Kategórie
Liečenie

Enzýmová liečba Serapeptázou

serrapaptaza 120 000iu nova-250x250Serapeptáza…dá sa povedať , že je zázračný enzým – dar prírody na liečbu bolesti a chronického zápalu, ktorý rozkladá mŕtve tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, cievne pláty a zápalové látky všetkých druhov. Enzým, má účinky čistiace, protizápalové a proti bolesti a má širokospektrálne účinky.Výrazne pôsobí pri úľave bolesti a v neposlednom rade odďaľuje starnutie.

Predovšetkým je vhodný pri liečbe

 • vysokého krvného tlaku
 • srdcových a cievnych ochoreniach
 • astmy
 • migrény a bolestiach hlavy
 • cukrovke typu II a diabetickej polyneuropatii
 • osteoporóze
 • zápale kĺbov, artritíde, reumatoidnej artritíde
 • zápalov rôzneho druhu
 • ochorenia čriev
 • cystickej fibróze prsníkov
 • skleróze multiplex
 • úrazov a športových úrazov.

Čo je to serapeptáza?

Serapeptáza je enzým, ktorý produkuje  priateľská baktéria žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Živé organizmy si vytvárajú enzýmy, aby dokázali urýchliť  špecifické chemické procesy. Serapeptáza je proteolytický enzým, ktorý pomáha vstrebávať bielkoviny.

Pre priadku morušovú je serapeptáza absolútne nevyhnutná pre prežitie. Keď totiž dokončí svoju premenu na nočného motýľa, bez tohto enzýmu by ostala uväznená vo vnútri zámotku, ktorý je upradený z pevného hodvábneho vlákna. No vďaka účinným rozkladovým vlastnostiam serapeptázy s tým mola nemá žiaden problém.

Zaujímavosťou je, že látky, s ktorými enzýmy reagujú, sú veľmi špecifické. Vďaka tomu serapeptáza rozkladá len neživé enzýmy, ako napr. zámotok z hodvábneho vlákna , a nie tie, z ktorými je tvorené telo priadky morušovej.

Výhody serapeptázy

Napriek tomu, že serapeptáza má v prírode len veľmi špecifickú rolu , pomocou výskumov sa zistilo, že ponúka aj niekoľko prospešných „vedľajších“ účinkov pre ľudské telo. Keď sa tento enzým požije orálne na lačno, tak sa cez stenu v tenkom čreve dostane sa do krvného obehu.

Po uvoľnení do tela pomáha odbúravať odumreté časti buniek, ktoré inak spôsobujú zápal a prílišné zaťažovanie imunitného systému. Tiež pomáha znížiť hromadenie tekutín, čím sa uľahčí odvod škodlivých látok z tela.

Výsledkom je, že serapeptáza rapídne znižuje zápal a zároveň urýchľuje regeneráciu tkanív. Taktiež dokáže zredukovať bielkoviny, ktoré tvoria tkanivo jaziev,  krvné zrazeniny, cysty, hlien, usadeniny v cievach a pod. Ako je už spomenuté vyššie, serapeptáza  nepoškodzuje živé tkanivá, teda nepredstavuje nijakú hrozbu.

Serapeptáza zmierňuje bolesť a zápal

Serapeptáza dokáže zmierniť bolesť aj zápal. Presnejšie povedané, keď sa človek zraní, bielkoviny obsiahnuté v krvnom obehu sa začnú hromadiť v mieste zranenia. Majú za úlohu zničiť baktérie, alebo iné škodlivé elementy, ktoré by mohli infikovať ranu. No toto hromadenie tekutiny spôsobuje opuch a zápal.

Vďaka serapeptáze sa však nahromadená tekutina odbúrava, čím redukuje opuch a zápal, lebo z rany odstráni neživé bielkoviny  a tým živým umožní pokračovať vo svojej úlohe regenerácie a čistenia.

Schopnosť redukovania nahromadenej tekutiny taktiež napomáha pri liečbe edémov. Niet divu, že tento enzým sa rýchlo stal obľúbeným výživovým doplnkom, a to najmä pre ľudí trpiacich zápalmi a opuchmi nosoústnych dutín ( nosa, uší, hrdla a pod.)

Serapeptáza taktiež dokáže zabrániť uvoľňovaniu bolesť vyvolávajúcich amínov, ako je bradykinín  – tento amín zužuje cievy a spôsobuje precitlivenosť nervových zakončení v rane na teplo a  dotyk. Serapeptáza je tým pádom schopná redukovať bolesť a precitlivenosť pri zraneniach.

Vzhľadom na tieto prospešné účinky je serapeptáza bezpečnejšou alternatívou, ako dlhodobé užívaniu nesteroidných protizápalových liekov.

Serapeptáza štiepi fibrín

Serrapeptáza znižuje hromadenie fibrínu v tele, čím znižuje riziko vzniku krvných zrazenín a cievnych usadenín.

Fibrín je proteín, ktorý sa v ľudskom tele tvorí pri zraneniach a je zodpovedný za tvorbu krvných zrazenín a jaziev. Keď ho telo produkuje v primeranom množstve, tak zabraňuje prílišnému krvácaniu z rany, teda podporuje zrážanlivosť. Táto vlastnosť je dôležitou súčasťou liečebného procesu. No ak sa fibrínu vyprodukuje priveľa, môžu sa tvoriť krvné zrazeniny a tým sa zvyšuje riziko smrteľných zdravotných problémov, ako napr. infarkt, mŕtvica, či hlboká žilná trombóza. Komplikácie spôsobené fibrínom môžu viesť aj k radu chronických progresívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba, endometriózy a fibrocystické ochorenie prsníka.

