1911912_430918780344256_415291021_nJe to chuť manipulovat, vlastnit, hlídat, kontrolovat, věznit a trestat za imaginární nebo později už reálné prohřešky.

Pokud jste ten, co žárlí, pak si přiznejte, že to, za co partnera trestáte, možná sami děláte a pokud ne, tak máte touhu to dělat, ale potlačujete to. Ale může to být i jinak.

Mohli jste žít v rodině, kde vládla neupřímnost, podvádění a lži a vy to nenávidíte a tím to k sobě přitahujete. Najdete si partnera, který lže a podvádí.

Nechci být ten, co vás za to chce kárat, to mi nepřísluší, protože to může být jen nějaký program v podvědomí. Možná jste se narodili jako nejstarší sourozenec a při příchodu mladšího, ztrácíte plnou pozornost rodičů a máte vztek na toho malého vetřelce, že vám bere jejich lásku a pozornost a tady to mohlo vzniknout : JSEM PRO NI/NĚJ AŽ NA DRUHÉM MÍSTĚ, NEVŠÍMÁ SI MĚ, JSEM ODSTAVENÝ/Á, NENÁVIDÍM HO ( SOUROZENCE ) A NENÁVIDÍM JE ( RODIČE ), NEMÁ MĚ RÁD/A….

Může to být i tím, že máte velmi nízké sebevědomí a děsí vás každý, kdo se vedle partnera ochomýtne ve strachu, že odejde s tím ,,lepším”.

Nic z toho lásce neprospívá. Možná vás partner tolik miluje, že věří, že se to jednoho dne změní. Snaží se vám znovu a znovu odpustit, ale začne mít plné zuby nesmyslného obviňování a rozhodne se, že když už je trestán za něco, co se nestalo, tak to opravdu udělá a na věci to nic nemění.

Možná se přizpůsobí vašim nesmyslným potřebám, mít ho stále u sebe, bez možnosti volnosti a zachování si starých přátel, možná vám i dovolí, abyste mu lezli do mobilu, mailu a facebookových soukromých zpráv ( pokud mu vůbec dovolíte něco, jako je facebook ), ale za nějaký čas zjistíte, že partner už nemá tu jiskru, jako když jste se do něj zamilovali, už to není on, je zcela váš, ale to už je někdo jiný, tohoto nechcete a začnete se poohlížet po někom jiném a tuto ovci odkopnete bez nejmenšího pocitu viny.

Jste jako svlačec, který omotává a dusí nádhernou chrpu tak dlouho, dokud už nemá z čeho žít, hlavně, že vy přežijete. Možná jste si nikdy takhle na sebe nedokázali podívat a čtete to neradi, ale uvědomění si a přiznání si, že mám problém, může být prvním krokem k narovnání a uzdravení vztahu.

Nebo chcete být stíhačka po zbytek života?Pokud vám na partnerovi záleží a chcete vztah zachránit, začněte pomalými krůčky. Co nejhoršího se může stát? To, že vás opustí a uteče k někomu jinému? No a co ? Ať jde, je tolik jiných  Věřte, že pro každého je někde nějaká duše spřízněná, ale nejdřív musíte být spřízněnou duší sami pro sebe.

To dáte !

Zdroj: Terapie srdcem.com

Reklamy