Pangamin…podpora trávenia

downloadBIFI PANGAMIN je prírodní prípravok, obsahujúci 50 % kvasničnej biomasy a 50 % zakysaného odtučneného mliečneho polotovaru s obsahom bifidobaktérií a laktobacilových kultúr s dieteticko ochrannými účinkami. Pivovarské kvasnice sú prírodným zdrojom vitamínov skupiny B, enzýmov, stopových prvkov a ďalších látok, ktorých úloha je v organizme nezastupiteľná. Prítomnosť užitočnej mikroflóry je významná hlavne pre obnovu bakteriálnej rovnováhy po jej porušení vplyvom vonkajších faktorov: pri liečbe antibiotikami, vplyvom ionizujúceho žiarenia, nesprávnou výživou, vplyvom stresov apod. PANGAMIN BIFI podporuje zdravý proces trávenia, funkciu pečene, obličiek a ostatných orgánov, má pozitívny vplyv na imunitný systém. Rozhodujúcim spôsobom ovplyvňuje vstrebávanie dôležitých živín. Doporučuje sa pri veľkej psychickej alebo fyzickej záťaži a športovej činnosti.

Účinok prebiotík a probiotík

Prebiotiká obsahujú zložky (napríklad pivovarské kvasnice), ktoré stimulujú činnosť prospešnej mikroflóry hrubého čreva. Prebiotiká ponúkajú substrát užitočným mikroorganizmom, čím stimulujú ich množenie. Probiotiká sú produkty, ktoré obsahujú jeden alebo viac živých – vitálnych mikrobiálnych druhov pôsobiacich na organizmus tak, že zlepšujú zloženie črevnej mikroflóry.
Prebiotikum – Inulín – stimuluje rast a aktivitu črevní mikroflóry.

Účinky probiotických baktérií:

 • Potláčajú rast patogénnych mikroorganizmov tvorbou kyseliny mliečnej, octovej a maslovej (potlačujú hnilobné procesy a pôsobia proti zápche).
 • Pôsobia imunostimulačne – ochranne proti patogénom (stimulujú imunitu), zvyšujú odolnosť proti bakteriálnym infekciám.
 • Napomáhajú obnoviť normálnu črevnú mikroflóru v období rekonvalescencie, zvlášť po antibiotickej a radiačnej liečbe.
 • Produkujú vitamíny skupiny B (vrátane B 12), vitamín K, uľahčujú vstrebávanie a využívanie vitamínov.
 • Zlepšujú vstrebávanie a efektívnejšie využitie viacerých druhov minerálov z potravy – vápnika, železa a niektorých mikroelementov a stopových prvkov (zinku, medi – významných z hľadiska imunologických reakcií organizmu).
 • Znižujú obsah cholesterolu v krvi tým, že podporujú vylučovanie žlčových kyselín z organizmu, čím znižujú nebezpečenstvo kardio – vaskulárnych ochorení.
 • Inhibíciou hnilobných baktérií znižujú obsah amoniaku a toxických amínov v krvi (napríklad nitrozamínov), čím znižujú nebezpečenstvo vzniku rakoviny hrubého čreva, pečene a obličiek.

Probiotické baktérie (bifidobaktérie, laktobaktérie) majú priaznivé účinky pri prevencii a liečbe ochorení tráviacej sústavy a takzvaných civilizačných ochorení.

Vitamíny, minerály, stopové prvky, bielkoviny a radu ďalších v kvasniciach obsiahnutých látok je treba vnímať ako biologický komplex, ktorý tvorí cez niekedy relatívne nízky obsah účinných prvkov v prípravku protiváhu rade multivitamínových preparátov. Svojím vzájomným prirodzeným pôsobením tieto prvky niekoľkonásobne zvyšujú prospešnosť ľudskému organizmu. Prípravky s obsahom pivovarských kvasníc ponúkajú to najlepšie zo súčasnej ponuky doplnkov výživy.

Probiotiká ako pravidelná súčasť domácej terapie.

