Kategórie
Energia

Regresná terapia…

“Keď minulosť uzdravuje”

559067_331206530272875_138763606183836_931754_1316146678_nRegresná terapia je práca s podvedomím, ktoré je sklad všetkých zážitkov a pocitov. Príjemné zážitky nám problém nespôsobujú, čiže sa hľadá traumatický zážitok z minulosti, ktorý nám spôsobil psychický problém a často krát zapríčiňuje nechcené a nevedomé reakcie. Ak pochopíme problém a s ním spojené pocity, môžeme ich pri terapií uvoľniť.

Táto terapia je vhodná na riešenie fóbií, strachov, vzťahových disharmónií. Trvá 2 – 3 hodiny. Klient terapiu prežíva ako určitý druh vedomého sna, čiže ide o nehypnotický návrat do minulosti (detstvo, prenatál, minulý život). Klient tu pochopí príčinu svojich problémov, zmysel svojho života a svoje vzťahy s okolím a často dostane odpoveď na svoje otázky.

Príbeh z praxe:
Klientka trpela fóbiou z výťahov. Pri terapií sa ukázalo, že tento problém pochádza z detstva, kedy na ňu staršia sestra pri hraní hádzala deku a držala ju pod ňou proti jej vôli. Pochopením tejto príčiny a uvoľnením pocitu sa tejto fóbie úspešne zbavila.

Iný prípad z praxe:
Klientka prišla riešiť fóbiu z ohňa, bála sa i zapaľovača. Pri regrese si spomenula na to ako horela na hranici v 15. storočí ako bosorka. Pri pochopení príčiny a uvoľnení bloku mysle pochopila, pochopila že dnes sa už nemusí obávať, tieto ťažkosti rýchlo odzneli.

Zdroj: http://www.regresna-terapia.sk/

O regresnej terapii sa rozpráva Eva Rosypalová s Alenou Heribanovou.

Zdroj: Cyril Chorvát

Podobné články:

Autohypnóza

Minulé životy-hypnóza

7 replies on “Regresná terapia…”

Na hypnoze som bola..videla 3 svoje minule zivoty..nieco sa mi otvirilo aj ori meditke a nieco same ukazalo…
https://anitram.wordpress.com/2009/12/23/minule-zivoty-hypnoza/

Mala som 2 kamosky..ktore tiez boli…ale tahalo ich to potom do minulisti..uviazli medzi 2 zivotmi..no vedeli si to same vyrovnat.

Zalezi s akym umyslom ides…kumu ides a ako ti vie pomahat to spracovat. Mne sa ten najpodstatnejsi zivot otviril pri citani knihy o minulych zivotoch…tu som pochopila nietore role vo svojom zivote.

Páči sa mi

Tu ide o to či u človeka po regrese nemôžu nastať nejaké psychické problémy alebo či nebude trpieť nejakými nočnými morami alebo či sa z toho náhodou nemôže zblázniť. Lebo nikto nemôže dopredu vedieť čo naňho vylezie resp. vyskočí počas toho stavu kedy je v hypnóze. Ja osobne rozmýšľam, uvažujem, že navštívim Evu Rozsypalovú (vyspovedala ju Alenka Heribanová vo svojej relácii Anjeli Strážni). Zdá sa mi byť tiež dobrá.

Páči sa mi

Preto ti pisem..ze treba ist k niekomu..kto za tym.nevidi len peniaze ..ale cloveka a v pripade psychickeho kolapsu ti vie pomoct. Niekomu to neurobi nic…ale ten..kto sa bude minulosti drzat..bude sa v tom dobre potacat.
Tu pani nepoznam….ale ako si zacal pisat o svojich problemoch mi naskocila myslienka o hypnoze..ze by si mohol skusit a ty o tom pises…je to na tebe…ja by som isla znova.😊 rada skusam a hladam pochopenie …
Ak xhces precitaj si toto
https://viziebosorky.wordpress.com/2019/02/02/linia-vnimania-nas-samych/

Na druhej strane..ak stretneš dobrého terapeuta..mõže ti pomõct otvoriť a pochopiť vlastné tramy zo života….čo je na nezaplatenie.😊

Páči sa mi

Písal som jednej pani (ktorá ponúka Regres) ktorej som sa pýtal či by mi Regresná terapia mohla pomôcť v odhalení príčiny resp. príčin mojich vzťahových disharmónií.
Ona mi na to odpísala, že Regresná terapia by mi mohla pomôcť sa s tým vyrovnať (s tým, že vo vzťahovej oblasti mám problémy).
Ja popravde neviem ako si to mám od nej vysvetliť toto jej tvrdenie.
Ja som myslel, že mi napíše (povie), že mám niečo pochopiť, odhaliť alebo že mám niečo zmeniť na sebe resp. u seba.
Vedela by si mi Martina na to odpísať?
Ďakujem.

Páči sa mi

Ked som bola na regrese..tak som videla udalosti alebo zivoty predtym..ktore mi nijako neukazali…spojitisti s mojim zivotom…no podla mna je dolezity zamer s akym ides do regresu. Ja som.isla zo zvedavosti… Mne sa minulost ukazala sama pri citani knihy o regresoch… preco mam taky vztah s istym clovekom a vsetko to presne sadlo a ja som pochopila svoj strach z neho.
Znama isla na regres s tym ze chcela objasnit svojj vztah s matkou a to sa jej ukazalo v 3 zivotoch..Spravny terapeut by ti ukazal minulost..kde si zamrzol a preco take veci prezivas…ale otazne je ci to vies aj prijat a odpustit tomu cloveku..nevyzarovat k nemu odpor a hnev…pretoze potom by tvoje videnie minulosti bolo k nicomu.

Neviem si spomenut na knihu, co som nedavno citala,ale tam sa zena vracala do minulosti a videla, preco je jej otec na nu taky prisny presla si s nim vuac zivotov..videla kedy presne dostala astmu ako si aj toto ochorenie prenašala zivotmi a toto vsetko ju priviedlo k inemu pochopeniu a jej vztah s otcom sa uvolnil a nasli si k sebe cestu.Ak si spomeniem..napisem ako sa kniha volala.🤗

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.