.

Máte-li nějaké otázky napište mi na kveta@pracenasobe.cz

Květa Kolouchová

www.kalendarsily.cz

Kalendár na 2014

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.