Regresná terapia…

“Keď minulosť uzdravuje”

559067_331206530272875_138763606183836_931754_1316146678_nRegresná terapia je práca s podvedomím, ktoré je sklad všetkých zážitkov a pocitov. Príjemné zážitky nám problém nespôsobujú, čiže sa hľadá traumatický zážitok z minulosti, ktorý nám spôsobil psychický problém a často krát zapríčiňuje nechcené a nevedomé reakcie. Ak pochopíme problém a s ním spojené pocity, môžeme ich pri terapií uvoľniť.

Táto terapia je vhodná na riešenie fóbií, strachov, vzťahových disharmónií. Trvá 2 – 3 hodiny. Klient terapiu prežíva ako určitý druh vedomého sna, čiže ide o nehypnotický návrat do minulosti (detstvo, prenatál, minulý život). Klient tu pochopí príčinu svojich problémov, zmysel svojho života a svoje vzťahy s okolím a často dostane odpoveď na svoje otázky.

Príbeh z praxe:
Klientka trpela fóbiou z výťahov. Pri terapií sa ukázalo, že tento problém pochádza z detstva, kedy na ňu staršia sestra pri hraní hádzala deku a držala ju pod ňou proti jej vôli. Pochopením tejto príčiny a uvoľnením pocitu sa tejto fóbie úspešne zbavila.

Iný prípad z praxe:
Klientka prišla riešiť fóbiu z ohňa, bála sa i zapaľovača. Pri regrese si spomenula na to ako horela na hranici v 15. storočí ako bosorka. Pri pochopení príčiny a uvoľnení bloku mysle pochopila, pochopila že dnes sa už nemusí obávať, tieto ťažkosti rýchlo odzneli.

Zdroj: http://www.regresna-terapia.sk/

O regresnej terapii sa rozpráva Eva Rosypalová s Alenou Heribanovou.

Zdroj: Cyril Chorvát

Podobné články:

Autohypnóza

Minulé životy-hypnóza

Reklamy

One thought on “Regresná terapia…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s