Kategórie
cesta k sebe

Niektoré veci ste vedeli skôr, ako ste sem prišli

http://www.dreamstime.com/-image18927193Pomôže vám, keď si spomeniete, že ste tvorcovia, ktorí prišli do tejto hraničnej časovo-priestorovej reality na to, aby zažívali radosť z usmerňovania energie do špecifických zážitkov fyzického života.

Keď ste sa rozhodli prísť do tohto tela, vedeli ste, že ste tvorcami a že prostredie Zeme vás bude inšpirovať k rôznym špecifickým výtvorom. Vedeli ste aj to, že všetko, o čo poprosíte, vám bude dané. A nadchýnala vás predstava toho, že budete inšpirovaní k špecifickým túžbam a k ich naplneniu s pomocou Zdroja energie, ktorý cez vás prúdi.

Vedeli ste aj toto:

 Keď budete neustále usilovať o pocit radosti alebo blaho-bytia, budete sa stále pohybovať smerom k tomu, po čom túžite.

 Pri procese približovania sa k svojim túžbam budete prežívať radosť.

 Na tejto pozemskej rovine budete mať dostatočný priestor na to, aby ste mohli príjemne nalaďovať svoje vibrácie a priťahovať si tak úžasné zážitky a skúsenosti.

 Keďže základom tohto úžasného vesmíru je blaho-bytie, budete mať dostatok príležitostí – prostredníctvom ustavičného vysielania myšlienok – na tvarovanie svojich myšlienok do príjemných životných skúseností a zážitkov.

 Blaho-bytie je neobmedzené a preto ste sa nebáli prísť do prostredia plného protikladov.

 Rozmanitosť vám bude pomáhať vybrať si určitý spôsob života.

 Vašou úlohou bude usmerňovať svoje myšlienky a v dôsledku toho sa bude odvíjať váš život.

 Ste nekonečným predĺžením Zdroja energie a vašou podstatou je dobro.

 Bez problémov si dovolíte byť vo svojom pôvodnom stave blaho-bytia a umožníte svojmu Zdroju, aby cez vás stále pretekal.

 Nikdy sa nemôžete príliš vzdialiť od svojho Zdroja a nikdy sa od neho nemôžete úplne odpojiť.

 Okamžite budete zažívať pocity, ktoré vám pomôžu pochopiť, kam smerujete svoje myšlienky, a ktoré vám ihneď povedia, či sa v danej chvíli približujete k tomu, po čom túžite, alebo sa od toho vzďaľujete.

 Podľa toho, ako sa cítite, budete vedieť, do akej miery si umožňujete byť v spojení so Zdrojom blaho-bytia. Preto ste prišli do tohto pozemského života plní nadšenia a radostných očakávaní.

 A vedeli ste aj to, že žiadna myšlienka sa neprejaví okamžite, takže budete mať dosť možností zvažovať, rozhodovať sa, usmerňovať a vychutnávať si tvorivý proces. Medzi tým, ako vám napadne určitá myšlienka, a jej fyzickým prejavom, musí prebehnúť určitý čas, ktorému hovoríme ,,časový tlmič“. Je to úžasné obdobie, kedy o niečom rozmýšľate, všímate si, aké pocity to vyvoláva, meníte svoje myšlienky tak, aby to vyvolávalo ešte lepšie pocity, a potom zaujmete postoj absolútneho očakávania, pričom si vychutnávate jemné, no stabilné vyvíjanie sa toho, čo považujete za splnenie svojej túžby, nech je to čokoľvek.

,,Ak toho naozaj toľko viem, prečo sa mi teda nedarí?“ Nikdy neexistuje nijaký dôvod, prečo by ste nemohli mať niečo, čo chcete. Nikdy neexistuje žiadny dôvod ani na to, aby ste zažívali niečo, čo nechcete. Nad svojimi skúsenosťami totiž máte absolútnu moc. Naši fyzický priatelia s týmito silnými slovami občas nesúhlasia, pretože sa často ocitajú bez toho, po čom túžia, alebo s niečím, po čom netúžia. A preto tvrdia, že rozhodne nemôžu byť tvorcami svojich vlastných skúseností, lebo niečo také by si dobrovoľne nespôsobili. Keby naozaj mali moc, veci by boli iné.

Chceme, aby ste vedeli, že vždy máte moc nad tým, čo zažívate. Jediný dôvod, prečo je vôbec možné, aby ste zažili niečo iné, ako to, po čom túžite, je ten, že väčšinu svojej pozornosti venujete niečomu inému, ako tomu, po čom túžite. ,,Dá sa na zákon príťažlivosti naozaj spoľahnúť?“

Zákon príťažlivosti vám vždy prináša podstatu toho, čo je celkovým výsledkom vašich myšlienok. V tomto neexistuje žiadna výnimka. Dostávate to, na čo myslíte – bez ohľadu na to, či to chcete, alebo nie. Čas a skúsenosti vás naučia, že zákon príťažlivosti je nemenný. Nikdy vás neoklame. Nikdy vás neprekabáti. Nikdy vás nezmätie, lebo odpovedá na presne takú vibráciu, akú vysielate. Mnohí ľudia sú však zmätení, pretože vysielajú vibrácie, ktoré si neuvedomujú. Vedia, že majú určitú túžbu a že táto túžba sa im ešte nesplnila, no väčšinou už nevedia, že väčšinu svojich myšlienok venujú opaku toho, po čom túžia.

Akonáhle sa naučíte rozumieť svojmu pocitovému navigačnému systému, už nikdy nebudete vysielať vibrácie bez toho, aby ste o tom nevedeli. Časom sa naučíte tak dobre vnímať svoje cenné pocity, že v každej jednej chvíli budete vedieť, či vás myšlienka, na ktorú sa momentálne sústredíte, posúva dopredu, alebo či vás vzďaľuje od toho, po čom túžite. Naučíte sa doslova sa precítiť k tomu, po čom túžite, a to vo všetkých oblastiach. Podstatou vášho sveta je blaho-bytie. Môžete si ho dovoliť, alebo mu môžete brániť, no aj tak ostáva základným stavom. Zákon príťažlivosti hovorí: podobné priťahuje podobné.

A preto sa vo vašom živote odohráva podstata všetkého, čomu venujete pozornosť. Preto nie je nič, čo by ste nemohli byť, robiť alebo mať. Tak vraví zákon.

  Z knihy Pros a dostaneš!  Esther a Jerry Hicks

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.