Kategórie
Bylinky

Liečivé gaštany…

Dostala som mailom od Martušky niečo o gaštanoch,  tak ak ste nevedeli, vyskúšajte…

imagesJe tady zase podzim, nezapomeňte si nasbírat kaštany… Mám pocit, že jsem tady o nich ještě nepsala. V těchto dnech začínají padat kaštany. Já jsem si je právě před chvilkou nasbírala. Nebudeme z nich vyrábět zvířátka, ale použijeme k prevenci proti všem nachlazením. Tento recept mám osobně od paní Heleny Růžičkové, herečky, která marně bojovala se zákeřnou nemocí.

Svěřila mi jej v létě roku 2002 (21. 8.), kdy jsem za ní byla v jejím domku ve Slatině. Jsem skutečným živoucím důkazem, že to funguje. Nasbíráte si tolik kaštanů, kolik je Vám právě let, a ještě jeden navíc. 

Není bezpodmínečně nutné, že to musí být kaštany nasbírané Vaší rukou. Helena mi dávala příklad, že jí kaštany nasbíraly děti v dětském domově, kam za nimi jezdila. Je to jedno. Důležité je mít je. Potom je vložíte do plátěného sáčku. Žádné igelity!! Tento plátěný sáček s kaštany – měl by se prý zašít, ale já ho pouze na okraji přehýbám – se vkládá pod polštář. Sami si jeho polohu zvolíte tak, aby Vás netlačil. Mně to ani nepřišlo… Kaštany jsou obranou proti veškerým nachlazením a nemocem, které se snaží na člověka přes zimu útočit. Pocítila jsem jejich léčivou sílu na vlastní kůži, proto to chci doporučit i Vám. Doba, kdy JSOU, není příliš dlouhá, tak ji nepropásněte. Možná se Vám budou Vaši nejbližší posmívat, ale nedejte se. Je to recept, který Vás nic nestojí. Kaštany do sebe nasávají veškeré škodliviny z těla.

Uvidíte, že Vám bude lépe…

Spí se na nich poctivě až do prvního jarního dne. Potom se zcela vysušené kaštany odstraní. Ale nemají se ani teď vyhazovat. Helena Růžičková je používala po rozemletí na prášek na šňupání. Tím se údajně pročistí veškeré dutiny. I to mi doporučila, zkusila jsem to jen jednou. Úplně mi to stačilo. Z hlavy se jednorázově dostanou veškeré “usazeniny”. Ještě doplním, že nemusíte mít strach, že by kaštany začaly třeba plesnivět nebo tak něco… Pokud je máte skutečně v plátěném prostředí, nic se s nimi nestane. Naopak začnou postupně zcela bezproblémově vysychat.

© Wahlgrenis

Zdroj: http://www.wahlgrenis.cz

Dotaz a odpověď Wahlgrenis…. KAŠTANY NASBÍRANÉ NA HŘIBITOVĚ

Ahoj Wahl,
na podzim jsem nasbírala kaštany, dle tvé rady i jak je všeobecně o kaštanech známo a po čase si je dala pod polštář. Mají mít léčivé účinky a chránit před nachlazením. Proto jsem nechápala, proč v podstatě okamžitě se na mě nabalilo nachlazení, které sice nebylo závažné, ale ve vlnách se stále opakovalo.
Tušila jsem nějakou zradu kvůli kaštanům, ale svůj vnitřní hlas jsem neposlechla, kaštany zůstaly pod polštářem dál. Přišlo další varování, nejdříve jeden opar, pak další opar, a nezabíraly žádné masti, vitamíny,… přišlo zvětšení uzlin… Podezření na původce – kaštany sílilo, vzala jsem do ruky tužku a automatickou kresbou namalovala, jak na mě kaštany působí. Samozřejmě hned bylo jasné, že tam je zakopaný pes. Bohužel, udělala jsem jednu velkou chybu, byly nasbírány na hřbitově, kde se na ně asi “cosi” nabalilo. Stromy kaštanů často nacházíme na hřbitovech – budiž má chyba varováním pro ostatní,
dávejme pozor, odkud si je domů přinášíme. Všem krásný zbytek tohoto roku přeje  Irenka 29.12.2005

Milá Irenko,
děkuji za Tvou zkušenost. I když je mi to i trochu líto, protože za to mohu já. Když jsem před časem dávala tuto radu na web, neuvědomila jsem si, že není úplná. Samozřejmě musíme nejen sbírat kaštany, ale také se dívat, kde stromy rostou. Hřbitovní prostory nejsou vhodné. Hřbitovy jsou místy, kde jsou uloženy pozůstatky zesnulých. Tam je možné pouze něco přinášet, ale ne už odnášet. Jakékoli odnášení čehokoli si s sebou bere i veškeré energie, které tam chtě nechtě zůstávají. Nemluvím o duších, ale o nejrůznějších chorobách, které i ve spáleném popelu zesnulých zůstává. Neměli bychom si odnášet ale ani žádné květiny, léčivé rostliny, i kdyby se jim tady dařilo sebelépe. A rozhodně žádní zloději nejrůznějších hřbitovních předmětů nenaleznou uspokojení ze svého lupu. Naopak.

Hřbitovy jsou v jistém směru posvátná místa. Pamatujme si, že nic z nich se nesmí nikdy odnášet. Na sběr kaštanů si vyberme místo prosluněné, volné, dýchající, optimistické. Učíme se každý den.

 

Úvod

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.