Kategórie
Energia veštenie

Hviezdu na čele máš…

Občas v hlave počujem nejakú pieseň a premýšľam, čo pre mňa znamená jej text. Dnes ráno som sa zobudila a počula pieseň od Petra Muka …Hviezdu na čele máš…hmm, kto mi ju zase pustil a čo tým chcel povedať. 😆 Symbol hviezdy mi vyšiel aj v kartách, ktoré mi jedna dobrá dušička vyložila. Tak som pátrala..viem, že hviezdy ukazovali kedysi cestu cestovateľom a v spojitosti s čelom mi prichádza uvedomenie si niečoho, čo má odisť, aby mohlo prísť niečo nové..Teda pre mňa svetlo na obzore, ktoré ma navedie. 😉 

 

Hviezda je svetlo nádeje na konci temného tunela. Je prirodzenou odozvou na udalosti a pozdvihnutie spôsobené Vežou – je to pokoj po búrke. Pád veže zmietol a vyčistil Človeka, pokoril ho a zbavil všetkých vrstiev falošnej pýchy a nezrelosti.

 

00001_2_5a62caca-84b2-48a7-bcbe-697df4dc9ac8_239x408Hviezda v tarotových kartách je svetlo nádeje na konci temného tunela. Je prirodzenou odozvou na udalosti a pozdvihnutie spôsobené Vežou – je to pokoj po búrke. Pád veže zmietol a vyčistil Človeka, pokoril ho a zbavil všetkých vrstiev falošnej pýchy a nezrelosti. Akonáhle katarzia spôsobená Vežou zmetie a prečistí všetko, čo sme nedocenili alebo sa naučili nepočuť či dokonca násilnili len preto, že sme potrebovali prežiť, prichádza uvoľnenie a pocit že sme práve v živote obrátili nový list. Z toho pramenie mier a radosť. Napriek tomu si pamätajme, že Veže budú padať stále, pretože byť človekom znamená aj chybovať a zas a zas sa učiť zvládať svoju myseľ a emócie!

Nahá bohyňa pravdy hľadí do vody a naznačuje, že nastalo obdobie reflexie a pátranie v duši, pre ktoré sme sa sami rozhodli. Dostávame príležitosť premeniť svoje problémy a nedospělost vo výzvu sami sebe. S ňou sa musíme stretnúť, namiesto toho aby sme zase vliekli náklad mentálneho a citového smeti, ktoré vždy číha, aby sa na nás mohlo nalepiť a navalit. Musíme prevziať zodpovednosť za svoje myslenie, telo aj city a starať sa o ne pevnou rukou. Bohyňa “bez závoja” tak nejako balancuje medzi zemou a vodou, ukazuje nám tým, že ak strhneme závoja ilúzií, tak si hneď uvedomíme, že myseľ, telo, city, proste oba svety sú v skutočnosti nielen neoddeliteľné, ale na sebe navzájom závislé . Jednou nohou spočíva na vodnej hladine, aby zdôraznila ten zázrak, kedy dochádza k vnútornému porozumeniu a odhaleniu. Kruhy na vode nám pripomínajú, aby sme počítali so životnými cyklami, ale hlavne znamenajú to, že určitý čin vždy vytvára určitý typ reakcie. Akási “Koleso šťastia v kolesách” …

Nádobu, z ktorej vyteká do jazierka voda, drží Bohyňa v pravej (vedomej) ruky a to znamená, že si máme uvedomiť, že sa do akejkoľvek činnosti zapájame vždy vedome. A týmto akýmsi “sebevyléváním”, že sa dopúšťame ovplyvňovania a pretvárania druhých i svojho okolia. Bohyňa má ohnutá kolená – mali by sme vedieť padať na kolená fyzicky aj symbolicky. A to vždy, nielen keď potrebujeme Vyššiu pomoc. Päť potôčikov, do ktorých sa rozlieva voda zo džbánu v ľavej ruke (podvedomie) hovorí, že je čas stíšenia sa a pozorovania aby sme počuli, videli, cítili, hmatali a ochutnávali svoje riešenia. Pomáha nám objasniť a zmeniť naše automatické reakcie na podnety a odozvy našich zmyslov. Vták Ibis, symbol koncentrácie a pozornosti ukazuje, že ak sústredíme pozornosť na Väčšie pravdy, ovplyvní to všetky roviny nášho života – fyzickú, mentálnu, citovú i duchovnú. Toto upokojenie mysle i emócií postupne dvíha Životné silu (Kundalini, chi, Ki ..) čakrami hore po chrbtici. Čakry tu sú naznačené siedmimi menšími hviezdami. A to, že Ibis sedí na vrcholku stromu (teda na ľudskej hlave) tiež symbolizuje tento proces. Životná sila začína stúpať nahor od koreňovej čakry (základ chrbtice) do hypofýzy, teda do centier vyššieho vedomia mozgu.

Táto tarotová karta znamená optimizmus. Nádeje, šťastia, viera v lepšiu budúcnosť. Sľubuje veľké a pozitívne vyhliadky. Viete, čo chcete, máte viac energie, sebadôvery. Predstavuje obrodu, obnovu a Nádej, ktorú hviezda symbolizuje oddávna. Sľubuje nám aj oslobodenie z predchádzajúcich problémov, všetko naberá pozitívny smer. Stačí si len veriť, nič viac. 

2 replies on “Hviezdu na čele máš…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.