Kategórie
Energia

Počuli ste už Vodnársky zvon?

Tento nástroj je starý řadu staletí, písemné zmínky o něm pocházejí z čínské dynastie Ming, ale s největší pravděpodobností byl používán vědoucími ještě mnohem dříve.

Je složen ze sedmi kovů, které symbolizují naši sluneční soustavu. Vodnářský zvon vypadá jako kovová mísa, která má po bocích madla a obsahuje vodu. Rozeznívá se tak, že se ruce ponoří do vody a různými tahy a dotyky na madla z tohoto nástroje vycházejí tóny. Tyto tóny jsou plny rozmanitosti, můžete v nich slyšet kromě zvonů a zvonků i violoncello, zvuky trub, chóry lidských hlasů. Je to rezonance, vibrace, která podle moudrosti dávných mistrů má vliv na buňky v našich tělech, na naši mysl i na prostor, ve kterém jsme.

Podivuhodný nález zvonu

Nacházíme se v Himalájích, kde skupina Evropanů stoupá horskou stezkou do kláštera. Počasí je naprosto jasné, jen málokde můžeme spatřit mráček na nebi. Během cesty Evropané se svými průvodci míjejí místo, kde je vystaven zvláštní hudební nástroj. Všichni okolo něj projdou bez zastavení. Nakonec se však přesto jeden z členů skupiny rozhodne vrátit a podívat se na nástroj. Pomalu se přiblíží k míse. Když je na dosah, klesá na kolena, zavírá oči a pokládá ruce na nástroj. Horským zvukem začíná znít zvuk, který každého z přítomných zasahuje až do morku kostí. Něco takového ještě nikdo nikdy neslyšel.

Vodní obraz zvuku

Muž, který objevuje v Himalájích záhadný hudební nástroj, není nikdo jiný než známý český léčitel Tomáš Pfeiffer. Řekl, že když se v horách poprvé setkal se zvonem, bylo to nezapomenutelné, překvapující, naplňující. Když na nástroj poprvé zahrál, měl pochopit, že jeho význam je daleko hlubší, než jen hudební. Záhy také zjišťuje, že nástroj, označovaný jako vodnářský zvon, projevuje zvláštní účinky. Voda ve zvonu totiž během hraní vytváří fantastické obrazce. Při nižších tónech se má objevovat čtyřcípá hvězda. Při jemnějších rezonancích dokonce dvanácticípá. Jedná se o zviditelnění zvuku na vodní hladině. Čím je ton vyšší, tím složitější obrazce se na hladině mají objevovat. Kapičky vody ještě k tomu všemu mají vylétat do výšky více než dvaceti centimetrů.

Působí na každou část

První zmínky o vodnářském zvonu se datují někdy v období čínské dynastie, tedy v letech 1368 až 1644. Je ale také dost dobře možné, že je podstatně starší. Není ovšem vůbec jasné, kdo tento vynález stvořil. Víme o něm však to, že je složen ze sedmi kovů, které mají zastupovat planety sluneční soustavy. Zlato, stříbro a měď jsou doplněny olovem, rtutí, železem a cínem. Nástroji se říká vodnářský zvon proto, že svým tvarem připomíná obrácený zvon, naplněný vodou. Má být hluboce spojen s vesmírem, a proto také má působit na každou buňku v našem těle, harmonizovat ji, a tak pozitivně ovlivňovat ducha i tělo. Tímto způsobem prokazuje léčivé účinky.

Síla tónů

Podivuhodný zvuk vodnářského zvonu vzniká pohybem mokrých rukou na madlech, jejich třením totiž vzniká rezonance, a ta rozeznívá stupnici alikvótních tónů. Alikvótní tóny jsou vyšší harmonické tóny, které zní společně s tónem základním. Vodnářský zvon má kruhovou rezonanční plochu, která sama rezonuje. Tón v podstatě běhá po obvodu nástroje a různé alikvóty na sebe vrství. Jeho zvuk má procházet celým tělem a působí na jednotlivé orgány léčivým vlivem. Člověka má jak po fyzické, tak po psychické stránce uvést do naprosté rovnováhy.

Mizí stres, únava, nemoci…

Tomáš Pfeiffer s vodnářským zvonem pořádá mnoho koncertů po celé České republice. Reakce posluchačů jsou jednoznačně. Voda z vodnářského zvonu a tóny, které z něj vycházejí, mají podle posluchačů skutečně léčivé účinky. Zánět průdušek, bolest na prsou, bolestivý kašel i velkou bolest při každém nádechu, tyto problémy prý ihned pominuly, když paní Zdeňka z Borovan uslyšela hudbu z vodnářského zvonu na koncertu, kterého se zúčastnila. Podobný názor má i mnoho dalších lidí. Posluchačům mají mizet kožní problémy, bolesti hlavy, srdeční arytmie a další zdravotní komplice. U posluchačů se také sníží stres a únava. Můžeme dát na rady posluchačů, ale nejlepší by zajisté bylo, kdybychom si poslechli zvon sami… Možná se sami budeme divit, co zázračný zvon dokáže.

Zdroj: GoschaTV1

Pravda.cz

Liečivé nástroje

2 replies on “Počuli ste už Vodnársky zvon?”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.