Kategórie
Energia

Dualistický svet…

13035_1224102358460_1106019585_30868460_631370_nJste jako děti v osvětlené místnosti, které zavírají oči a křičí, že se bojí tmy. Temnota je jen narušením proudu Světla.

Čím jiným je zlo, než zapomněním ?

Potřebujete poznat povahu temnoty. Je konečná. Někteří z Vás se možná diví, proč stále slibuji dobro, proč neříkám nic o temnotě. Jednoduše, protože, bráno z mé perspektivy, žádná neexistuje. Vidím každého z Vás individuálně jako Bytosti Světla, prodírající se skrze mlází svých vlastních zavádějících koncepcí.

Učíte se, učíte. Prostě se učíte. Hledáte toho, kým jste. Střídáte víry, které Vás přivedly do hmotného světa: víru v temnotu, víru v sílu strachu, víru v to, že zloba vládne mocí, jež se může měřit s Láskou.

Tyto všechny věci jsou zde proto, abyste se poučili, ale jste to Vy, kdo je přináší. Svojí vírou v ně jste je stvořili. Nestvořili jste je však proto, aby Vás porazily, nýbrž proto, abyste se z nich poučili. Je samozřejmé, že se Vám zdá, že temnota je ve všech z Vás, i když tomu není tak, jak si myslíte. Je to jen stín tvořený odrazem Vašich falešných iluzí, které Vás odvádějí od Světla. Budu pokračovat ve své výuce v jazyce Světla a Lásky, neboť je to jediný jazyk, který znám.

V lidském světě neexistuje nic bez toho, aby nešlo o věc Božského původu. Tohle je svět Boží. Zkreslení a dualitu na Vaší Zemi obklopuje Jednota Božské Lásky. Váš dualistický svět objímá nedělitelná realita, takže mu vlastně vládne Láska a Světlo a Pravda. Zlo je jen nerespektováním Boží vůle a Vyšších zákonů. Nikdo by neodporoval Boží vůli, pokud by si byl vědom, že ji tvoří jen jeho vlastní radost, blaženost a věčné štěstí.

I když se může zdát, že negativní energie neplynou v souladu s Božími zákony přírody, jsou ve Vašem hmotném světě ve skutečnosti proto, aby vykonávaly Boží Práci. 

Bez nich by Vám nemohla být předložena volba mezi temnotou a Světlem a proces Vašeho růstu by tak byl plný překážek. Takže, jak vidíte, jedná se o nezbytné přísady. Tyto energie nejsou pány, jsou služebníky Boží Vůle, i když ony by byly mezi posledními, kteří by to přiznali.

Ačkoli se dualizmus lidstva zdá být tak zavádějícím, všeobjímající a chránící silou je Kosmická Moudrost, Tento stav Milosti, který Vás obklopuje, je milujícím a věčným Světlem, které ve svém náručí umožňuje rozvinutí procesu růstu. Negativita v sobě nese sémě své vlastní likvidace. Poznáváte, pokud věříte. Skutečný svět, ve kterém se nacházíte, pozitivní i negativní, je výsledkem té skutečnosti, kterou považujete za pravdivou.

Uvnitř každého z Vás se nachází hmota, která přispívá ke vzniku okolností dané chvíle v určitém kraji příslušné země, v určitém čase evolučního procesu.

Ve Vašem dualistickém světě se nachází velké štěstí dané dvojakosti. Je součástí hry života, že se čas od času zapojíte do sdílení radosti z toho, že jen proto, abyste našli univerzální pravdu, postavíte tyto protějšky proti sobě.

Tato dualita může přes všechno sloužit jako důvod konečného sjednocení, pouze však v tom případě, pochopíte-li, že k tomu slouží. Velcí myslitelé strávili dlouhá staletí, aby našli Pravdu a aby ji izolovali. Pak zapomněli na celé to sukno, ze kterého ji vyňali, na sukno, které rodí bolest a zmatky.

Dokud budou existovat ti, kteří hledají Světlo, do té doby budou existovat také lidé, kteří budou potkávat stíny, a bude se jim zdát, že za nimi ty stíny jdou.

Až se tento obraz změní a oni uvidí, že tyto stíny jsou jen překážkou Světla, tehdy zmizí strach, iluze a zůstane jen radost z odchodu z fyzického těla, když se bytost dostatečně nabaží světa. Dualita na Vaší Zemi má Boží účel.

Účastnili jste se tvorby této formy, neboť tam se nyní nachází Vaše osobní realita. I když v ní nyní žijete, nejste v ní polapeni. Není Vaším vězením, je Vaší učebnou. Dualitu využíváte na to, aby Vám pomohla nalézt Jednotu, ne na to, abyste se v ní ztratili. Ve skutečnosti žádné přímé protiklady neexistují. Pouze se zdá, že existují, a to proto, že hovoříme o Božských Zákonech, které k nám přicházejí z různých oblastí poznání.

Emanuelova kniha Posolstvo z duchovných svetov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.