Kategórie
cesta k sebe

Skrytý význam za vašimi emocionálnymi reakciami

08.02.2014 - 1Váš zrak sa líši od vášho sluchu a váš čuch od vášho hmatu. No aj keď sú rozdielne, všetky tlmočia vibrácie. Inými slovami, keď sa priblížite k horúcej peci, váš zrak vám nemusí oznámiť, že je horúca, a nemusíte si to všimnúť ani prostredníctvom sluchu, čuchu či chuti.

Ako náhle sa však k horúcej peci priblížite telom, senzory vo vašej pokožke vám oznámia, že je pec horúca. Od narodenia máte viaceré citlivé, vysoko vyvinuté a zložité prostriedky na tlmočenie vibrácií, ktoré vám pomáhajú pochopiť a definovať vaše zážitky. A presne tak, ako používate svojich päť fyzických zmyslov na interpretáciu fyzických zážitkov, máte aj ďalšie senzory – pocity, ktoré tiež tlmočia vibrácie a pomáhajú vám pochopiť, čo momentálne zažívate.

Pocity sú ukazovateľmi toho, čomu venujete pozornosť

Vaše pocity sú ukazovateľmi toho, aký je v danom okamihu obsah vibrácií vašej bytosti. Keď si začnete uvedomovať svoje pocity, začnete si uvedomovať aj to, aké vibrácie vysielate. A ako náhle spojíte pochopenie zákona príťažlivosti s momentálnym poznaním toho, aké vibrácie vysielate, získate plnú moc nad tým, čo k sebe priťahujete. Toto poznanie vám odteraz umožní ľubovoľne usmerňovať vaše zážitky.

Vaše pocity vypovedajú o vašom vzťahu so Zdrojom – jednoducho, čisto a výlučne. A keďže vám vaše pocity hovoria všetko, čo chcete alebo potrebujete vedieť o vašom vzťahu so Zdrojom, nazývame pocity emocionálnym navigačným systémom.

Keď ste sa rozhodli narodiť sa do tohto fyzického tela, plne ste si uvedomovali, že ste večne spojení so Zdrojom energie, a vedeli ste, že vaše pocity vám budú neustále ukazovať, aký je v danej chvíli váš momentálny vzťah so Zdrojom. Vedeli ste, že máte naveky k dispozícii skvelý navigačný systém, a tak ste nemali pocit, že riskujete alebo že niečo nechápete – mali ste len pocit dobrodružstva a skutočného nadšenia.

Pocity sú ukazovateľmi toho, ako ste zladení so Zdrojom energie Vaše pocity ukazujú, do akej miery ste zladení so Zdrojom. Hoci na nikdy nemôžete od Zdroja úplne oddeliť, prostredníctvom toho, akým myšlienkam sa rozhodnete venovať pozornosť, získavate celú škálu rôznych stupňov súladu či nesúladu s nefyzickou energiou, ktorou naozaj ste. Časom a cvikom sa naučíte v akejkoľvek chvíli rozoznávať, do akej miery ste zladení s tým, čím naozaj ste, pretože keď ste plne otvorení Zdroju energie, darí sa vám, no ak so Zdrojom nie ste v súlade, nedarí sa vám.

Ste bytosti obdarené mocou a úplnou slobodou tvorby. Keď si to uvedomujete a zameriavate sa na to, čo s týmto vedomím harmonicky vibruje, cítite obrovskú radosť. Ak však rozmýšľate spôsobom, ktorý tomu protirečí, cítite opačné pocity bezmocnosti a zotročenia. Všetky pocity sa nachádzajú niekde na tejto škále – medzi radosťou a bezmocnosťou.

Využite svoje pocity na návrat do stavu blaho bytia

Keď myslíte na niečo, čo je pravdivé vzhľadom na to, kým naozaj ste, pocítite harmóniu vo fyzickom tele, napríklad vo forme pocitov radosti, lásky a slobody. A keď myslíte na niečo, čo nie je pravdivé vzhľadom na to, kým naozaj ste, pocítite vo fyzickom tele disharmóniu. Depresia, strach a pocit zotročenia sú toho príkladom.

Presne tak, ako keď sochár tvaruje hlinu do zvolenej podoby, aj vy tvoríte tak, že tvarujete energiu. Tvarujete ju tým, že sa sústredíte na rôzne veci – že na ne myslíte či spomínate a že si ich predstavujete. Sústreďujete energiu, keď rozprávate, keď píšete, keď počúvate, keď ste ticho, keď na niečo spomínate a keď si niečo predstavujete – sústreďujete ju vysielaním myšlienok.

Tak ako sochár, ktorý sa časom naučí formovať hlinu presne do tej podoby, do akej chce, aj vy sa môžete naučiť tvarovať energiu, ktorá tvorí svety, sústredením svojej vlastnej mysle. A tak ako sochár, ktorý svojimi rukami cíti, čo tvorí, budete aj vy používať svoje pocity na to, aby ste sa precítili do stavu blaho bytia.

Z knihy  Pros a   dostaneš! Esther a Jerry Hicks

6 replies on “Skrytý význam za vašimi emocionálnymi reakciami”

Feelings and their importance to our lives! It is my constant topic among friends for almost two years. Of these beautiful and truthful words I make really happy. Thank you.
Pocity a jejich význam pro náš život ! To je moje stálé téma mezi přáteli už téměř dva roky. Z těchto nádherných a pravdivých slov mám opravdu velkou radost. Děkuji Vám.

Páči sa mi

Takých ľudí spoznáš podľa ich prejavu,nesnažia sa ti nič vnucovať, neškatuľkujú, neposudzujú , vnímajú všetko s láskou a pochopením, zo seba vyžarujú spokojnosť a lásku..V tvári máme zapísané naše emócie a okrem toho sa v ich spoločnosti cítiš veľmi príjemne. Senzitívny ľudia cítia ich vyššie vibrácie , tak isto aj aké majú napojenia,
ako silné bytosti sú pri nich.

Dá sa to spoznať aj podľa tvoje aury, ktorá farba tvojho vyžarovania je najvýraznejšia…ak je žlto zelené si si medzi 3-4 čakrou obrazne povedané, lebo každá úroveň má ešte 7 pod úrovní. Veľa ľudí je na úrovni duch. srdca, sú liečiteľmi.(zelená)..umelci (modrá)sú už na vyššej úrovni, tvoria dušou…ľudia napojený na zdroj už dosiahli 6 úroveň a osvietenie nastáva na poslednej úrovni 7 čakry. Dá sa to zistiť aj vnímaním tvojich vibráciii, ak s a niekto s tvojim dovolením na teba napojí.

Nikoy, nie je podstatná úroveň, či sme nižšie, vyššie ako niekto, dôležité je uvedomovať si ako konáme a snažiť sa byť lepšími a naplniť svoj život…každý máme iné poslanie no všetci máme rovnaký cieľ.

http://www.freshness.cz/profiles/blogs/na-akej-frekvencii-vibrujeme

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.