Probiotiká + Prebiotiká = Synbiotiká

Ľudský organizmus je v súčasnosti vystavený pôsobeniu mnohých negatívnych vplyvov. Narušené životné prostredie, zlý životný štýl, ale tiež nadmerné užívanie antibiotík môže spôsobiť narušenie prirodzenej rovnováhy v oblasti črevnej flóry. Dlhodobo môže tento stav viesť až k narušeniu imunitných reakcií v celom organizme. Starostlivosť o bakteriálnu rovnováhu črevnej sliznice potom výrazne zníži potrebu užívania podporných vitamínových preparátov, ale aj antibiotík.
Jednou z možností účinného ovplyvnenia rovnováhy črevnej flóry je pravidelné užívanie probiotík.

Probiotiká sú mono alebo zmiešané kultúry živých organizmov, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru hostiteľa. Prvé skúsenosti s pravidelným podávaním probiotík máme už viac ako 10 rokov. V prvých rokoch sme tieto preparáty používali prevažne ako súčasť antibiotickej liečby a v rámci terapie hnačkových ochorení. Postupne sa však spektrum použitia výrazne rozšírilo. V súčasnosti doporučujeme probiotické preparáty pri každom podávaní antibiotík a to od začiatku vlastnej antibiotickej terapie minimálne v dĺžke dvoch až troch týždňov. Nezastupiteľné miesto probiotík je aj v liečbe hnačkových ochorení a to hlavne v detskom veku. Tu sa podávanie probiotík osvedčilo aj pri prevencii vzniku ochorení u ostatných členov rodiny, ale aj v prevencii vzniku tráviacich problémov pri cestovaní. Významný efekt probiotík sa objavuje v rámci dlhodobej liečby alergických ochorení. Ďalšiu indikáciu k podávaniu nachádzame v rámci pooperačnej starostlivosti, pri poruchách tráviaceho traktu, ale významne môže ovplyvniť aj priebeh terapie akné alebo atopického ekzému. Od roku 2002 podávame v rámci vyššie uvedenej terapie na našom oddelení Pangamin bifi alebo Pangamin bifi plus. Tento preparát spĺňa podmienky pre doporučený obsah živých kultúr potrebných pre dostatočný účinok probiotickej terapie. Je veľmi dobre tolerovaný aj pri dlhodobom podávaní a aj to vďaka zloženiu z výhradne prírodných látok. Vzhľadom k obohateniu tabletiek Pangaminu bifi a Pangaminu bifi plus prebiotikom inulín, je možné zaradiť uvedené preparáty už teraz do skupiny synbiotík. Ako synbiotiká sa označujú preparáty, ktoré kombinujú prebiotiká a probiotiká.

Pangamin Bifi a Bifi plus sú pravidelnou súčasťou liečby našich detských pacientov. Za uplynulých päť rokov sme ich ordinovali niekoľko tisícom hospitalizovaných pacientom.

            prim. MUDr.Jan Boženský, Detské oddelenie, Vítkovická nemocnica a.s., Ostrava

Prirodzenou súčasťou sušených pivovarských kvasníc sú hlavne:

 • Biologicky cenné látky dusíkaté
  (proteíny, cerevisín, zymokasein, nukleoproteidy, glutathion, esenciálne aminokyseliny).
 • Glycidy
  (zvl. glykogén, ribóza, desoxyribóza)
 • Lipidy
  (nenasýtené mastné kyseliny, zvl. kys. linolová a linoleová, označovaná ako vitamín F).
 • Fosfatidy a steroly
  (lecitín, kefalín, ersterol, a steroly podobné pohlavným hormónom).
 • Minerálne látky 
  (Ca, P, K, Mg, Na)
 • Stopové prvky
  (Fe, J, Cu, Zn, Mn atd.)
 • Vitaminy
  (Thiamín – B1, riboflavín – B2, pyridoxín – B6, niacín – B3, kys.listová, kys.pantotenová – B5, kys.p-aminobenzoová, kys.pangamová – B15, kalciferol – D, cholín, kobalamín – B12).
 • Enzýmy tak ako zo skupiny hydrolýz, tak desmoláz.
 • Ostatné biologicky účinné látky
  (biotín – H, inozitol, protianemický faktor, glykokiníny, cytochróm, melanínové pigmenty atď. ).

Dávkovanie: Deti 2x denne 2 tablety po jedle. Dospelí 2-3x denne 4 tablety po jedle.

Pangamin BIFI PLUSSYNBIOTIKUM BIFIDOBAKTÉRIE, LAKTOBACILY, INULÍN, PÚPALKOVÝ OLEJ

 

 

Zdroj: http://www.pangamin.cz/sk/bifi.php

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s