Kategórie
Energia

Jak využíváme sexuální energii? Sedm stupňů Jakubova žebříku

rebriky do nebaJakubův žebřík nám ukazuje na jakém vývojovém stupni se z hlediska zpracování sexuální energie nacházíme. Jednotlivé vývojové stupně nelze přeskočit. Musíme si je odžít a zakusit všechny jejich vlastnosti, tak abychom dosáhli a vydali se na cestu nejvyššího poznání.
Ikdyž stupně nemůžeme přeskočit, můžeme však pokud vědomně zacházíme ze sexuální silou,  velmi uspíšit náš vývoj a tím se rychleji posunout do předu na oněch příčkách.

Jednotlivé stupně Jakubova žebříku

První stupeň – Člověk jako nevědomá bytost
Jeho sexuální pud je řízen zvířecím instinktem a takový člověk má zájem sexuální energii vybít pouze za jediným cílem a tím je jeho uspokojení s jakýmkoliv partnerem. Do tohoto stupně patří i zneužití sexuální síly k perverzním sexuálním praktikám.

Druhý stupeň – Člověk zažívající první probuzení
První probuzení se vyznačuje hledáním vhodného partnera, zatím pouze po sexuální stránce.

Třetí stupeň – Člověk zažívající uvědomění v citovém životě
Díky uvědomění, tento člověk již hledá vyhovujícího partnera jak po duševní, citové, ale také sexuální stránce. Hledá vyhovující práci a touží po rodině.

Čtvrtý stupeň – Člověk uvědomělí na mentální úrovni
Tento člověk již hledá partnera vyhovujícího po všech stánkách, jak fyzických tedy sexuálních tak i emočních a duševních. Má silnou touhu po duchovní práci, touhu po vědění a studiu.

Pátý stupeň – Člověk probouzející v sobě magické síly
Hledá partnera s kterým splyne na úrovni duchovní i tělesné. Má vysoký stupeň sebeovládání. Opouští rámec zákonů vymyšlených lidmi, neztotožňuje se s měšťáckým způsobem života, avšak na druhou stranu je velice disciplinovaný a řídí se univerzálními zákony vesmíru a vyššího poznání podle božských zákonů moudrosti. Probouzí v sobě magické duchovní síly a tomu odpovídá jeho tvůrčí činnost.

Šestý stupeň – Člověk žijící v univerzální lásce
Žije ve stavu univerzální lásky. Projevuje se jako celek v duchovní jednotě s celým žijícím světem.

Sedmý stupeň – Člověk žijící jako součást vševědomí
Člověk, který se sjednocuje se svoji vlastní podstatou. Má uvědomění v podstatě, v Bohu : „Já a Otec jsme jedno“. Rozumí a žije tento výrok.

V průběhu jednoho lidského života nelze projít všechny vývojové stupně. Tedy od nejnižšího až po nejvyšší, protože rozdíl energie by nevydržela naše nervová soustava. Proto při postupování na Jakubově žebříku, musí člověk zažít více inkarnací, tedy převtělení se.
Posunu rychlejším tempem může člověk dosáhnout pomocí přeměny sexuální energie. Tedy pokud ji nevydává ven, ale používá ji (přeměňuje) k probuzení vyšších nervových a mozkových center, které jsou na nižších stupních vývoje člověka v latentním, tedy neprobuzeném stavu.

Jak přeměnit a transformovat sexuální sílu na vyšší si řekneme v následujících článcích.

PS: Pročítám si jednotlivé příčky a uvědomuji si svoji cestu životem. Nevědomě jsem prošel z první příčky až na pátou a teď vědomě jdu na šestou. Jak to máte Vy? Kdo z Vás vědomě z hlediska zpracování sexuální energie stoupá nahoru?

Článek je napsán volným vyprávěním na základě informací z knihy Sexuální síla a jóga od Elisabeth Haich.

Zdroj: http://vladimirbohm.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.