Kategórie
Duchovné učenie

Pouto poznání…

Phoneix_Rising_Tree_of_Life_by_dreamagicJsi semenem ve tmě země. Sytí tě pokrm, který do tebe vložila Matka. Přijde však den, kdy vyčerpáš zásoby uvnitř. Semeno je jednou z proměn Cesty, není však Cestou a neuživí tvé bytí. Vzbudíš se ze sna a řekneš si: „Od tohoto dne nejsem živ jen zemí, ale jsem živ ze Světla.“

Srdcem vyrosteš ve vesmírný strom. Tvé kořeny proniknou do pravd a čím výše ve Světle budou tvé větve, tím více budou zapomenuty hranice rozumu. Netvoř si proto pouta k jeho poznání, neboť uschne a promění se v prach. Nepoutej se k tomu, co patří dětem, abys byl připraven přijmout obydlí dospělých.

Děti se hraním připravují na Život, ale připoutají-li se ke svému hraní, nedospějí.Kdo lpí na poznání, nemůže se stát opravdu moudrým. Rozum je hnízdem, které tě uvádí do světa létání. Až přijde čas, opusť jej, aby se nestalo vězením.

Poznání je skrytou a nesmírně hlubokou studnou. A znovu říkám: „Na Cestě není ani o krok dále ten, který pije vodu ode dna, před tím, kdo tiší žízeň vodou z povrchu.“ Voda je stále táž. Můžeš vidět budoucnost i zrod všeho, co ze mne povstalo, ale nevidíš-li mne a do mne nevstoupíš, tvé poznání je prach a v prach se obrátí. Nech si Pravdu zapsat do Srdce, jehož poznání nespoutává a budeš blízko mého domu. Tam však, kde je prázdné Srdce, poznání rozumu je ničím. Nepoutej se k rozumu, abys našel Moudrost. Strom zapomene na semeno, z něhož vzešel, a přece sám je jeho probuzeným životem. Rozum je zapomenut, neboť je naplněn Pravdou nitra a Radosti. Ty však dnes neodmítej jeho otázky. Jsou darem Cesty. Pomocná ruka je ti podána, abys vystoupil na Cestu, sama ale není Cestou a vzdálí se až splní úkol.

Z knihy Cesta srdca  Prijala vnútorným hlasom  Jindra Pokorná

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.