Výskumy však našťastie ukázali, že sa dá zabrániť nadmernej produkcii fibrínu. Riešením sú enzýmy, ktoré ho dokážu štiepiť, medzi ktoré patrí aj serapeptáza. Vďaka tejto vlastnosti sa stáva zdraviu prospešnou v prevencii krvných zrazenín, jazvenia tkanív a kardiovaskulárnych ochorení.

Serapeptáza dokáže tiež znížiť počet bielych krviniek, ktoré sa produkujú v dôsledku respiračných zápalov. Hromadia sa v mieste infekcie, aby zabránili šíreniu škodlivých baktérií, no niekedy majú tendenciu premnožovať sa a tým spôsobujú zápal.

Serapeptáza redukuje nahromadené tekutiny a opúchanie

Bolo preukázané, že tento enzým pomáha odvádzať tekutinu z opuchov, ktoré sa tvoria pri zraneniach. Regenerácia tkaniva sa tým značne zvýši. Preto sa serapeptáza často užíva pri atletických zraneniach a ako prevencia proti opuchom po operáciách. Serapeptáza tiež znižuje mnoho ďalších sekrétov ako napr. hlien, takže je vhodným doplnkom pre udržiavanie respiračného zdravia.

Serrapeptase je produkt s prírodnou protizápalovou látkou. Je to proteolytický enzým, izolovaný z baktérie, ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serracia E 15). Serrapeptase sa nachádza v malých množstvách v moči, čo naznačuje, že prechádza priamo cez tenké črevo do krvného obehu. Klinické štúdie ukázali, že Serrapeptase má účinky fibrinolytické (rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín –trombov), protizápalové a antiedematózne účinky (zabraňuje opuchu a hromadeniu tekutiny) v mnohých tkanivách. Jej protizápalové účinky sú lepšie ako účinky iných proteolytických enzýmov. Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväčších prínosov je zmiernenie bolesti. Lekári poznajú priaznivé účinky Serrapeptase proti bolesti a zápalu a používajú ju v liečbe namiesto salicylátov, ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík (ktoré majú aj vedľajšie účinky).

V Nemecku a iných európskych krajinách je Serrapeptase bežná v liečbe opuchov, ktoré vznikajú po úraze alebo zápale. Serrapeptase je silný proteolytický enzým, ktorý rozpúšta neživé tkanivá vrátane krvných zrazenín, cýst, cievnych plátov a likviduje zápal všetkých foriem. Účinný enzým  je vhodný namiesto liekov ako sú  salicyláty a tiež steroidy pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou (zápal kĺbov) a širokým spektrom autoimúnnych ochorení, ktoré narúšajú zápalovú odpoveď. Patria sem aj ulcerózna kolitída (zápalové ochorenie hrubého črevá), psoriáza, uveitída, alergia a niektoré formy rakoviny.

Zatiaľ čo steroidné a nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôct dočasne uľaviť od bolesti, opuchu a zápalu, môžu tiež potláčať obranyschopnosť tela a mať nebezpečné vedľajšie účinky. Serrapeptase na druhej strane zmierňuje bolest a opuch. Nemá brzdiace účinky na prostaglandíny a nemá žiadny vedľajší účinok na črevá. V liečbe sa Serrapeptase využíva v Európe a Ázii vyše 25 rokov.

Liečba zahŕňa: chronickú sinusitídu (zápaly prínosových dutín), vylúčenie hlienov z priedušiek (enzým rozkladá bielkovinové vlákna, ktoré umožňujú mucínu zhrubnúť), podvrtnutie, poškodené šľachy a iné úrazové poranenia, opuchy a tiež pooperačný zápal.

Serrapeptase sa používa ako vysoko účinná náhrada (alternatíva) antibiotík v mnohých krajinách. Lieči zápalové poruchy a bojuje nielen proti zápalu, ale tiež zmierňuje bolesti a opuchy, skracuje čas hojenia a podporuje imunitný systém. Má čistiaci účinok. Pomáha viazať ťažké kovy, pomocou ktorých telo vylučuje jedy (toxíny) a takýmto spôsobom pomáha zlepšiť obranyschopnosť tela, usmerniť hormonálnu nerovnováhu a zrýchliť hojenie tkanív.

Serrapeptase je silnejšia fibrinolytická látka ako iné známe alkalické alebo neutrálne proteázy, ako sú bromelain alebo pronáza.

Serrapeptase sa veľmi dobre znáša. Môžeme ju použit na liečbu zápalového ochorenia alebo na rozloženie plátov, ktoré sa vytvorili v cievach. Vďaka silným protizápalovým schopnostiam, a pretože prakticky nemá vedľajšie účinky, je Serrapeptase omnoho lepšia  voľba ako  nesteroidné antireumatiká.

Viac informácii nájdete na stráne Serapeptáza.sk

Upozornenie: Nie je určený deťom a osobám do 25 rokov! Prípravok nesmú užívať osoby s  vredovou chorobou žalúdka alebo dvanástnika a so zápalom slinivky brušnej (pankreasu). Osoby s  ochorením pečene, obličiek alebo pľúc by mali užívanie prípravku konzultovať s lekárom.  Neodporúča sa užívať dojčiacim a tehotným ženám.

2 replies on “Enzýmová liečba Serapeptázou”

Dobrý deň, serapeptázu som začala užívať cca pred 2 týždňami kvôli všade uvádzaným skvelým účinkom na endometriózu, no pred týždňom sa mi po rokoch ozvali bolesti pankreasu a žlčníka. Serapeptázu som objednávala zo zahraničia, na mnohých stránkach nevhodnosť serapeptázy pri problémoch s pankreasom nebola spomenutá. Myslíte, že to môže mať súvis? Ďakujem za odpoveď 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.