Kategórie
cesta k sebe

Ctít si otce a matku

8597072_sVyzývám vás, abyste přijali každého, kdo před vás předstoupí jako Boží dítě. Pokud se řídíte mým učením, pak jistě víte, že vás vyzývám, abyste se stali ztělesněním bezpodmínečné lásky, nesouzení a soucitu. Vyzývám vás, abyste přijali každého, kdo před vás předstoupí jako Boží dítě, jež není o nic méně dokonalé než vy nebo já. Vyzývám vás, abyste dávali každému stejnou lásku a svobodu, jakou dal Bůh vám. Vyzývám vás, abyste milovali a poskytovali svobodu, pečovali a posilovali, utěšovali a inspirovali.

Láska je mírumilovná, ale ne statická. Je dynamická, ale ne násilná nebo ovládající. Dává vám dar, který potřebujete přijmout, a přijímá dar, který potřebujete dát. Je zároveň ženská/přijímající i mužská/aktivní. Pokud se chcete stát nástrojem lásky, musíte umět dávat i přijímat, vést i následovat, mluvit i naslouchat, konat i zdržet se konání. Akceptujete-li polaritu svých prožitků, jestliže je zpracováváte a uvědomujete si svoji celistvost, láska přirozeně plyne k vám i od vás.

Jste děti Otce i Matky, stejně jako já. Jestliže jste muž, musíte napodobovat otce a přijmout vlastnosti matky. Jestliže jste žena, musíte napodobovat matku a přijmout vlastnosti otce. Bůh není ani muž, ani žena, ale obojí, a stejně tak i vy jste spojením mužských i ženských vlastností v rámci konkrétního těla/mysli.

V mém učení mají ženy rovnoprávné postavení. Vždycky je měly a vždycky je mít budou. Ti, kdo odpírali ženám právoplatné postavení v mé církvi, překrucovali mé učení. Gayové a lesbičky, černoši, Asiati, Hispánci, znovuzrození křesťané, fundamentalisté, buddhisté, židé, dokonce i právníci a politici – všichni mají místo v společenství víry. Každý je vítaný.

Nikdo by neměl být vyloučený. A každý, kdo se zapojuje do činnosti komunity, by měl mít také příležitost sloužit na nějaké vedoucí pozici. Mé učení nebylo nikdy založené na exkluzivitě nebo hie- rarchii. To vy jste uvalili své předsudky a soudy na čistou pravdu, jíž jsem učil. To vy jste z domu modlitby udělali žalář strachu a viny. Přátelé, mýlíte se.

Avšak není pozdě poučit se ze svých chyb. Čiňte pokání ze svých bezcitných činů a slov. Odškodněte toho, koho jste zranili nebo nespravedlivě odsoudili. Vaše chyby vás neodsuzují, pokud na nich netrváte. Zbavte se jich. Můžete růst. Můžete se změnit. Můžete být moudřejší, než jste byli dosud. Můžete přestat hlásat strach a začít mluvit o odpuštění a lásce.

Ještě nikdy nebylo žádné lodi odepřeno nalézt útočiště v přístavu odpuštění. Bez ohledu na to, co jste řekli nebo udělali, já vás doma vítám s otevřenou náručí. Jediné, co je třeba udělat, je přiznat si své chyby a být ochotný vzdát se jich. Minulost vás nemůže odsoudit, pokud jste ochotní otevřít své srdce a mysl hned tady a teď.

Z knihy Svobodná láska Ferrini Paul

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.